Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mjkzbcjbsnhj

Wasze ulubione śledzie...

Polecane posty

Gość mjkzbcjbsnhj

moje to z olejem i cebulka ale moze macie jakies przepisy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ziołami w oleju najlepiej, jak postoją z tydzień, czyli na święta trzeba już robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
robię w marynacie i bez oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za rzyjaźń
w pomidorach, kiedyś koleżanka poczęstowała i były pyszne. W smaku przypominały śledzia po kaszubsku tylko jeszcze smaczniejszy. Niestety nie mam przepisu a z koleżanką nie mam już kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śledzie w sosie czosnkowym, takim na bazie jogurtu i majonezu. Mniam, oddałabym się teraz za takie śledzie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Anzelm 1927
Przepis z 1920 roku: świeże śledzie bałtyckie (niesolone) 1kg 2 szklanki wody 1/4 szklanki octu 10% 4 liście bobkowe 4 ziarna angielskie 4 goździki trochę kory cynamonowej (nie w proszku) 2 czubate łyżki cukru płaska łyżeczka soli 1 słodka papryka 1 cebula 3 ogórki konserwowe pieprz mielony kilka łyżek oleju słonecznikowego. Śledzie wypatroszyć, odciąć głowy (płetwy zostawić). Wodę, ocet, liście, ziele, goździki, cynamon, sól i cukier zagotować, poczekać aż wszystko dokładnie wystygnie. Sprawione śledzie zalać chłodną zalewą i na 24 godz. wstawić do lodówki. Paprykę, cebulę i ogórki pokrajać w kostkę. Wyjąć śledzie z zalewy, zrobić filety (po wymoczeniu bardzo łatwo można to zrobić ręcznie i prawie bez noża). Każdy filet posypać obficie mielonym pieprzem, warstwami przekładać w słoju cebulą, papryką i ogórkiem. Całość zalać olejem i zakręcony słój wstawić na 24 godz. do lodówki............NIE JEŚĆ WCZEŚNIEJ !!!!!!!!!!!!!! Danie wyjątkowo smaczne, bardzo proste w wykonaniu, trzeba jednak odczekać min. 48 godz. WESOŁYCH ŚWIĄT.........!!! Anzelm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna Ola :)
śledzie pod pierzynką !! Pycha. Chociaż ogólnie nie lubię śledzi to te zjadam ze smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam takie zwyczaje
Wrzucić kilka linków i podsumować - lubię te :) po co te linki, jak jest google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to najbardziej lubie sledzie ze sloika w sosie smietanowym ;) albo nawet w octowym, z cebula. jakos takie domowe w oleju nigdy mi za bardzo nie smakowaly, moze u mnie niedobre robili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, w musztardowym i koperkowym tez lubie :D mialam raz labe bedac w gosciach u babki, ktore jest dunka (ale nie w danii) jako, ze sledzie to u nich (zreszta w ogole w skandynawii) potrawa narodowa, mial na stole tyyyyyle rodzajow sledzi w roznych sosach :D (ale takich wlasnie kupnych ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewwwka

Ja kupuje w moim polo sledziki na już Master Fish. To jest w zasadzie to samo, ale zawsze pare groszy taniej. Jest kilka smakow wiec każdy coś dla siebie znajdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filipkk

No w sumie ewka masz rację, dla mnie też te o których napisałas są ok, bo ostatnio jak kupowałam Lisnera to miałam wrażenie ze troche się skwasiły. Nie do końca mi pasują. A te smakują jak takie tradycyjne śledziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×