Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limandoo

wycena remontu

Polecane posty

Gość limandoo

Kafeterianki proszę o pomoc!! Zamierzam kupić mieszkanie w całkiem dobrej cenie. Ale muszę zrobić w nim remont (nigdy nie robiłam remontu i nie mam pojęcia ile co kosztuje). Proszę powiedzcie ile może kosztować mnie remot mieszkania z uwzględnieniem: zerwania tapet w 2 pokojach (9m2 i 15m2), pomalowanie pokoi, wymiana drzwi do łazienki, pomalowanie kuchni i wyłożenie jej płytkami do wysokości okolo 1,5 metra (malutka kuchnia, około 7m2) i zakup do niej mebli na wymiar - 4 szafek wiszących, zlewu , szafki pod zlew, zmywarki, szafki wolnostojącej, i zabudowe parapetu (szafka pod nim). Chodzi mi oczywiście o takie kalkulacje "mniej więcej". Chcę wiedzieć czy po doliczeniu kosztów remontu to mieszkanie również będzie atrakcyjne. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
jeżeli chcesz malować ściany to pewnie będziesz robić gładzie a to jednak kosztuje. ciężko coś doradzić, bo nie wiadomo jakie materiały chcesz. płytki można kupić za 20zl/m2 lub za 200zł/m2 :P weź też pod uwagę niespodzianki i zabezpiecz sobie kasę na nie. mi podczas remontu poszła ściana i trzeba było murować na nowo. a jedna ściana po zerwaniu tapet była w tak masakrycznym stanie, że trzeba było zrywać tynki do cegieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limandoo
Ale co znaczy zabazpiecz się na niespodzianki? Tzn nadwyżkę pieniędzy będziemy mieli bo potem musimy kupić meble więc w razie czego mebli nie kupimy wszystkich na początku Ale o jakim rzędzie wielkości mówimy? 5tyś? 15tys? 25tyś? Zakaładając że raczej wybiorę tansze materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijulek
Witam, ciężko jest tak napisać ile? Ja mam kuchnie, aneks kuchenny 6,8 m meble pod wymiar 8800, lodówka pod zabudowe 1300, zmywarka 60 cm 1450, zlew = bateria 500, płyta gazowa = piekarnik 1000, kuchenka mikrofalowa pod zabydowę 500, okap 1600, a mam tylko 2 szafki wiszące. położenie płytek 0d 35-50 zł za metr. Płytki takie w mire fajne to 0k. 50 zł za metr (takie mam w łazience) ale w kuchni pasek nad meblami mam po 120 za metr. Jeżeli chodzi o tapety to pewnie trzeba będzie szpachlować 10 - 15 zł za metr + farby kolor np 90 zł za 3 litry lub biała większa za 50 i do tego barwniki. Samo malowanie nie pamiętam chyba 5 ale nie jestem pewna bo płaciłam za cały dom. A drzwi mam DRE to z klamkami i wywietrznikami ok 800 zł ale bez montażu. Mam nadzieję że pomogłam, ale ceny są różne i najlepiej samemu pochodzić po sklepach i się zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijulek
Witam, ciężko jest tak napisać ile? Ja mam kuchnie, aneks kuchenny 6,8 m meble pod wymiar 8800, lodówka pod zabudowe 1300, zmywarka 60 cm 1450, zlew = bateria 500, płyta gazowa = piekarnik 1000, kuchenka mikrofalowa pod zabydowę 500, okap 1600, a mam tylko 2 szafki wiszące. położenie płytek 0d 35-50 zł za metr. Płytki takie w mire fajne to 0k. 50 zł za metr (takie mam w łazience) ale w kuchni pasek nad meblami mam po 120 za metr. Jeżeli chodzi o tapety to pewnie trzeba będzie szpachlować 10 - 15 zł za metr + farby kolor np 90 zł za 3 litry lub biała większa za 50 i do tego barwniki. Samo malowanie nie pamiętam chyba 5 ale nie jestem pewna bo płaciłam za cały dom. A drzwi mam DRE to z klamkami i wywietrznikami ok 800 zł ale bez montażu. Mam nadzieję że pomogłam, ale ceny są różne i najlepiej samemu pochodzić po sklepach i się zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od materiału i firmy remontowej , dla jednych może to być remont za 1000zł dla innych 20000 zł to zależy od portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagarmossen
aby nie dac sie "oszwabic" popros o kosztorysy -chociaz tam tez moga oszukac ale w mniejszym stopniu , jesli dasz do sprawdzenia dla budowlanca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×