Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluszaq

kapusta + kielbasa ... wasze ulubione dania :)

Polecane posty

Gość pluszaq

wiem, jest tego niezliczona ilosc, ale jakie sa wasze ulubione? najlepiej bez dodatkowego boczku, gdyz kielbasa juz jest tlusta ;) podzielcie sie, prosze :) gotujecie? pieczecie? jak przyprawiacie? jaka kapusta? z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
wyglada smakowicie, dzieki :) a moze jeszcze jakies propozycje? z wedzona kielbasa np. dla odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alissyea
Kapuśniak. Coś a la prażonka z dodatkową kapustą między warstwami: http://www.kuron.com.pl/przepisy/art172.html http://forum.gazeta.pl/forum/w,77,12416284,12472747,Zapiekanka_mojej_babci.html Kiełbasa pieczona/smażona z surówką z kapusty. Kiełbasa pieczona w kapuście: http://www.kuron.com.pl/przepisy/art2441.html Bigos. Łazanki z kapustą i kiełbasa w plasterki. A przyprawy wiadomo: cząber, jałowiec, kminek, liść laurowy, majeranek, białe albo czerwone wino, grzyby suszone, pieprz, cebula, koper (nie wszystko naraz oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki zestaw
to już jak nie mam co jeść. z kapusty i kiełbasy nie da się zrobić dań lekkostrawnych i pożywnych. nie lepiej wykorzystać kapustę na surówki a kiełbasę odrzucić na rzecz jakiegoś mięsa? Byłoby dużo zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapożyczyłam przepis z topiku
Łazanki: Kapusta kiszona ,drobno pokrojona i ugotowana ,aż będzie miękka. 3 duże marchewki,1 duża pietruszka,1/4 selera,1 por (biała końcówka),1 duża cebula.Marchew,pietruszkę i seler zetrzeć na tarce o grubych oczkach,pora pokroić w cienkie półkrążki,cebulę w małą kosteczkę , cebule i pora podsmażyć na oleju(ok 1/3 szklanki),aż się zeszklą, dodać resztę warzyw chwilę podsmażyć a następnie poddusić ,aż zmiękną.Smażyć jeszcze do momentu odparowania wody.razem z kapustą.Kiełbasę (śląską,podwawelską , lub grilową pokroić w średnie półtalarki, podsmażyć,aż się zrumieni.Ugotować makaron na łazanki.Wszystko razem połączyć,dobrze wymieszać,doprawić pieprzem ( sól jest już kwaszonej kapuście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankka
Ja robie czasem slodka kapuste z kielbasa. Kapuste szatkuje i gotuje do miekkosci. Kielbase kroje w kostke i podsmazam. Cebule kroje na kostke i rumienie na lyzce masla. Robie zasmazke. Wrzucam kapuste na zasmazke i dodaje kielbase. Na koniec daje czasem przecier pomidorowy. Wiem, ze megakaloryczne, ale pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
"to już jak nie mam co jeść. z kapusty i kiełbasy nie da się zrobić dań lekkostrawnych i pożywnych. nie lepiej wykorzystać kapustę na surówki a kiełbasę odrzucić na rzecz jakiegoś mięsa? Byłoby dużo zdrowsze." zgadzam sie z tym ogolnie, tyle ze ja nie jadam kielbasy, ani zadnych tlustych mies typu wieprzowina zbyt czesto, wiec to jest dla mnie taki wlasnie awaryjny obiad, a ze akurat mam kielbase w lodowce (co sie czesto nie zdarza) dlatego szukam smakowitych pomyslow :) lekostrawne to nie bedzie, ale lekkostrawnie i zdrowo jadam na codzien, wiec tu akurat zachcialo mi sie smaku kielbaskowego, do ktorego mam niejaki sentyment... natomiast pozywne - jak najbardziej. a kapusta, zeby ta kielbase troche "ozdrowic" ;) dziekuje bardzo za wszystkie powyzsze propozycje, bedzie w czym wybierac, lazanki sa pyszne, ale unikam makaronow (gluten) wiec chyba niestety nie zrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze tam nie mieszkam
moze po prostu upieczona kielbasa na cieplo i sorowka z kapusty z porem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×