Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr

ZDJECIE DO OCENKI!!!!!PROSZE O WASZE ZDANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
to moja 1wsza a wlasciwie druga ciaza bo raz poronilam czy wasze dzieci tez takie byly czy bobo jest w sam raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
ale cóż nam fotka z usg da? Lepiej podaj jaką wielkość zarodka podał lekarz i czy zgadza się ona z wiekiem ciązy. u mnie w 6t i4d od OM zarodek miał 12mm, pęcherzyk ciążowy 23mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
na moim papierze pisalo tak CRL-8,7mm dodam ze mieszkam w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
i babka powiedziala ze moje dziecko ma 8,7mm noto chyba o troszku mniejsze od twojego ja wysoka niejestem bo tylko 157 cm wzrostu mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
dodam ze widzialam juz ksztalt glowki i tak dalej, ale chyba bedzie jednak malusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
a co ci lekarz powiedział? W końcu to do niego należy ocena wieku ciązy i tego czy sie wszystko zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
mieszkasz w UK i do 6tc miałaś dwa usg? Aż dziwne bo z tego co wiem to tam do 12tc traktują ciążę jakby jej prawie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
babka powiedziala ze dziecko jest na swoim miejscu ze jest wszystko dobrze pokazala bijace serduszko i powiedziala ze jutro(czyli dzis) to moj 9 tydzien ciazy a 7 tydz zycia dziecka i ze dziecko ma 8,5mm ja niewiem no kurcze czy to bedzie taka kruszynka??czy t zalezy od mojego wzrostu czy jak???skoro wczesniej pisalas ze twoje mialo 12 i cos mm martwie sie troszke ale moze to tylko schizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noinienoxi
ale ty jesteś w 6 tygodniu, tzn. że 5 z kawałkiem, wiec wielkość jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
tak, powiedzialam im ze wczesniej poronilam i wogole i bylam na emegency bo mialam okropne skurcze i bole brzucha i sie balam ze poronie ale nastepne dopiero w styczniu:) ps:niejestem durna niemowie ze dziecko ma miec pol metra tlko sie martwie czy aby niejest zamale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
jestem w 8smym dzziecko ma 6 to sie tak liczy:) mam ksiazki o porodzie ciazach na necie tez czytalam czyli jak jest sie w 12 to dziecko ma 10 tygodni bo dwa tygodnie uplywa od zaplodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
jeden z przykladow zeby sie nieklocic 8 tydzień ciąży (6 tydzień życia dziecka) Twoja macica ma już rozmiar gruszki a dzidziuś ma ok. 2 cm. Formuje się układ kostny, który najpierw stanowią chrząstki. Na dłoniach i stopach zaczynają się formować paluszki. Rozwija się ucho - ukryty w nim błędnik zaczyna pełnić swoją funkcję. Jest odpowiedzialny za zmysł równowagi. Dzidziuś zaczyna reagować na zmianę położenia. Wie kiedy chodzisz, biegasz, czy leżysz. Pora umówić się na wizytę u lekarza i pierwsze USG. i stronka w razie w http://www.benc.pl/czytelnia/69/8-tydzien-ciazy-6-tydzien-zycia-dziecka/ jakby ktos mial mnie tutaj skrzyczec;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
coś tu się nie zgadza. U mnie było w 6ti4d 12mm (czyli był to 4tc i 4d od zapłodnienia). Wg tego co ty piszesz to u ciebie w 8tc (6tc od zapłodnienia) miałoby być 8,7mm? Znalazłam takie dane: 6 tydzień od zapłodnienia / 8 tydzień - 15-20 mm Moim zdaniem coś źle zrozumiałaś i nie jesteś w 9tc tylko w 7tc -liczone od okresu a nie od zapłodnienia. Wtedy zgadzałoby się wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOFONKA
