Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie umiem wałkować

Znacie przepisy na ciasta, których nie trzeba wałkować?

Polecane posty

Gość nie umiem wałkować

Takie coś w stylu murzynka, które ucieramy i od razu na blachę. Tylko nie biszkopt bo też mi nie wychodzi, w dodatku chce coś szybkiego bez przyrządzania mas i galaretek... Bardzo proszę o przepisy bo dzisiaj nawet przy głupiej szarlotce mnie szlag trafił bo nie umiałam rozwałkować ciasta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel_wr
murzynka na blachę? Do piekarnika? No wiesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja Ci podam przepis na
szarlotke :D rowna ilosc cukru, maki, kaszy mannej dokladnie mieszasz. Blache smarujesz margaryna, sypiesz bulka tarta. na to cienka warstwa mieszanki, jablka (cienkie talarki lub starte, wartwa maki, warstwa pokrojonej lub zestruganej margaryny, i od nowa warstwy od mieszanki do margaryny (razem moga byc max 3). Piec az wierzch sie zrumieni. Tak, tak, to ciasto bez walkowania i jajek. Poza tym wszelkie serniki na zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób ciasto jak na muffiny
koniecznie czekoladowe bo są najlepsze i zamiast w małe foremki lej do keksówki, możesz też zrobić w ten sam sposób piernik, keks, ja lubię też babkę makową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja Ci podam przepis na
sorki, kaszy manny mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto ucierane
nie trzeba wałkować:D 6 jaj utrzeć z 1 szklanką cukru dodać 1,5 szklanki mąki, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia, 3/4 szklanki oleju - dokłądnie wymieszać. Podzielić na 4 części I część dodać 2 łyżki mąki (wymieszać) II częśc dodać kisiel czerwony (najlepiej żurawinowy) wymieszać III część dodać 2 łyżki kakao (wymieszać) IV część dodać 3 łyżki suchego maku (wymieszać) Do natłuszczonej blachy wlewać po trochu każdego ciasta (na środek blachy wlewam po 2 łyzki ciasta....) Piec 30 - 40 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem wałkować
Dziękuję Wam za przepisy. Proszę o więcej i najlepiej z podanymi proporcjami na mniejszą blachę bo ja kompletnie nie znam się na pieczeniu ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem wałkować
Stomatoloszka ale to jest masa na to tarte ciasto, na ktore wczesniej podałaś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem wałkować
aha dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babka marmurkowa,murzynek,salceson,tort makowy,babka cytrynowa,sernik bez sera,,rolada waflowa,takimi przepisami dysponuję,jak któryś przypadnie Ci do gustu to podam na nie przepis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem wałkować
margolka jeśli możesz to byłabym zainteresowana przepisami na babkę marmurkową i cytrynową :) Za sernikami nie przepadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babka Marmurkowa: 1 szklanka mąki pszennej 1 szklanka mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 3/4 szklanki oleju 1 cukier waniliowy 1 łyżka ciemnego kakao 2 łyżeczki proszku do pieczenia 6 jajek Białka ubić z cukrem i cukrem waniliowym na sztywną pianę,stopniowo dodawać po 1 żółtku,obie mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia powoli przesiewać do masy i miksować,wlać olej,całość dokładnie,delikatnie wymieszać.1/3 część ciasta wymieszać z kakao.Formę z kominkiem wysmarować margaryną,oprószyć bułką tartą.Na przemian wlewać ciasto białe i ciemne - ciemnego 1 łyżkę ,jasnego 2 łyżki,lub białe na dno a ciemne łyżką w kształcie łat ,potem znów białe i ciemne łaty,na wierzch białe.Piec ok.40-45 minut 180 stopni.Ostudzone możesz posypać cukrem pudrem lub polać czekoladą choć i bez niczego też jest pyszne. BABKA CYTRYNOWA: 6 jaj 2 szklanki mąki pszennej 3/4 szklanki mąki ziemniaczanej 1 i 1/2 szklanki cukru 3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia 1 cukier waniliowy 1 kostka margaryny 3 cytryny Jaja z cukrem ubić nad kąpielą wodną,powoli dodawać wymieszane z proszkiem obie mąki,dodać cukier waniliowy,oraz otartą skórkę z 2 cytryn oraz sok z 2 cytryn,dodać roztopioną i ostudzoną margarynę.Wlać do formy babkowej lub tej z kominkiem,napełniając je ciastem do połowy,ciasta wychodzi doć dużo i starczy jeszcze na keksówkę.Piec 40 - 45 minut 170-180 stopni.Pod koniec obie babki sprawdź patyczkiem,jak się nie klei - babki są gotowe.Jeszcze ciepłą babkę cytrynową polej lukrem cytrynowym! LUKIER - 3/4 szklanki cukru pudru i sok z jednej cytryny - dobrze wymieszaj. Dobre i łatwe w wykonaniu jest też ciasto "tulipan" - powodzenia w wypiekach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem wałkować
dziękuję 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×