Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak ale mało

Co takiego trudnego w biszkopcie?

Polecane posty

Gość tak ale mało

Co druga pisze, że jej biszkopt nie wychodzi. Nie rozumiem, przecież to najprostrzy wypiek na świecie. Zawsze mi wychodzi. Ubijam 4 jajka, dodaje 4 plaskie zyki cukru, ubijam, dodaje zółtka, ubijam, dodaje 3 normalne, ale 4 plaskie lyzki mąki, lyzeczke proszku do pieczenia, delikatnie mieszam, wlewam do formy i pieke w temp 170 az sie zarumienie. Fakt zawsze mi ciutkę opadnie, ale nigdy zakale czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale mało
ale napisałam, że mnie właśnie zawsze wychodzi. Dlaczego Tobie nie wychodzi? co jest z nim nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy pieke biszkopt to nie ani razu nie zdarzylo mi sie zeby mi nie wyszedl przy czym wyrasta mi gorka ktora zazwyczaj musze scinac, nigdy mi nawet odrobine nie opada :) tyle ze ja ten biszkopt robie inaczej calkiem bo ubijam tylko bialka z cukrem a reszte delikatnie wmieszam trzepaczka, i jeszcze do tego lyzeczke octu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale mało\
a ja, żeby mi górka nie rosła to wylewam tak ciasto, żeby po bokach bylo wiecej, a na środku dolina:D i potem mam prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam wam najlepszy przepis na biszkopt jaki znam, wychodzi delikatny i równiutki. I bez proszku do pieczenia! 5 jajek 3/4 szkl. cukru 3/4 szkl. mąki 1/4 szkl. mąki ziemnieczanej Białka ubić na pianę z odrobiną soli, potem po trochu dodawać cukier, żóltka i na końcu mąki. Piec 30-40 min w 160-170 st. Po upieczeniu upuścić! na podłogę (najlepiej dywan, chodnik) z wysokości 0,5 metra. Wychodzi idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale malo --> no ja tez sie tak staram, wiem ze trzeba dol posmarowac maslem ale bokow nie i wtedy lepiej sie bokow trzyma, no ale zawsze mi wyrosnie w gore i nigdy nie opada, chociaz juz lepiej tak niz mialby opasc, najwyzej utne jak musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale mało
no ja bokow nigdy nie smaruje, dol tez nie, wykladam dol tylko papierem do pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska mnie sciska
fux_ja- 5 jajek!!!!! Kogo na to stac?!?!?!!? czyli jak tkso nie jest ze szlachty to juz nie mozesz sobie nawet biszkopta zorbic??? 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz po wyjęciu z piekarnika, jeszcze gorące rzucam Co do ilości jajek, ja robię biszkopt zwykle do tortów raz na jakiś czas, więc mogę zaszaleć, :D pół roku i uzbieram na jajka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
wypróbowany przepis na biszkopta 1 szklanka mąki 1 szklanka cukru 5 średnich jajek szczypta soli i pół łyżeczki proszku wykonanie ubić białka na sztywną pianę, wsypać cukier miksować aż się rozpuści. potem połączyć z rozbełtanymi żółtkami, masę wymieszać łyżką! wsypywać porcjami przesiana mąkę z proszkiem.Dokładnie wymieszać też tylko łyżką i wylać na wyłożoną papierem blachę(tylko dno)Piec ok 30 min. w temp.180 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkdfmn
szklanka cukru na 5 jajek?? za słodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile osób,tyle przepisów ;) Ja ostatnio piekę biszkopt według przepisu Bożeny Sikoń Biszkopt 1-2-3 Na 1 jajko 2 dag cukru,3 dag mąki pszennej. Całe jajka ubijam z cukrem do białości.Delikatnie dodaję mąkę mieszając masę rękami. Proszku do pieczenia dodaję odrobinę,na czubku noża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciagnijmy jakies pozytywne
wyszperalam jakis przepis na necie, pisalo na nim nie mieszac mikserem tylko lyzka, aby zachowac pulchnosc, do tego wkladac do nagrzanego piekarnika, wyszlo jak nalezy, nie rozumie tego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kndfnvd
nie nawidze przepisow w ktorych sa podane deka, na jedno jajko 2 dkg cukru, kurde czyli ile, bez sensu, nie lepiej powieidziec na jedno jajko jedna lyzka cukru? offfffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vgfyhgchg
A ja nie lubie jak podaja na szklanki lyzki itp, lyzka lyzce nie rowna...a tak wystarczy miec w domu wage, to takie urzadzenie ktore pokazuje ile to jest 2 dkg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×