Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cośsmacznego

Coś smacznego na słodko z ryżem :)

Polecane posty

Gość Cośsmacznego

Zna ktoś jakiś prosty przepis na coś słodkiego z ryżem? Najlepiej na ciepło. Znam tylko to, co moja mama robiła, czyli śmietana z cukrem i cynamonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj Kaciaa :)
Dokładnie - jabłka i cynamon,a do tego na talerzu słodka śmietanka lub nawet bita :) Kacia - pozdrawiam, mam nadzieję, że wszystko ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak ja się cieszę...
Przepis na Korzenny ryz z jabłkami: Na wrzątek z odrobiną kurkumy i masła wrzucić 2 torebki ryżu, szczypte imbiru i sól. Gotuj pod przykryciem. Odcedź. Wsyp ryz do garnka. Dodaj starte 2 jabłka, 1/3 szklanki wrzątku, zagotuj na małym ogniu. Dodaj łyzke miodu lub wiecej, łyzeczke cynamonu, pół łyzeczki mielonego kardamonu, 1/3 łyżeczki mielonego imbiru, szczypte gałki muszkatałowej. Mieszaj czesto i gotuj az potrawa bedzie gesta i aromatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kacia :) dziekuje rowniez sle pozdrowka.. :) w miare tzn z mezem ok inne sprawy sie kielbasza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ryżu możesz przygotować "sos" owocowy: dowolne owoce (my najbardziej lubimy z truskawkami, ale dobrze smakuje również z jagodami, malinami) słodzę i lekko podgrzewam, by puściły sok ryż polewam powstałym sosem czasami dodaję nieco cukru "waniliowego" lub śmietany/jogurtu naturalnego Pycha na ciepło i na zimno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
racuszki ryżowe z konfiturą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cośsmacznego
Sobie zrobiłam ten ryż korzenny z jabłkami dzisiaj z okazji nie pójścia na uczelnię ;) Pychota! Myślałam nad kupieniem malin mrożonych i zrobienie sosu, ale to chyba jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (@)
Proponuje deser na zimno - ryż udotować jak makaron i przelać zimna wodą - ubić smietanę+ cukier+ cukier waniliowy i połączyć z ryżem ( mozna dodac rodzynki) - mus truskawkowy ( zmiksować truskawki + odrobine cukru) Nałozyć na talerzyk wianuszek z ryżu do środka wlać/ nałozyć truskawki udekorować śmietana i smacznego Zamiast truskawek daje także: jerzyny z kompotu - dobrze odcedzone, maliny, winogrona pokrojone, czerwona porzeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak ja się cieszę...
Cieszę się ze ryż korzenny z jabłkami smakował :) To był przepis wg kuchni 5 przemian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×