Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

ja byłam na spacerze ubrałam mała tak bodziak z długim na to spichy welurkowe i skarpetki, kombinezon rekawiczki czapka i włozyłam mała dodatkowo do spiworka http://allegro.pl/duzy-dopinany-spiworek-polarowy-do-wozka-kombi-i2782243665.html i na buzke pieluszke przyłozyłam. Megi to pieknie Cie rozłozyło ja dookoła słysze ze dzieci choruja to uszy to zapalenie płuc jakas masakra(((...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... A co do przegotowanej wody to tez juz próbowałam:((( i nic nie pomaga normalnie wysiadam jestem strasznie zmeczona :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu, u mnie jest podobnie... mój W też nie jest romantykiem, ale ostatnio powiedział mi, żebym mu nie kazala się domyślać bo on tego nie zrobi ( widocznie jest za glupi :P ) ale że mam mu wprost mowić co i jak, więc mówię wszystko np że ma mnie pochwalić za pyszne jedzenie przy kimś :P Ja na zime ubieram tak: bluzeczka jakies spodenki na to cieply kardigan albo bluza, szaliczek czapeczka rekawiczki spodnie cieplutkie jak na narty, kurteczka i buciki. Do wózka koc na maluszka drugi koc i zapinam narzutke na wozek i jedziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu rozsmieszyłas mnie z tym mleczkiem ale u mnie dokładnie jest tak samo. Niby pomaga mi M przy Zuzi ale jak tylko zaczyna marudzić to mówi że napewno jest głodna i nie przekonam go mówiąc że przed chwila dopiero jadła.... Brr.. Mleczko dobre na wszystko... żeby to się tylko tak dało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia to u mnie trochę inaczej to wyglada bo jak pisałam przestała przybierać ale wczesniej przybierała bardzo szybko aż nie chcieli mi lekarze wierzyć że to tylko na cycu. Kup mi też nie robiła po 5 dni ale odkad podaje ciut jabłuszka ładnie idą i znikneły problemy z brzuszkiem. No i ja też próbowałam z butlą na noc, ale moja Zuzia raz tylko po moich piersiach wypiła 20 ml a tak to w zasadzie wcale nie pije z butli tylko się bawi butelką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do alexii
Moja mala tez ma problem z kupkami - zalatwia sie raz na 3 lub 4 dni. Pomaga jej woda z brazowym cukrem - zalecenie pediatry. Gotuje 130 ml wody i rozpuszczam plaska lyzeczke brazowego cukru. I daje to na czczo, najlepiej jak jest bardzo glodna, zeby tego duzo wypila i najwyzej po 10 mintutach jak jest glodna to daje jej piers. Poskutkowalo - zawsze po mniej nawet po pol godzinie robila juz kupke. Mam pytanie do mam, bo sie niepokoje: na czym polega to wyginanie ciala w luk? i z kiedy jest problem z ta glowka przy wzmozonym napieciu? moja mala ma cos takiego ze jak spi na boku, to daje tak glowke mocno do tylu w kierunku plecow i nie wiem czy to normalne, a jak spi na plecach to zawsze trzyma ja na prawa strone, ale rusze nia we wszystkie strony i nie wiem czy mam sie tym niepokoic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
do alexii chcialabym pomoc,ale nie potrafię.Jedyne co to slyszalam,ze to niepokojace objawy,ale co one oznaczają - nie wiem.Poza tym pewnie cos co jest niepokojace w danym wieku nie jest niepokojace w innym,więc może nie martwmy się na zapas.Ja się dowiem w najbliższy piątek czy nasza Kalinka się prawidłowo rozwija.Oby tak :) :) :) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nie wiem co robic:((( opadam z sił:( Zaraz bede dzwonic do przychodni i sie rejestrowac do zdrowych dzieci i zobaczymy co dalej:(( Tak jak juz pisałam waga staneła na 5100 i sie wacha troszke w góre i w dół:( jak patrze na wagi waszych dzieci to moja daleko w tyle, jesli jest wszytsko dobrze to wcale sie tas waga nie bede przejmowac ale dziwi mnie to ze dziecko przeciez powinno rosnac rozwijac sie a moja nic:((( do tego dochodza problemy z