Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda zonaa

jakie/z czym robicie śledzie/ryby na Świeta

Polecane posty

Gość mloda zonaa

jestem mloda gospodynia, zdana sama na siebie, macie jakies , dobre sprawdzone przepisy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja .....
ja robię śledzie na dwa sposoby bo tak sobie życzą domownicy śledzie małosolne najpierw namoczę je w zimnej wodzie tak ok godziny.....kroję na mniejsze kawałki do tego cebulka drobno posiekana w kostkę i ogórek słodko kwaśny .....trochę pieprzu i magi ( ale jak ktoś nie lubi nie koniecznie to magi ).....i na koniec oliwa wszystko mieszam wkładam w słoik i do lodówki ....najlepiej robić tak na dwa dni przed podaniem śledzie w zalewie octowej obieram z tej szarej skórki kroję na mniejsze kawałki.....do tego papryka czerwona surowa .....groszek przygotowuje sos jogurtowo - śmietanowy jogurt naturalny do tego z pół kubeczka słodkiej śmietanki do tego przeciskam przez praskę 1-2 ząbki czosnku....odrobina cukru i pieprzu i takim sosem zalewam ....zawsze robię na świeżo czyli w tym wypadku zrobię te śledzie w dzień wigilii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiesz na
Ja robię śledzie po kaszubsku i sałatkę śledziową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tołpygę
pieczoną i dorsza po grecku,sałatkę śledziową i śledzie po góralsku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzie moje
Jedne z czosnkiem, drugie z przyprawami korzennymi, trzecie z grzybami, czwarte ze śliwką z pomidorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda zonaa
no wlasnie, ja chyba zrobie z rodzynkami i porem i moze wlasnie jakas salatke sledziowa, a jak jak robisz konkretnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śledzie moje - napisz przepis na te z przyprawą korzenną - brzmią ciekawie:) ja robię śledzie ze śliwką kalifor. w oliwie oraz rybę po węgiersku (morszczuka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzie moje
a gdzie "proszę"? i wolałabym, żeby zwracano się do mnie przez "Pani". Nie jestem młodą osobą i wymagam trochę szacunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaaaaa
ja robie: -salatke sledziowa -sledzia w smietanie -sledzia w zalewie octowej -rybe po grecku -rybe po japonsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzie moje
Proszę się pode mnie nie podszywać. Ten niegrzeczny wpis powyżej jest bezsensowny. Śledzie w korzeniach: w moździerzu tłukę ziele angielskie, goździki, odrobinę cynamonu, dodaję świeżo zmielony czarny pieprz, troszkę gałki muszkatołowej i odrobinę cukru pudru. Przyprawy mieszam i posypuję nimi kawałki śledzi. Zostawiam przykryte w chłodnym na noc. W tym czasie zagotowuję wodę z octem (może być winny) do smaku, musi byc dość kwaśne ale nei za mocno, dodaję liść laurowy i zalewę zostawiam na noc do naciągnięcia. Rano śledzie polac zalewą, wymieszać, przełożyć do słoja warstwaami śledzie i zeszklona cebula i polać oliwą Nie za dużo). Odstawić na 2 dni do naciągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam - z posta niestety nie wywnioskowałam wieku autorki. Dziękuję za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śledzie moje - prosze podaj proporcję zalewy octowej - jak wcześnie mogę takie śledzie zrobić - mam kupione śledzie solone czy mogą być ? czy te śledzie są bardzo słodkie i ile cukru pudru. Dziekuję z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śledzie moje
Proporcji nie podam, robię "na oko" a raczej na smak. Śledzie wcale nie są słodkie, cukru pudru ok płaskiej łyżeczki na pół kilo śledzi, tylko by wzmóc smak przypraw korzennych. Ja robię z matiasów, śledzie solone to przeznaczam na tzw wodę śledziową. Mogą stać dość długo, w chłodnym. Ja jutro będę robić z przeznaczeniem na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×