Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Osz Ty!

Snikers kto potrafi zrobic?

Polecane posty

Polecacie to ciasto? Jak je zrobic? Jakie skladniki sa potrzebne? Dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi___2689
wole troche latwiejsze ciasta moge dac ci przepis np na serniko-jabłecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi___2689
tego nie wiem nigdy snickersa nie robilam ale mam tez przepis na fajne ciasto jest bardzo tanie i bardzo latwo sie je robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi___2689
skladniki: -2 szklanki mąki -25 dag masla roslinnego -łyzeczka proszku do pieczenia -serek waniliowy -jabłka -cynamon -2 łyzki smietany 18% -2 łyzki cukru pudru Mąke, maslo, proszek, serek waniliowy zagniesc, podzielic na dwie czesci i wlozyc do lodowki na 2 godz. Rozwalkowac obie czesci jedna wylozyc na blache polozyc na to polowki jablek i posypac cynamonem przykryc druga czescia ciasta. Wlozyc do piekarnika. Ze smietany i cukru pudru zrobic polewe i polac ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,że zrobienie takiego ciasta nie jest zbyt trudne,podam Ci przepis: CIASTO: 0,5 kg mąki kostka masła lub margaryny czubata łyżeczka sody 2 łyżki mleka 2 łyżki kwaśnej śmietany 3/4 szklanki cukru pudru 4 łyżki miodu 2 jajka 1 cukier waniliowy Miód i sodę rozpuścić w ciepłym mleku,dodać resztę składników i zagnieść ciasto i włożyć owinięte folią do lodówki na 3 godziny. Po tym czasie ciasto podzielić na 3 części i każdą rozwałkować na prostokąty,o wymiarach blaszki np.24 cm x 38 - 2 placki piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni ok 15 minut,na trzeci placek wyłożyć masę orzechową i piec ok.20 minut, MASA ORZECHOWA NA 3 PLACEK: 25 dkg orzechów włoskich,grubo posiekanych,1/2 szklanki cukru pudru,12 dkg masła,3 łyżki miodu,wszystkie składniki połączyć w rondelku i smażyć ok 3 minuty,ciągle mieszając.Gorącą masę wyłożyć na 3 placek i piec ok.20 minut.Wszystkie placki ostudzić i nasączyć letnią wodą z sokiem z 1/2 cytryny, przełożyć dowolną,ulubioną masą np. budyniowo-orzechową MASA BUDYNIOWA: Składniki 6 żółtek 12 łyżek cukru 2 kopiate łyżki mąki ziemniaczanej 2 kopiate łyżki mąki pszennej 2 cukry waniliowe lub laska wanilii 3 szklanki mleka (najlepiej 3,2%) 1,5 kostki masła 15 dkg zmielonych na miałko orzechów włoskich W 1 szklance mleka rozrobić obie mąki ,z połowy cukru i z żółtek ubić puszysty kogel mogel,2 szklanki mleka zagotować z pozostałym cukrem i cukrem waniliowym.Kogel mogel połączyć z mlekiem,w którym rozrobione były mąki,dobrze wymieszać mikserem i wszystko razem wlać do gotującego się mleka,gotować na maleńkim ogniu energicznie mieszając,ugotować budyń Masę całkowicie ostudzić,masło ubić na puszystą,białą masę i ciągle ubijając dodawać po 1 łyżce zimnego budyniu,na koniec dodać zmielone orzechy.Masę podzielić na 2 części i posmarować nią 2 placki,te bez niczego.Na wierzch wyłożyć 3 placek ten z zapieczoną masą orzechową i polać go ozdobnie zygzakami- rozpuszczoną w kąpieli wodnej gorzką czekoladą.Ten snikers jest najlepszy ,jak postoi w chłodzie ze 2 dni,wtedy zmięknie i smaki się "przegryzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiak6677
U!!!!Ciekawy przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2902903
snikers robie co roku, dla mie to najlepsze ciasto jakie dotąd jadłam. Zrobic go nie jest b. łatwo, ale skrajnie trudny nie jest. Mi najwiekszy problem sprawia odp. rozwałkowanie cista, zeby p[otem się wmieściło do blach. i koszt jest też spory zwłaszcza orzechy i miód. Ale jest b. duzo tego do jedzenia potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2902903
TYlko myslę, że jak juz ktoś chce się meczyc z robieniem az trzech placków- ja robię dwa, to leiej jeden przełozyc masą budyniowa, a drugi - karmelem, jak jest w przepsisie. Karmel uzyskuje się z gotowania 3 godziny mleka skondensowanego w puszce. Ja robię wg podobnego przepisu jak powyzej, tylko prosciej. Zwykłey cukier zamiast pudru, masa budyniowa- prosciej ze wzyłego budyniu ja zrobic, i potem mozna dodac tylko kostkę margaryny, i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×