Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość noga żyrafy

Zarówki energooszczędne

Polecane posty

Gość inzynier serwisowy//zablokdfds
w dodatku to reklama podniosła do góry TŁUKU REKLAMUJĄCY BADZIEWIE. Kupuje się 3 żarówki - kuchnia - salon i sypiania za 140pln philips samsung osram. Majace naprawdę barwę dzienną i pobierające te 12W. kupuje się za 20pln z 5 innych ledów na wejście do domu itd. I nie pierdol że twoje ledy są dobre super i mają ciepła barwę bo ani nie są super ani nie mają ciepłej barwy. Ledy z ciepłą barwą sa bardzo drogie. jw 140pln najtańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabola
ledy szybko sie wypalają, u mnie po roku swiecenia niektóre diody zmieniły sie w punkciki. A ledowe światło jest do kitu. Taniej na oświetlenie, a drożej potem na okulary. Jedyne dzienne światło emituyją zwykłe żarówki, cała reszta to kit. Pralka na jednym praniu, czy kuchenka na jednym pieczeniu zużywa tyle energii co oświetlenie mieszkania przez tydzień. To nie oświetlenie najwięcej energii zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etef
jeśli kupiłaś jakąś chińszczyznę to się nie dziw, że Ci się przepaliły szybko. Słabej jakości diody będą szybko się zużywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko dlaczego my zamiast dyskutowac i wymieniać sie poglądami to skaczemy sobie do gardeł? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale nikt nikomu z tego powodu nie ma prawa ubliżać. Co do oświetlenia to na pewno ledy są oki nie psują wzroku i można wybrać światło nam pasujące, a kupno się zwraca. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekotom
zgadzam się z Tobą, każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ja lubię oświetlenie ledowe i mam kilka miejsc w domu właśnie z takim oświetleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna babkaaa
dziewczyny, żarówki to jedno, ja tez wymieniłam na energooszczędne, ale poza takimi oczywistymi oszczędnościami związanymi ze zużyciem są też te związane ze zmianą operatora, trafiłam na ten artykuł: http://www.czasnafinanse.pl/oszczedzanie/artykuly/jak-oszczedzic-na-pradzie i sama się zastanawiam, czy nie zmienić dostawcy... ktoś tak zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hera417
Zdecydowanie nie prawda ! Widziałam ostatnio stronkę firmy ActiveJet i mają żarówki LED-owe w całkiem przystępnych cenach nawet te o ciepłych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lira0097
Ja również nie mogę narzekać na diody. Rachunki spadły, nie widzę zmian w jakości światła no i ja na razie żadnych problemów z żarówkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga99
U mnie było sporo sceptycyzmu ale się przekonałam i stwierdzam że to chyba jedyne słuszne rozwiązanie w kategorii oświetlenia. Elastyczne, niedrogie w utrzymaniu i trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donna1112
Mnie przekonało to że wymiana zwykłych żarówek na LED-owe była ekspresowa - żadnego kucia i wiercenie (czego nienawidzę). A do tego mam wrażenie że ich światło jest o wiele przyjaźniejsze dla oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ledy dają światło bez promieniowania UV i podczerwonego, o dużej wydajności przy niskim zużyciu prądu także warto wymienić oświetlenie na właśnie tego typu bo sporo można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieronka-0
Hmm niskie zużycie prądu to naprawdę spory atut takiego rozwiązania. Dla mnie równie ważna była szybka wymiana - wykręca się żarówkę i na to miejsce bezpośrednio zamiennik się montuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka.es
Teraz lampy ledowe są o różnym kształcie i zróżnicowanej barwie światła, także lepiej się prezentują niż tradycyjne żarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria310
A ma ktos może zamontowane u siebie taśmy ledowe active jet o barwie żółtej? Planuję oświetlić blat pod stołem a może nawet i łózko w sypialni, ale nie wiem jaką barwę wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjukil
Myślę, że do żarówek LED nie trzeba nikogo namawiać. Żarówki od razu są jasne, nie trzeba czekać, aż się rozgrzeją, oszczędność energii nawet o 90%, więc same plusy. Pytanie tylko, jaki model możecie polecić? Czy taki model 80 W byłby ok jako światło na biurko? http://www.conrad.pl/oszczedzamy/zarowki_led_e27.php - albo możecie coś innego doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoskasamoskaaa
My mamy żarówki energooszczędne przywiezione z UK. Prawdziwy cud miód:) Dają piękne bardzo jasne światło w naturalnym odcieniu, szybko się rozgrzewają. Najlepsze jakie miałam a próbowałam wielu, kupione były w funciaku a w przeliczeniu na złotówki jedna kosztowała 1,50zł. a u nas w sklepie elektrycznym proponują żarówki po 30zł.! W marketach sa tańsze ale brzydko świecą, ciemne, fioletowe światło o sztucznej barwie. Po prostu genialne żarówki, dobre nie musi być drogie. U nas na 1,50 to tradycyjną można kupić i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjg
Ja mam w calutkim domu wymienione wszystkie żarówki na Ledy i rachunek spadł z 500 zł na 300 na dwa miesiące. Ledy mają dwa lata gwarancji, więc jeśli coś się zepsuje to wymienią. Światło mam barwy ciepłej, przyjemnej całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antekk
da się sporo zaoszczędzić na ledach, sam niedawno kupiłem polskiej firmy active jet. Fajnie jasno świecą, do tego ciepła barwa. Tak jak ktoś wspominał mają długą gwarancję więc w razie problemu można wymienić, a i są dużo bardziej energooszczędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamiętajcie, ze wiele wiecej dla środowiska zrobicie gdy takie zarowki oddacie do skupow takich jak www.elektrosmieci.warszawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja uwazam, ze kupno zarowki w dzisiejszych czasach jest naprawde bardzo wazne, dlatego biorac pod uwage to co serwuja nam sprzedawcy nalezy zwrocic na to wieksza uwage. ja kupuje zarowki i caly osprzet elektryczny w hurtowni www.eletrko-sal.pl fachowcy zawsze doradzaja i to sie dla mnie liczy najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ledy i jestem zadowolony. Zamówiłem z mlamp w zeszłym roku i uważam, że to był dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Energooszczędne activejety sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywamy długo, czyli w pokoju i kuchni i w innych pomieszczeniach zdają świetnie egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×