Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annamariasanta

Jaki stanik do karmienia?

Polecane posty

Gość marika163
Zdecydowanie bez fiszbin, Biustonosz musi być miękki i wygodny, ponieważ nie może utrudniać przepływu mleka. Nie musi być drogi, ważne żeby dobrze przytrzymywał piersi i miał odpinane miseczki. Ja kupiłam sobie trzy sztuki takiego http://www.2o2.pl/produkt,2228,czarny-biustonosz-dla-kobiet-karmiacych-tufi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgfjkfhvz
ja mam ochotę potrzymac piersi kobiety karmiącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość although
Biustonosz do karmienia nie moze byc rozciagliwy, miekki, bez fiszbin i z za szerokim obwodem :o a te typowe do karmienia wlasnie takie sa i to one sa odpowiedzialne sa obwisle piersi bo taki stanik nic nie podtrzyma Lepiej zainwestowac w cos dobrego niz potem plakac ze zwisy i zbierac na operacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle noszę Panache (są świetne) i takie też biustonosze kupiłam do karmienia, z klapkami odpinanymi bez fiszbin i nie sprawdziły się zupełnie, całe szczęście, że szybko mogłam wrócić do normalnych. Innych nie próbowałam. Więc Panache do karmienia nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwolska3
Chyba sama musze zamówic taki stanik dla siebie. Teraz coraz ciezej jest mi spac w 7mc bez stanika, a potem bede mogła wykorzystać go do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaFlukisowa
Dobrze dobrany stanik to gwarancja, że piersi będą się super prezentowały po okresie karmienia:) Warto poświęcić temu więcej czasu;) ja miałam staniki BabyOno plus ich koszulkę korygującą - wygodnie, nie za drogo, komfortowo. Śmiało mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że odpowiedni stanik do karmienia budzi wiele kontrowersji! Moje drogie mamy - postaram się nieco pomóc :) Po pierwsze - jeśli nie znacie zamawianego modelu nie polecam kupowania przez Internet... Szczególnie jeśli szukacie stanika z fiszbinami - nie wiadomo jak będzie leżał i czy nie będzie uwierał. Poza tym ciężko trafić w rozmiar, bo często rozmiarówka różnych firm, a niekiedy nawet różnych modeli tej samej firmy się ze sobą nie pokrywa. Dodatkowo piersi podczas karmienia ciągle się zmieniają i jeśli nie byłyście niegdy na profesjonalnym dobieraniu rozmiaru, polecam jednak oddać się w ręce brafitterki - usługa nic nie kosztuje a można dowiedzieć się wielu cennych rad. Dobrze dobrany biustonosz do karmienia to podstawa! Niewłaściwie dobranym możemy narobić sobie niepotrzebnych problemów. W doborze odpowiedniego stanika najważniejsze jest, żeby fiszbina dokładnie okalała biust, a nie ugniatała go, bo może powodować zastoje pokarmu. Z doświadczenia wiem, że niestety wciąż bardzo wiele kobiet nie do końca zdaje sobie sprawę ze swojego rozmiaru, bo nie wszystko co jest piersią, uznaje za pierś przez co nosi w staniku nie wszystko co trzeba Zakładając stanik schylcie się - grawitacja Wam pomoże umieścić caaały biust w miseczce Oto dobra instrukcja : www.satine.pl/prawidlowe-zakladanie-stanika Spróbujcie i przetestujcie czy nosicie właściwy rozmiar :) A teraz możemy zabierać się za wybieranie stanika Oto kilka dobrych rad : * Biustonosz do karmienia najlepiej zakupić w ostatnim miesiącu ciąży. Wielkość miseczki należy dobrać tak, by była nieco za duża (ma się zmieścić w nią pięść). * Na dobry początek najlepiej zaopatrzyć się przede wszystkim w stanik bez fiszbin - najważniejsze, żeby był wygodny, bo szczególnie na początku piersi mogą być obolałe. Poza tym będzie w nim wygodnie spać. * Jak rozmiar się nieco unormuje, można zainteresować się stanikiem z fiszbinami. Faktycznie śmiało mogę polecić modele firmy Alles Mama - świetnie sprawują się do miseczki 70G, maksymalnie 70H/ 75G - mają stosunkowo miękkie fiszbiny, więc są wygodne, a przy okazji są bardzo ładne. Na większy rozmiar zdecydowanie lepsza jest Anita, no i oferuje zdecydowanie szerszą rozmiarówkę. Wprawdzie jest prawie 2x droższa, ale bardzo dobrej jakości. Anita oferuje klasyczne modele, które często odbierane są przez mamy karmiące za małoatrakcyjne, dlatego dobrym rozwiązaniem dla dużego biustu jest przerobienie zwykłego stanika, który dobrze leży, a przy okazji nam się podoba na karmnik - mamy wtedy większy wybór nie tylko kolorów, ale i fasonów :) Przerabienie zwykłego stanika na karmnik to też bardzo dobre rozwiązanie dla mam, które noszą brytyjską miseczkę H lub większą, bo ciężko o dobry stanik do karmienia w dużych rozmiarach. Mam nadzieje, że byłam pomocna :) Pozdrawiam Ewelina Brafitterka Satine bielizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mum1980
