Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka jedna Ola :)

Problem z zakwasem na barszcz :(

Polecane posty

Gość Taka jedna Ola :)

Jestem młodą gospodynią, nie mam ogromnego doświadczenia zwłaszcza jeżeli chodzi o przygotowanie świąt. I w tym roku organizuje je po raz pierwszy. No i pojawił mi się problem z zakwasem na barszcz. Przygotowałam go w piątek wieczorem, zaglądam do niego dzisiaj- na wierzchu trochę szumowin więc zebrałam, ale cały zakwas ma konsystencję galaretki :o Czy to normalne? Może głupio pytam, ale w życiu nie widziałam zakwasu na barszcz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna Ola :)
1,5kg buraków, ciepła przegotowana woda (około litra), łyżka soli, 6ząbków czosnku. Pokroiłam, zalałam i stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie korzystam nigdy
Pewnie buraki były nawożone nawozami albo diabli wiedzą czym. Z normalnych buraków nie ma prawa zrobić się galaretka. Wylej to i nastaw nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to zakwas robi się warstwami - układa buraki, czosnek i przekłada chlebem . Nie wiem czy wyjdzie bez chleba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Tu masz świetnie pokazany sposób na robienie zakwasu,tylko pamiętaj jeśli będziesz dodawała chleb razowy,to musisz być pewna,że nie zawiera chemii w składzie i jest na zakwasie,bo inaczej zakwas spleśnieje,ja jeszcze oprócz tego co pokazane jest w tym filmiku dodaję 2-3 liście laurowe i kilka ziarenek ziela angielskiego i kilka ziarenek pieprzu czarnego.POWODZENIA - i trzymaj w ciepłym ciemnym miejscu jeśli będziesz robić w słoju a nie w kamionce to słój owiń folią aluminiową a z wierzchu nakryj gazą lub lnianą ściereczką. http://www.video-kuchnia.pl/video/39ac44b4d8cb55a/Zakwas-buraczany-na-barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktycznie parówki
super filmik - dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUZYMI LITERAMI
TEŻ SIĘ PRZYMIERZAM DO ZROBIENIA TEGO ZAKWASU ALE BOJĘ SIĘ CHOLERNIE ŻE MI NIE WYJDZIE ZROBIĘ ALE W RAZIE CZEGO BĘDĘ MIAŁA NASZYKOWANE WYŚCIE AWARYJNE BO CO JAK COŚ NIE WYJDZIE ??? DZIŚ W SKLEPIE SZUKAŁAM BARSZCZU Z TOREBKI TYPU KNORR WINIARY KUCHAREK KURDE WSZYSTKIE ZAWIERAJĄ GLUTAMINIAN NAWET TE NIESZCZĘSNE BULIONETKI A W REKLAMACH MÓWIĄ ŻE BULIONETKI NIE ZAWIERAJĄ \ GLUTAMINIANU A TU GÓWNO PRAWDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatamwolę
Jeśli chcesz się zabezpieczyć,to albo kup zakwas w butelkach,lecz najpierw dobrze poczytaj składniki - czyli, co tam siedzi i czy nie jest to czasem chemiczny syf :p Moim takim drugim wyjściem awaryjnym jest robienie barszczyku z soków tj: obieram ,myję ok 2 kg buraków i 1 kg kwaskowych jabłek wszystko przepuszczam przez sokowirówkę,zagotowuję ten sok z marchewką,pietruszką,selerem kilkoma ziarenkami czarnego pieprzu,kilkoma ziarenkami ziela angielskiego,2-3 listkami laurowymi,1 sporym porem,kilkoma ząbkami (drobno pokrojonymi) czosnku i kilkoma grzybami suszonymi,gdy warzywa są już miękkie wszystko przecedzam,doprawiam solą ,cukrem i w razie gdyby był mało kwaśny dodaję sok z cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×