Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kukurydzianą coś ala polenta

Wszystko o zdrowej żywności,

Polecane posty

Gość kukurydzianą coś ala polenta

Jakiej marki kupujecie np.jogurty,sery,masło,śmietanę,co zastąpić czy by było zdrowiej np.bułkę tartą do mielonych otrębami,Śmietanę do zupy jogurtem(ale jakim by się nie zwarzył - tak ogólne jak zdrowiej się odżywiać??????Jak robić smaczne sosy i zupy na naturalnych przyprawach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robic tak, jak pisze w przepisach :) a co do marek jogurtow itd., to niestety trzeba samemu czytac etykietki i zmiarkowac, ktore marki z twojego sklepu sa zjadliwe, a ktore be ;) jesc proste, naturalne produkty, jak najmniej (lub wcale) przetworzone. i nie kupowac jakis nienaturalnych margaryn, serkow, deserkow ... to tak ogolem, bo nie sposob przepisywac ksiazek na kafci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulke tarta do mielonych otrebami-----najlepiej slodka papryka w proszku, a zamiast smietany do zupy jogurt... a po co ci ta smietana albo jogurt w zupie bleee..Jogurty owocowe samemu sie robi--kupujesz bio jogurt do tego miksujesz owoce i juz. Biale pieczywo zastap ciemnym, zrezygnuj z cukru, i niektorych owocow. Nie jedz miesa z ziemniakami , ani makaronem, ani ryzem. Mieso z warzywami, albo wlasnie te ziemniaki z warzywami, poczytaj o tym, chodzi o wydzielanie enzymow trawiennych, pij oczyszczajaca herbatke, raz czerwona a raz zielona, duzo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
arpad - ja pikole, ty naprawdę tak żyjesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś nie rozumiem
A czemu się dziwisz? To są właśnie bardzo dobre rady, ja nie rozumiem ładowania śmietany czy mąki do każdej zupy, a że nie należy w jednym posiłku łączyć białek i węglowodanów to od dawna wiadomo i niejednemu ten sposób pomógł dojść do dobrej formy i dobrego samopoczucia. O kostkach i fixach jest tu wystarczająco dużo tematów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam
KUPUJĘ JOGURTY TYLKO DANONA NATURALNE POZA TYM DO WSZYSTKIEGO DODAJĘ SIEMIENIA LNIANEGO NA DOBRA TRAWIENIE ZUPY JAK ZABIELAM TO JOGURTEM TYLKO SOSY TEŻ JOGURTEM WOLĘ JEŚĆ KECZUP ALBO PRZECIER POMIDOROWY JEST ZDROWSZY NIŻ POMIDORY BO ZAWIERA DUŻO LIKOPENU PIJE KEFIRY DANON SA PYSZNE AKSAMITNE SMACZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
a nie waży wam się zupa jak dodajecie jogurt? bo mnie zawsze, szczególnie pomidorowa. Jak należy wymieszać, żeby się nie zważyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam
NIE NIE WAŻY SIE DO OSOBNEJ MISECZKI DAJESZ JOGURT WLEWASZ TROSZKĘ ZUPY Z GARA I MIESZASZ ENERGICZNIE AŻ SIĘ POŁĄCZY RAZEM POTEM WLEWASZ POWOLI DO ZUPY NIE MA PRAWA SIĘ ZWAŻYĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
no to tak własnie robię i się waży. Do jogurtu z lodowki wlewam gorącą zupę. Może mam łączyć z zimną zupą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam
NIE NIE Z ZIMNĄ Z GORĄCĄ MOŻE ZA SŁABO MIESZASZ ALBO ZA KRÓTKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jedno: dlaczego dodajecie ten jogurt do zupy:D?? Robicie tak tłuste wywary, ze musicie ograniczyc tłuszcz kosztem śmietany? Bo szczerze mowiąc , w większości zup jogurt smakuje okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Ja dodaję, bo jest zwyczajnie smaczniejsza, ale łyżkę, dwie na cały garnek,nie więcej. Z tym, że własnie wolę dodać śmietanę bo z jogurtem wychodzi gorsza. A wyobraźcie sobie,że moja teściowa daje śmietane 30%, masakra i to chyba całe opakowanie. Jadłam kiedyś u niej pomidorowkę, ohyda i w dodatku z rozgotowanym ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez racja. I w końcu, ile tej śmietany w zupie jest, ze ma to az takie znaczenie dla zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