iąża tydzień po tygodniu - 6 tydzień 6 tydzień ciąży - zamyka się cewa nerwowa, ponadto mózg dziecka znacznie się rozwinął i powiększył. W tym tygodniu także po bokach głowy zaczynają powstawać pęcherzyki, które później przekształcą się w oczy a także przewody, z których powstanie ucho wewnętrzne. Formują się także zawiązki układów pokarmowego i oddechowego. Pojawiają się małe pączki, które utworzą w przyszłości rączki i nóżki dziecka. Powstają zaczątki naczyń krwionośnych i nerek. Rozwija się pierwotne jelito, z którego utworzy się cały układ pokarmowy wraz z trzustką i wątrobą oraz gardło i fragment układu oddechowego. Rozwija się również łożysko, które przejmie funkcje hormonów około dwunastego tygodnia. Serduszko bije już od około 21 dnia od zapłodnienia i można zobaczyć jak pulsuje podczas przezpochwowego badania USG. W tym czasie twoje dziecko, określane już jako płód, ma 5-6 mm długości i wygląda jak mały rogalik lub kijanka, ponieważ ma dużą głowę i mały tułów oraz ogonek, który zaniknie później pod obrastającymi go tkankami. Od tego momentu zaczyna się bardzo intensywny wzrost i rozwój płodu. Nigdy później w czasie życia pozamacicznego nie będzie tak znacznego przyrostu równocześnie masy jak i długości ciała. Od tego momentu mierzy się też wielkość tzw. ciemieniowo - siedzeniową (CR), czyli od czubka głowy do pupy. Przyszła mama W 6 tygodniu mogą już pojawić się silne i raczej nieprzyjemne objawy ciążowe. Możesz czuć się osłabiona i zmęczona, Twoje piersi nadal są bolesna i nabrzmiałe, ciągle biegasz do toalety i na dodatek masz tzw. poranne nudności, które chociaż tak się nazywają mogą występować przez cały dzień. Jeśli się z nimi borykasz, wypij zaraz po wstaniu z łóżka pół szklanki przegotowanej letniej wody z kilkunastoma kroplami soku z cytryny. Powinno pomóc. Jeżeli nie pomoże to staraj się jeść mało a często oraz unikaj potraw pikantnych oraz o silnym zapachu. Drugi miesiąc jest jednym z najważniejszych okresów ciąży, ponieważ to właśnie teraz kształtują się niemal wszystkie najważniejsze narządy dziecka. Dlatego musisz w tym czasie szczególnie zadbać o siebie i Twoje maleństwo, bo każdy niekorzystny czynnik zewnętrzny ma wpływ na rozwój zarodka. Teraz już powinnaś także mieć już za sobą wszystkie niezbędne badania krwi takie jak m.in. morfologia, grupa i czynnik Rh, odczyn WR, obecność przeciwciał przeciwko toksoplazmozie, cytomegalii i różyczce, moczu (badanie ogólne), cytologię i badanie bakteriologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
rozumiem o co ci chodzi tylko tutaj jest kwestia taka że lekarze i samo usg liczą wiek od ostatniego okresu -czyli podawany wiek ciąży od pierwszego dnia OM a nie wiek od zapłodnienia. Rozumiesz? Wtedy wszystko się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogłupiały...
...durne baby. Zamiast lekarza pytać, to sobie na kafeterii ekspertyzy medyczne robią. Dżizzzz.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
a i jeszcze zerknęłam -pierwsza ciąża 6t i 4d (liczone jako wiek od OM) dziecko miało CRL 7,02mm a urodziło się 4200g i 57cm więc nie było wcale malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frtfyuhihuytfrt6yfguihyutr
w styczniu bede w czwartum miesiacu ponad 12 tygodniu ciazy wiec dobrze zrozumialam i wszystko sie zgadza, dzidzia mala bo dopytalam poprostu ja jestem drobnej budowy waze zaledwie 45 kg i mam 157 wzrostu moja mama np do 5 miesiaca chodzila na niewiadomce normalnie miala okres i zero brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
nie będę się z toba kłócić skoro i tak wiesz lepiej ale sama sobie porównaj wielkość wg usg 8,7mm (czyli 0,87cm) z cytowaną przez ciebie dla 8tc (6t od zapł). -2cm. Chyba widać różnice. Aha, twój wzrost i waga oraz mały brzuch nie znaczą że dziecko też ma być małe. :O Ale ok niech ci będzie. Szkoda się produkować skoro i tak nie czytasz. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za głupoty. Budowa ciała matki nie ma nic do rozwoju płodowego dziecka! te 6 tygodni to wg OM czy usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazpadne
ale jestes kretynka wystawiajac tutaj fote zaraz bedziesz miała tego bachora ociotowanego zdajeszsobie sprawe kto to oglada np.desperatki nie mogace miec dzieci, zazdrosnice nie chciałabym byc w skórze dzieciaka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazpadne
uwazaj zebys ta ciaze donosiła bo tej zlej energii poszło duzo przez toja durnote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iznownsie nie udało
czytam i leje, autorko ile ty masz lat? na kafe nie ma poradni lekarskiej, bylas na wizycie i nie pytalas, na Boga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×