Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hm sama już nie wiem

Cukier trzcinowy brązowy czy jest zdrowszy ?

Polecane posty

Gość hm sama już nie wiem

Wypowiedzcie się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no, cud malina
kazdy cukier jest zdrowszy od rafinowanego bialego cukru. o samo dotyczny sie rafinowanej bialej maki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedawno pisałyście o
Niestety nie,cukier trzcinowy jest równie szkodliwy co cukier buraczany-biały,ja ostatnio bazuję na cukrze brzozowym,jest paskudnie drogi,ale warto nim zastąpić inne cukry.Wklejam link z opisem tego cukru:) http://www.zdrowycukier.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no, cud malina
cukier trzcinowy nie jest zdrowy, bo zaden nie jest, ale jest mniej okropny od bialego, skoro juz ktos chcial wiedziec. zdrowym slodzikiem jest ew. stevia, chociaz miod tez jest zdrowy, ale tuczacy tak samo jak cukier (jezeli ktos ma obawy w tej dziedzinie). o cukrze brzozowym nie slyszalam. jak on jest robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no, cud malina
poczytalam sobie informacje w tym linku. no faktycznie, ciekawy produkt :) ja sie raczjej w cukrach nie orientuje, bo i tak nie uzywam, ale super, ze jest cos takiego. tylko pewnie, niesety, ci co najbardziej tego typu zdrowotne produkty sa potrzebne, nie beda ich uzywac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedawno pisałyście o
Też mi się walory tego cukru podobają,ale ta cena:( - 40 zł? za kg,na razie kopiłam 40 dkg,za 15,99 w Inter Marche - i słodzę dziecku,sobie ani napoi ani potraw nie słodzę,bo spożyciu cukru zaraz mam problemy żołądkowe,typu nadkwasota i okrutna zgaga:(,wolę wcale nie słodzić,niż się truć,jestem zwolenniczką zdrowego żywienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no, cud malina
i siweta prawda :) dziecka tez raczej nie przyzwyczajaj do cukru ;) ja juz bez cukru jade od lat, ew. dla gosci mam awaryjne saszetki i co? zyje? zyje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm sama już nie wiem
Nie no cena szok :( i jak tu zdrowo żyć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no, cud malina
nie jesc cukru po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no, cud malina
no ten cukier jest faktycznie bardzo drogi, ale cukier nie jest artykulem niezbednym do zycia, wiec mozna bez niego sie obejsc. denerwuje mnie czasem, jak ludzie tlumacza niezdrowy styl odzywiania drogimi cenami zdrowej zywnosci. np. u mnie w pracy, jedna babka jest oburzona, ze lekarz zalecil jej zrzucenie nadwagi i zdrowsza diete. ona twierdzi, ze lekarzowi to latwo mowic, bo duzo zarabia, a ona jest biedna :o taka biedna, ze ciagle zajada jakies gotowce. bo tak naprawde, to zwykle, proste, naturalne jedzenie wcale nie jest takie drogie. drugi przypadek - stram sie codziennie jesc swieze owoce, wiec siedzie sobie w pracy i jem, a tu kobieta (inna przechodzi) i mowi, ze jezyny (bo akurat to jadlam) takie drogie, a ja je jem codziennie. no sa drogie, w porownaniu wagowo do np. jablek, ale jakie zdrowe? a ona w ramach oszczednosci czesto gesto lazi do macdonalda i przychodzi do pracy z firmowym kubkiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedawno pisałyście o
Ja tez od lat nie słodzę napoi,jestem w tym dobrym położeniu,że mieszkam na wsi,mam własny sad,więc i owoce własne,ekologiczne,mam ekologiczne warzywa z własnej uprawy,mam możność kupienia mleka od gospodarza,mięsa też wszystko ekologiczne,hoduje kilka kurek to i zdrowe jajka mam.Robię przetwory bez cukru,tj.składniki soku dobieram tak,by sok był słodki od owoców a nie cukru.Np.słodkie gruszki łączę z jabłkami 70% - do 30 %,dużo owoców mam mrożonych lub suszony,także mam dostęp do dobrych owoców praktycznie przez cały rok,mrożę natkę,koperek,lubczyk,suszę warzywa i potem mielę w młynku do kawy i w takiej postaci dodaję je do zagęszczania zup i sosów,człowiek musi sobie jakoś radzić.A to,że jest się biednym nie jest usprawiedliwieniem dla jedzenia byle czego,jak się jest biednym(mnie też się nie przelewa) to wtedy trzeba tak gotować by było niedrogo ale smacznie tj. z przewagą warzyw,kasz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciagnijmy jakies pozytywne
