Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciasteczkowy debiut

pyszne ciasteczka na swieta

Polecane posty

Gość ciasteczkowy debiut

błagam macie wyprobowane przepisy na ciasteczka to podzielmy sie. po raz pierwszy bede piec . moze jeszcze efekt dekoracyjny.propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palisander
tu masz: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3361476 najlepsze - z ikea Szwedzkie pierniki pepparkakor Składniki: 30 dag miodu, 40 dag cukru, 35dag masla lub margaryny, 30 dag śmietanki kremówki, 1,5 łyżki stołowej imbiru, 1,5 kg mąki, 1,5 łyżki cynamonu, 1 łyżka goździków, 1 łyżka proszku do pieczenia. Jak przyrządzić? Wymieszać masło, miód, cukier i przyprawy. Ubić śmietankę i powoli dodawać do ciasta. Rozpuścić proszek do pieczenia w niewielkiej ilości wody i dodać do ciasta. Dokładac stopniowo mąkę, tak aby ciasto nabrało stałej konsystencji. Ciasto zawinąć w folię i odłożyć do lodówki. Następnego dnia rozwałkować, wyciąć dowolne ksztalty, ułożyć na blasze i wstawić do gorącego piekarnika. Piec w temp. 175 stopni przez 10-15 minut lub aż się zarumienią. Gotowe pierniczki można udekorować pudrem. ja robie z połowy składników i daję 3xwięcej przypraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciostka me
ja robię takie ciastka zwyczajne i tanie -kostka masła -2 i pół szklanki mąki pszennej -1 szklanka cukru -1 całe jajko -1 żółtko -cukier waniliowy -łyżeczka proszku do pieczenia -wysyp mąkę na stolnicę,cukier,cukier waniliowy i proszek do pieczenia,dokładnie to wymieszaj,zrób wgłębienie dodaj schłodzone posiekane masło,jajko i zółtko dokładnie wyrób,w miarę szybko,potem zawiń w bawełniana szmatkę ale nie w żadna folię !!! i do lodówki na 2 godziny potem rozwałkuj i wykrawaj foremkami ciasteczka piec trzeba około 20 minut ale to już zależy od pieca jaki masz do dekoracji ja używam lukru lub posypuję samym pudrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczkowy debiut
super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×