Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kobieta***

Jak zrezygnować z Vat ?

Polecane posty

Witam. Od 2004 r prowadziłam działalność gospodarczą, jako czynny podatnik Vat.W maju 2011r zawiesiłam działalność.Od stycznia 2012r chciałabym ją odwiesić ,ale nie chcę być podatnikiem Vat-u. Przypuszczam,że mogę skorzystać ze zwolnienia,ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, jakie dokumenty poskładać itp. Mógłby ktoś,, krok po kroku" pomóc????? Bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość format A4
wiesz, tutaj kiedyś pisał Łysy księgowy. Poszperaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia co ze sprawą
Anci27 ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia co ze sprawą
A co do tematu, to zapytaj swojego księgowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia co ze sprawą
I skąd to zwolnienie z Vat-u ? pierwsze słyszę :o też tak chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia co ze sprawą
Kasiu, z podatku są zwolnione supermarkety przez 3 lata, tyle wiem. Co do mniejszych działalności, to szanse raczej nikłe, ale być moze sie mylę. Warto popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhx
Kasiu, z podatku są zwolnione supermarkety przez 3 lata, tyle wiem. Co do mniejszych działalności, to szanse raczej nikłe, ale być moze sie mylę. Warto popytać. duży ma lepiej a mniejszą i słabszą polską firmę zgnoją :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiu ten obowiązek
prawdopodobnie wygasł. Niejesteś vatowcem. Anonimowo zadzwoń do US tam ci poiwiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiu ten obowiązek
żeby zostać w nowej działalności vatowcem trzeba przekroczyć pewien limit obrotu. I vatowanie wygasa chyba po 5-ciu latach. Masz net, szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu ten obowiązek prawdopodobnie wygasł. Niejesteś vatowcem. Anonimowo zadzwoń do US tam ci poiwiedzą Niestety...jestem czynnym podatnikiem podatku Vat:-)...Nie mam księgowego , bo sama jestem księgową:-)...ale dawno ustaw nie czytałam... Wiem,że normalnie to mogłabym skorzystać na podstawie art 2 ust 4 ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług....przychód w roku 2011 mniejszy niż 150 000zł. Nie mogę się tylko doczytać nigdzie jak to się ma przy zawieszonej działalności :-( i czy sam Vat-R czy Vat-Z też składam . Choć wydaje mi się ,że tylko Vat -R, bo podatnikiem dalej bym była, tyle,że zwolnionym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia co ze sprawą Anci27 ? pozdrawiam Sprawą zajmuje się policja w Sosnowcu.Nic jeszcze nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby zostać w nowej działalności vatowcem trzeba przekroczyć pewien limit obrotu. I vatowanie wygasa chyba po 5-ciu latach. Nie zakładam nowej działalności. Poprzedniej nie zamknęłam, a tylko zawiesiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelka39
Kasia co ze sprawą I skąd to zwolnienie z Vat-u ? pierwsze słyszę też tak chce Jeśli w roku 2011 nie przekroczyłaś 150000zł możesz skorzystać ze zwolnienia od Vat od 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ciekawe co piszesz
O tym zwolnieniu z vat w 2012 roku to dotyczy wszystkich rodzajów działalności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ciekawe co piszesz
Y, dobra, nieważne w grudniu przekroczę 150 000 zł przychodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc nie będę w 2012 r podatnikiem podatku Vat hhhhhhuuuuuuuurrrrraaaaaa Składa się do Naczelnika US ,,Zawiadomienie o zamiarze skorzystania ze zwolnienia podmiotowego" (wzory dostępne w necie) + Vat-R aktualizacja -wybór zwolnienia art.113 :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×