to przerzuccie sie na stewie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może mój ulubiony przepisik
zanim coś doradzisz to sprawdź!!!Stevia jest równie droga co cukier brzozowy i dużo mniej zdrowa:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekopiowaneeeee
Cukier trzcinowy nie posiada jedynie wartości słodzących. Już w czasach historycznych szybko stał się również ekskluzywnym środkiem dla elit, zazwyczaj lekarstwem podawanym w pigułkach na łagodzenie bólu głowy. Zastosowanie cukru trzcinowego wykracza daleko poza kuchnię. Trzcinę cukrową od dawna stosuje się w medycynie ludowej i ziołolecznictwie. Starożytni uznawali ją za lek, który potrafi wyleczyć wiele dolegliwości. Znano i ceniono jej liczne zalety m.in. bakteriobójcze. Używano jej między innymi jako środka kojącego, przeciwbólowego, wykrztuśnego. Za jej pomocą łagodzono objawy astmy, leczono trudno gojące się rany i oparzenia, a także zapalenia i przeziębienia z gorączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekopiowaneeeee
Co zawiera cukier trzcinowy Trzcina cukrowa to „trawa o wysokich (do 6 m) łodygach wypełnionych włóknami, w których gromadzi się sok. Cukier otrzymuje się poprzez krystalizację tego właśnie soku, poprzez gotowanie go w wielkich bębnach. Proces ten prowadzi do powstania surowego cukru trzcinowego, pokrytego cienką warstwą melasy o wyraźnym zabarwieniu. Wartość energetyczna cukru trzcinowego nierafinowanego ( 396 kcal / 100 g) nie różni się znaczne od cukru buraczanego (406 kcal/ 100 g). Jeżeli chodzi więc o sam aspekt dbania o linię nie ma tu praktycznie żadnego znaczenia którym cukrem osłodzimy herbatę. Trzcina cukrowa zawiera jednak większą ilość żelaza, wapnia, fosforu, manganu, cynku i innych niezbędnych pierwiastków śladowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja chyba wole ksylitol, drogi ale zdrowy a duzo go nie uzywam , wiec na 2 miesiace kilo starczy , lub nawet na 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarówno cukier trzcinowy jak i cukier buraczany to dokładnie ta sama substancja- SACHAROZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Wam cukier trzcinowy z Oleofarmu :) Zdrowy, dobra jakość w dobrej cenie! Ja osobiście jestem zadowolona :) A wypieki z nim to sama przyjemność :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biznesmeni szybko reagują - malują zwykły cukier i sprzedają głupkom za potrójną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie biznesmeni, tylko oszuści i złodzieje i nie rozumiem dlaczego mówisz o nich biznesmeni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biznesmeni przez duże B ,tak nazywam wszystkich przekr ętów serwujących nam konsumentom takie świństwa do jedzenia że nie mieści się w pale.Gdybym Ci opowiedział - to i tak nie uwierzysz że może być aż tak źle.Dlaczego tak mówię , a dlatego że kilkanaście lat jeździłem po kraju -odwiedzałem firmy branży spożywczej w ramach serwisu maszyn.Tyle widziałem że wnet zdechłbym z głodu bo nie wiedziałem już co można jeszcze zjeść. Fa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy wsypać brązowej farby do zwykłego cukru i skasować 3x więcej i niech się blondynki cieszą że mają zdrowy cukier i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu nie dopuszczają do pisania prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konserwant E967 mniam,mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×