Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak robić....

Jak zrobić bigos?

Polecane posty

hahahah co za zwala ja ostatnio pytalam o bigos ze swiezej kaputy ale za to z miesem lecz bez kiszonej i co tu sie dzialo hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8728372
u mnie w domu robiło się zawsze tak, że gotowało się kapustę z grzybkami, była na wIgilię, robiło się jej trochę wiecej, i potem dodawało do niej mięsa, i jeszcze kapusty- b. szybko robił się wtedy bigos z tego. Najgorszy błąd jaki mozna zrobic to nie przepłukac kapusty. Wtedy będzie kwasna. u mnie matka robiła zawsze tę kapuste z grzynkami, to dodawała oleju, i grzybów było b. dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faantazyja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bigos stnieje wiele sposobów przygotowywania bigosu i jego odmian. Wszystkie opierają się na tych samych, zasadniczych składnikach, różniąc się jedynie niektórymi dodatkami i kolejnością ich dodawania. Podstawowymi składnikami bigosu staropolskiego jest drobno szatkowana kapusta kiszona, kapusta świeża (niekiedy używa się tylko kiszonej), różne gatunki MIĘSA I WĘDLIN, suszone grzyby, suszone śliwki, cebula i przyprawy. Ćwierciakiewiczowa: 43. Bigos litewski z kapusty. Uszadkować dużą główkę kapusty, osolić dobrze, a następnie mocno z niej wycisnąć; - 217 -"- usi ekać ze dwie białe cebule i razem posolić , kwaśne jabłka pokrajać w kostkę, tak samo truste mięso wolowe gotowane lub pieczeń i surow;:1 wieprzowinę , lnożna, jeżeli jest, \vkrajać zwierzynę pieczoll'l i następnie ukladać w rondlu w taki spos6b: łyżka masla, kapusta, jabłka , wieprzo\vina, inne mięsa i znowu masło , kapusta! jabłka i t. d. ciągle w tym samyn1 porzadku" Tak ułożone zalewa się dobrym rosole l albo bulionem i zakrywszy dusi: przynajmniej ze dwie godziny, potrząsając często, żeby się nie przypaliło. Kiedy bigos j u ż prawie gotówl zapra w ić go łyżką masła z łyżką ill ą.ki , wymięszać dobrze, trochę go jeszcze wysadzić i wydać na st6ł. Na wydaniu włożyć można na wierzch trochę kiełbasy gotowanej i pokrajanej w plasterki. Bigos taki podaje się na. śniadanie albo na obiad p rzed r osołem i może b yć odgrzewany, a wtedy nawet zyskuje na smaku. 44. Bigos Z kapusty kwaszonej . Robi się zupełnie jak poprzedni z tą różnicą, iż nalawszy zimną wodą funt kapusty, po zagotowaniu odlać wodę, włożyć na spód ćwierć funta młodej słoniny w kostkę grubą krajanej, lub masla, postępując dalej jak wyżej. I taż Ćwierciakiewiczowa: Kapusta kwaszona postna, Kapustę wycisn ąć dobrze z sosu, włożyć dużo masła w rondel, na to kapustę; zalać smakiem wygotowanym z grzybów, któ,re należy po ugotowaniu poszadkować .. naraJać drobnQ ceQuli i tak dusić, aż będZie mIękka, N a wydaniu zapalić masłem z mąką, zagDtować razem i pDdać, Twojej mamie się zwyczajnie pojęcia i potrawy pomyliły, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jedliście kiedyś po litewsku? Jak dla mnie dużo lepszy niż ten nasz staropolski :) spróbujcie! przepis fajny znajdziecie w gazetce polomarketu najnowszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×