Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jabardzo

Praca w szczególnych warunkach - problem

Polecane posty

Gość Jabardzo

Witam. Proszę o pomoc bo już mnie szlag na miejscu trafia. Mój wujek pracował trzy lata jako palacz i wytwórca brykietu w firmie produkującej ramy do obrazów. Firmy już nie ma a brakuje mu miesiąca do uzyskania wcześniejszej emerytury. W związku z tym zaczęłam szukać i znalazłam: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze,są to "Prace nie zautomatyzowane palaczy i rusztowych kotłów parowych lub wodnych typu przemysłowego". Co za tym idzie jest potrzebne: Zarządzenie nr 16 Ministra Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 31 marca 1988r. I kiszka, nie moge znależć treści tego zarządzenia. Może ktoś o dobrym sercu ma i udostępni. A może to inny resort? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość log off
Żeby ZUS zaliczył mu pracę w szczególnych warunkach musi mieć wystawione ''świadectwo wykonywania pracy w warunkach szczególnych''. Na tym świadectwie ma być napisane, że ''stale i w pełnym wymiarze wykonywał pracę określone w rozporządzeniu rady ministra z 07.02.1983. na stanowisku palacz wymienionym w wykazie A, dział XIV, pozycja 1, pkt 1. Ten palacz to jest dokładnie: WYKAZ A Dział XIV. Prace różne 1. Prace nie zautomatyzowane palaczy i rusztowych kotłów parowych lub wodnych typu przemysłowego I to wystarczy. To drugie rozporządzenie do niczego nie jest potrzebne ( nawet nie wiem co w nim jest). Dodam, że ode mnie z pracy palacz miał wystawione dokładnie tak jak wyżej napisałam i było to honorowane przez ZUS. Nie było żadnych uwag. Ten wykaz A, jest tutaj: http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,3,17,41,418,17686,19990101,wykaz-a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Dzięki wielkie, zasugerowałam się tym, że drugie świadectwo ma wystawione jako mechanik - pracujący w kanałach i tam jest dodatkowo rozszerzone o zarządzenie odpowiedniego ministra. Tutaj palacz jest w rubryce "Prace różne", więc pewnie pod ministra nie podpada :). Dziękuję raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×