Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakupy, zakupy

Czy tylko ja tak mam zakupy

Polecane posty

Gość zakupy, zakupy

Ciągle mi coś brakuje więć musze iść do sklepu, nie wyobrażam sobie sklep 1 raz w tygodniu, jak sie codziennie gotuje to zawsze coś trzeba, tylko wkurzam sie okropnie bo kasa idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mamy tak zakupy duże robię raz na tydzień, w domu zawsze mam zapasy, podejrzewam, ze żyłabym na nich co najmniej tydzień w tygodniu gotuję 3 potrawy, zaplanowanie ich nie jest wielką filozofią poza tym, jak cze3goś braknie, od czego inwencja kuchenna? w tygodniu dokupuję tylko pieczywo i owoce/warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, zwłaszcza, gdy ma się
Tak, zwłaszcza, gdy ma się dzieci. Zawsze jest coś potrzebne,a to na kółko, a to świeży chleb, soczki, woda, mleko, klej, wycinanki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Ja praktycznie chodziennie chodze na zakupy. Chociażby po swieze pieczywo, wędlinę, ser. Ale staram się kupować rozsądnie. Samo jedzenie dla dwoch osob miesiecznie wynosi nas jakieś 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
chociaż nie, przesadzam. Nawet mniej niż 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notakk
ja wydaję ok 2000 i robię zakupy dodatkowe bo dzieci wciąż czegoś potrzebują. Ewa oczywiście idealna ale to nie trudno jak rodzinę zastępują koty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ...
ogolnie raz w tygodniu, nawet chleb, bo malo go zuzywamy, wiec zamrazam duzy bochen i wyciagam w tygodniu pojedyncze kromki. ale w tygodniu majac po drodze czasem wstepuje i dokupuje cos, np. jak sie skoncza jajka, albo owoce, albo zeby kupic swieza rybe lub krewetki, bo to raczej tydzien nie postoi. ale wszystko inne, np. sery, wedliny, pakowane mieso z reguly raz na tydzien. jablka i ziemniaki w duzych rokach, starcza na kilka tygodni. suchy prowiant i puszki zawsze zmagazynowane w sporym asortymencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ...
jablka i ziemniaki mialo byc w duzyc WORKACH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgjgff
Zakupy raz w tygodniu, no chyba ze mleka zabraknie lub chleba wiec zatrzymuje sie w drodze z pracy, tam gdzie mieszkam nie ma sklepu pod nosem, najblizszy jest jakies 5 minut samochodem, ale chyba bym zajoba dostala jakbym codziennie miala po jakas pierdole jezdzic. Chleb mroze, a jak czegos mi braknie to musze sie bez tego obyc do najblizszych zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cindy Cindy mrrrrrrr
Ewa to jest Ewa :D Ale oryginalnosci i zaradnosci jej nie zazdroszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
Codziennie robie zakupy, nieraz nawet dwa trzy razy wychodze po zakupy.Zawsze coś sie przypomni,zawsze na cos przyjdzie ochota.Skad moge wiedziec na co jutro bede miała ochote.Na obiad wiem co ugotuje ale takie inne rarytaski do podjadania.Dzisiaj miałam ochote na kabanosy peperoni i specjalnie wieczorem wyskoczyłam po nie. Dziwicie sie Ewie,a co ona wiecej potrzebuje,wystarczy ze ma 10 kg zamrożonej karkówki,na obiady i do chleba ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ...
ano widzisz, nie kazdy moze wyskoczyc, ja musze jechac, wiec raczej sobie planuje, a jesli chodzi o rzeczy do podjadania, to w sumie nie mam w lodowce zadnych zbedny smietkow, to i nie jem, korzysc na zdrowiu i potfelu. co do ewy i jej karkowki, to moge sie zalozyc, ze jest zdrowsza i smaczniejsza od jakis rzeczy do podjadania ze sklepu ;) chociaz osobiscie jestem przeciwko czestemu jedzeniu wieprzowiny, i osobiscie nie chcialabym jesc codziennie karkowki, to jednak ewa ma w swoim gotowaniu duzo zdrowia i urozmaicenia. i sama czesto ze smakiem poptruje na jej kulinarne propozycje i uwazam, ze sa bardzo fajne, lepsze od wielu tu proponowanych. a jak ktos sie musi czepiac slowek, w tym wypadku "karkowka", to juz swiadczy o jego ograniczeniu i braku lepszych zajec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla kotów zakupy robię jeszcze rzadziej, bo raz na półtora m-ca chociaż jak teraz mi przybyl jeszcze jeden, to chyba faktycznie, taki zakup za stówkę wystarczy mi na miesiąc widzę, że niektórym te koty jak sól w oku że nei wspomnę o sławetnej karkówce :) ciekawe, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
karkówka dobra rzecz:) kwestia organizacji nie wyobrażam sobie biegania do sklepu częściej niż raz w tygodniu to z góry można założyć - pożeracz pieniędzy zachcianki jest się w stanie przewidzieć lub kontrolować mamy zapasy suchego i puszkowanego zakupy raz na tydzień bądź nawet 10 dni 2 osoby zamrażalnik zdrowe jedzenie mleka w kartonach, chleb mrożony 3 dania obiadowe w tygodniu oboje niezbyt chudzi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
no a wędliny, ser zółty? przecież nie nie przetrwa 7 dni. Mimo trzymania w pojemniku prożniowym po kilku dniach nie jest juz takie swieze i smaczne. Też mrozicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
wędliny mrożę, chociaż jemy ich mało ser zółty kupuje w kostkach i spokojnie wytrzymuje kilka dni, nawet tydzień a jak myślisz? sery, w tych wielkich kołach mają nie wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
nie no spoko, ja po prostu lubie swiezo krojony ser, miękki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sery wytrzymuja i tygodniami, i miesiacami ;) wedliny to roznie. mokre kilka dni, suche dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wędlin nie kupuję, sama piekę, spokojnie wytrzymują tydzień ser żółty w kostce też tydzień postoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
z jakiego mięsa pieczesz wędliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mama pyta samotnej
ja tak mam , dniówka dzoienna 5 zł więc jak zrobić zakupy raz w tygodniu . zazdroszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja raz na tydzień
robię soczystego klocuszka bo taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
oczywiscie, ze ser moze sobie polezec, ale mnie taki zleżały nie smakuje, często śmierdzi. a wędlina moze by i tez wystala ale w kawałku, a w kawału nie kupuję bo nie umiem prosto i cienko kroić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz... krojenie wędlin, sera i chleba to nie jest sztuka tajemna ;) tego idzie się nauczyć ... a ser odpowiednio przechowywany nie będzie śmierdział, zapewniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
ale sery w kawałku nie śmierdzą nawet po tym tygodniu:) tyle że w kawałku, zawinięte:) a wędliny można mieć w lodówce odpowiednią na 2-3 dni ilosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
to nie sztuka tajemna a fizyka jądrowa;p mmmmm... karkówka;) ja zwyczajnie mam budżet tych 200 funtów w miesiącu i moją gł,ową jest się w nim wyrobić, aby mieć na inne fajne sprawy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pociesze ze glupkiem tez
A ja miesa nie jem wcale wiec problem z glowy. Dokupuje co srednio 2 dni cos, a to chleb a to jakis smakolyk, to warzywo czy owoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez robię zakupy raz na tydzień, tylko pieczywo kupuję cześciej - zatrzymuję się po drodze z pracy. Jasne, że czasami mi czegoś braknie, więc trzeba wyskoczyć do sklepu, ale to sporadycznie. Na zakupy chodzę z listą, więc nie zapominam o połowie rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×