Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pogotowie kuchenne

POMOCY -SERNIK Z MAKIEM -SPRAWDZONY PRZEPIS

Polecane posty

Gość pogotowie kuchenne

jw ...błagam ....nie moge nic sensownego znależć moze ma ktos cos "swojego" dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogotowie kuchenne
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taki stary przepis: 1,5 szklanki mąki 1/2 kostki margaryny lub masa 1/2 szklanki cukru pudru 1 jajko 1 /2 łyżeczki proszku do pieczenia, Mąkę przesiać,posiekać ze schłodzonym masłem lub margaryną oraz cukrem,dodać jajko i szybko zagnieść,włozyć do lodówki na 1 godzinę.Następnie rozwałkować,wyłożyć do głębokiej prostokątnej blachy,w taki sposób by ciasto zachodziło ok. 2 cm na jej boki i lekko podrumienić,ostudzić. MASA MAKOWA: 3 szklanki maku 1, szklanka cukru pudru 3 jajka 2 łyżki tartej bułki ulubiony aromat (kilka kropli) 3 łyżki stopionego masła 3 duże łyżki miodu prawdziwego ulubione bakalie(ja daję drobno pokrojone śliwki suszone i posiekane orzechy włoskie) Mak sparzyć,odsączyć na sitku i 2 x zmielić,żółtka utrzeć z cukrem,z białek ubić pianę,wszystkie składniki delikatnie wymieszać i masę makową wyłożyć na ostudzone ciasto. MASA SEROWA: 1 kg dobrego sera 1 szklanka cukru pudru 5 jaj 1/2 kostki margaryny lub masła 1 cukier waniliowy sok z 1/ cytryny 2 budynie waniliowe bez cukru 1/2 szklanki mleka Ser 2 x zmielić i utrzeć z żółtkami,tłuszczem i cukrem,dodać mleko i (proszek budyniowy)- suchy (można dodać rodzynki namoczone uprzednio:)Na koniec dodać pianę z białek.Delikatnie zamieszać i wyłożyć na masę makową,wyrównać.Piec 180 stopniach przez ok 1 godzinę.Ostudzony placek polać roztopioną w kąpieli wodnej czekoladą(1 tabliczka gorzkiej,1 tabliczka mlecznej),wierzch posypać płatkami migdałowymi lub wiórkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogotowie kuchenne
dzięki kochane ...nie mam juz siły grzebac w necie /.Wole jak juz ktos ma sprawdzone 🖐️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakis piernik sprawdzony
macie ? ale taki prosty domowy i smaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo to moze i ja popytam
sprawdzone sledzie w jakims sosiku pomidorowym np ...:O bo te gotowce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no hejka /////////////
ja tez w sprawie sernika z makiem ale sprawdzony przepis a nie jakies linki nie wiadomo skąd ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokokurnikowa81
Masz i przepis i link, więc co jeszcze chcesz? Zresztą ktoś dał link i napisał, że sprawdzony. I polecam ten blog. Czytelny opis, zdjęcia, przepis i jeszcze komentarze ludzi. Bardziej sprawdzony niż kopiuj wklej z jakiejś strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×