Polecam firmę Kostar www.kostar.com.pl Mają świetne biustonosze do karmienia i dodatkowo model 187 bez drutów i bez fiszbin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaaa123
Także polecam firmę Kostar z Białegostoku. Mają świetne biustonosze do karmienia. Sama kupiłam dwa modele: MM22 i MM21. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupowałam w h&m i w kappahl - miękkie miseczki z fiszbinami, bo te zusztywnianymi miseczkami i bez fiszbinów wcale nie trzymały mi piersi :) karmię od 7 miesięcy i naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Ja miałam taki sportowy BabyOno bardzo fajny, wygodny, dobrze mi sie go używało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysza_87, przecież toto się nawet do spania ledwo nadaje! Rozmiarówka tragiczna, podtrzymania zero nawet jak się w tę rozmiarówkę wchodzi (bo miseczki rozciągliwe jak guma do majtek, obwód tak samo...), masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Powiem Ci że miałam kilka BO i jak dla mnie były super!!! Rozmiar kupiłam większy, dobrze mi pierś trzymał, karmiło mi się nim dobrze. Ja nie narzekałam, nie mogłam mieć usztywnianych, z fiszbinami - to była dla mnie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To musisz mieć bardzo maluteńki biust (zresztą ich rozmiarówka jest tylko na takie), ale dalej nie wiem, jak ci to cokolwiek trzymało, i to jeszcze w rozmiarze większym... mnie toto mama "sprezentowała" nie wiem po co, rozmiar był o 2 miski za mały (75D na moje ówczesne 75F/G czyli biust średniawy), a i tak podtrzymanie było zerowe bo miska zwyczajnie była ciągliwa, jak pisałam nawet do spania nie dawało rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jak dla kogo, dla mnie też był ok ten biustonosz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaak... a to "ok" nie ma nic wspólnego z ostatnio rozkręcaną na forach dla mam reklamą tej firmy, nic a nic, prawda? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a co sądzicie o tym biustonoszu do karmienia z lidla? Jutro ma być w lidlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z własnego doświadczenia - polecam Ci biustonosze Alles. Są zrobione z dobrego gatunku materiałów (na okrągło piorę je w pralce i nic się jeszcze nie zniszczyły). Mają fiszbiny zrobione z takiej grubej, giętkiej żyłki więc nic nie uciska, a biust jest podtrzymany. Dodatkowo są bardzo ładne. Ja kupiłam w ostatnim miesiącu ciąży, jeden rozmiar większy niż nosiłam (pamiętaj, że w biustonoszu musi się zmieścić wkładka laktacyjna). W szpitalu z biustonosza w ogóle nie korzystałam. Prawie cały czas leżałam w łóżku a nie miałam też jakiegoś nawału pokarmu żeby trzeba było ratować sie wkładkami i biustonoszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Ja piszę tak, jakie miałam odczucia. Biust owszem mam nie "za duży" :) ale nic mi nie "skakało, nie zwisało". Ty miałaś dużą miseczkę, nie mam pojęcia jak to jest przy większych biustach po prostu pewnie pierś się inaczej układa i być może nie dla każdego staniki BO są dobre, nie każda się w nich będzie dobrze czuła. Nie chce na siłę ich bronić, ale podkreślam mi i moim "małym" było w nim dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"karmienia z lidla? Jutro ma być w lidlu." Też strata pieniędzy. Dobre staniki do karmienia to Cake, Hotmilk, Comexim, Melissa, Ewa Michalak, Kris Line. Dobre, bo mają przyzwoity albo wręcz bardzo duży wybór rozmiarów, są uszyte z porządnych materiałów (czyli nie mają żadnych "rosnących" czy elastycznych miseczek - takie coś w każdym biustonoszu, czy do karmienia, czy zwykłym to jest BŁĄD wykonania, taki stanik nie trzyma piersi) i mają dobrą jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysza_87, 75F to nie jest duża miseczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Może się po prostu nie znam:) Fakt jest taki, że mi było w nim wygodnie i już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jaki w końcu ten stanik najlepiej kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/178356/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-maseurodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×