Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Takasobieja...

Własna działalność

Polecane posty

Gość Takasobieja...

Witam wszystkich , chciałąbym się doradzić kogoś kto się zna na prowadzeniu działalności bądź też sam niedawno takowa otwierał. Otóz mam szanse na swój sklep spozywczy. Obecna właścicielka prowadzi go juz kilkanaście lat i chyba troszkę jej się to znudziło. Moim zdaniem źle wszystko prowadzi kupując np. towar w najdroższej hurtowni, asortyment w sklepie minimalny. Obrót dzienny ma naprawdę dobry mimo iż jest konkurencja obok.Ona chce odsprzedać mi towar i wynająć lokal. Ja mam wiele pomysłów na wprowadzenie dodatkowego towaru, sprzedaz alkoholu powyżej 18% bo teraz tylko piwo jest. Zamierzam też zrobic sklep samoobsługowy przynajmniej na spozywkę... nigdy nie otwierałąm swojego interesu i jak zawsze pojawiają się obawy w takim momencie. Ale ogólnie to bardzo chciałabym wiedzieć czy dam rade wszystko to załatwić by móc otworzyć sklep od 2 stycznia. jest to mozliwe wiedząc ze na wszystkie pozwolenia i dokumenty się czeka...??? jest ktoś ktoś kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka podobnych pytań??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otworzenie działalności załatw
isz w jeden dzień, na regon się czeka jakieś dwa trzy tygodnie ale to nie powinno stanowić problemu. Księgowa, która doradzi jaką formę opodatkowania wybrać i będzie zajmować się urzędem skarbowym kosztuje jakieś 100-200 zł. Na koncesje możesz trochę poczekać ale jeśli już masz piwo to i tak jest dobrze. A rozeznanie się i znalezienie dobrej i taniej hurtowni zależy tylko od Twojej obrotności więc nie powinnaś mieć dużo problemów z przejęciem sklepu do tego 2 stycznia, ale to tylko moje skromne zdanie i nie zajmuję się spożywką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na alkohol
trzeba mieć koncesję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takasobieja...
Tak wiem, zamierzam postarać się o koncesję to oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×