A no i przez to, ze maż jadł takie zabielone zupy w domu, to teraz mu wiecznie malo śwmietany. Jak on to określa: za ciemna jest ta zupa. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zupy zabielam mlekiem
nic się nie warzy, jest chudo i smacznie bo to zabielanie bardziej dla oka jest niż dla smaku sama lubię zupy bez zabielacza :) nawet pomidorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zupy zabielam mlekiem
a jeśli chodzi o pomidorówkę czy sos pomidorowy - to naprawdę znacząca różnica w smaku (na plus) jest gdy zamiast koncentratu daję przecier pomidorowy - taki z kartonika ps - pomidory lubią odrobinę cukru - spróbujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
a dodajecie do pomidorówki masła? bo ja dodaje troche, zupa jest wtedy łagodniejsza i smaczniejsza. Ale to chyba niezdrowo, co? sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym masłem do zupy to zależy
niewielka ilośc nie zaszkodzi, a nawet i pomoże, bo w tłuszczu rozpuszczają sie niektóre witaminy jeśli to zupa na wywarze jarzynowym tylko - to ja bym masła trochę dodała, a jeśli już na mięsie, a co gorsze - na kościach , daruj sobie masło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzesz
do ja tam: pomidory to nie tylko likopen. a keczup to slodzony przetworzony produkt. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzesz
boja sie lyzki masla w zupie, a codzinnie smaruja nim kanapki :o albo boja sie paru lezek smietany w zupie bo tluszcz, a na porzadku dziennym wpitalaja swinine :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiedyś ..
No i boja się tłuszczu a wpierdzuelaja batoniki , chipsy I inne świństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiedyś ..
No i boja się tłuszczu a wpierdzuelaja batoniki , chipsy I inne świństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam
rzesz do ja tam: pomidory to nie tylko likopen. a keczup to slodzony przetworzony produkt. ale zdrowszy niż pomidory tak czy siak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzesz
moze miec wiecej likopenu, ale ogolnie zdrowszy nie jest, bo ma skladniki, ktore nie sa zdrowe, np. cukier, i bedac przetworzony nie ma juz tych witamin co pomidor. jedyny plus, to substancja likopen ktorej ma wiecej. przeczytalas gdzies ta jedna informacje i co, moze przestaniesz jesc pomidory na rzecz przetworzonego, slodkiego kuczupu? informacja o likopenie jestpo to, zeby ludzie nie musieli sie bac keczupu, bo jednak ma on w sobie cos zdrowego. ale nie, zeby nim zastepowac pomidory w ogole :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NLT ke leered
Ketchup jest przyprawą, którą zakrywa smak potrawy, dominuje go i tłamsi lub jak kto woli nadaje potrawom bez smaku smak zdecydowany, smak ulubiony przez niewybredne podniebienia. Ketchup nadaje się do zwykłych parówek, bo one zdecydowanego czy subtelnego szlachetnego smaku nie posiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemogejuzsluchacwas
no ja nie wierze, ze wy takie glupie jestescie! keczup zdrowy bo ma duzo likopenu, dobre sobie! :D hahaha jasne ze keczup ma wiecej likopenu niz pomidory, ale jakbyscie z samych pomidorow odparowaly cala wode, to nagle by sie okazalo ze tych likopenow jest tyle samo i w dodatku bez chemii... ja nie wiem, niby dorosle, rozsadne kobity, ale zamiast mozgu maja papke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez słyszałam, o dobrym działaniu pestek moreli w leczeniu nowotworów i w profilaktyce przeciwnowotworowej. Szukałam w wielu miejscach, dobre ceny maja tutaj: https://swojskapiwniczka.pl/pl/p/Pestki-morel i-jadra-gorzkie-Amigdalina-1kg-Swojska-Piwniczka/1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kupuję w Swojskiej Piwniczce, bo mają bardzo dużo produktów. Od przetworów, po słodycze. A na dodatek są bardzo smaczni i zdrowi. Przyjemne z pożytecznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×