nocnym zasypianiem jest poprostu koszmar!!!!!!!! trzeba ja nosic na rekach wczesniej jak o 23 nie zasnie!!!!!!!!!!!! wczoraj padlismy wszyscy na łózku po 23 i spała do 6 tzn dalej spi dałam jej na spiaco jesc ja juz nie wiem czy jest chpra czy poprostu taka jest! w dzien tez mi prawie nic nic nie spi max 2 godziny i to jeszcze z kwekaniem!!! Dziewczyny ratujcie mnie bo oszaleje:(( spróbuje jeszcze z tym cukrem, dziekuje:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja własnie wygina główke w druga strone i chce to zbadac bo sie boje:( zaraz sie bede rejestrowac do neurologa. Czy wasze dzieci tez czasem kaszla na snie tak jak by sie przydławiły slina???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytujaca
Dziwczyny co do kosmetykow dla maluchow polecam wyprobowanie ych rossmanowych babydreamow i kosmetykow Hippa sa najbardziej naturalne.. (podobnie jak sloiczki) Super sa tez kosmetyki Skarb Matki ale nie wszedzie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytujaca
Dziwczyny co do kosmetykow dla maluchow polecam wyprobowanie ych rossmanowych babydreamow i kosmetykow Hippa sa najbardziej naturalne.. (podobnie jak sloiczki) Super sa tez kosmetyki Skarb Matki ale nie wszedzie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytujaca
Dziwczyny co do kosmetykow dla maluchow polecam wyprobowanie ych rossmanowych babydreamow i kosmetykow Hippa sa najbardziej naturalne.. (podobnie jak sloiczki) Super sa tez kosmetyki Skarb Matki ale nie wszedzie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :-) .................................................................................................................................................... ALEXIA pamietaj zeby wodę z cukrem zagotowac co najmniej 3 minuty bo moze malutka bolec brzuszek :-( co do uspypiania wieczorem to my koło 9 wkłądamy małą do łózeczka, czasami kweka i piszczy wtedy dostaje smoczek i nie dłzej jak 30 minut sama usypia, A Twoja niunia nie chce sie tak uśpić? moze popróbuj. Wiem ze ciezko się słucha jak dziecko płacze no ale trzeba wszytskiego próbowac. Ewentualnie puszczamy jeszcze pozytywke :-) ................................................................................................................................................ OLIWIA27l w jakiej formie podajesz jabłuszko i ile ma twój dzieciaczek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEXIA moja niunia często kaszle i na snie i w dzień czasami sie zastanaiałam czy nie jest chora ale na taką nie wygląda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Hej, Mój Mały przespał pięknie noc zasną o 21.30 i spał do 5.30 mleczko i znowu spanie :) Ogólnie miał skok rozwojowy i od tygodnia je mi po 150ml jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. ;) Alexia na dziś zarejestrowałam się do dobrego specjalisty co prawda neanontologa ale byłam raz u niego i wiem że facet jest bardzo konkretny i zobaczymy co mi powie na to wyginanie się ciała w łuk asymetrie itd. Moje sposoby na asymetrie, które widzę, że dają jakiś efekt to: *jak Tobiasz leży płasko to na stronę na którą ma wiecznie odchyloną główkę kładę kilo mąki- wtedy albo musi mieć ją w prawo albo na prosto; *łóżeczko wylądowało po drugiej stronie łóżka; *zabawki zawsze daje mu po prawej stronie te wiszące, *układam go często na brzuchu wtedy podobno ćwiczą wszystkie mięśnie brzucha *staram sie go karmić na prawej ręcę (karmie butlą) *jak lezy na płasko to go kołysze tak, że raz ląduję na lewym boku a raz na prawym (pomaga też to podobno w zmożonym napięciu mięśniowym czyli w robieniu tego łuku z ciała:) Wczoraj wyrwałam się na 2h z siostrą na zakupy. Kupiłam sobię śliczną sukienkę na chrzciny. Od dziś jestem na kopenhadzkiej zeby jakoś na zdjęciach mam nadzieję że tym razem dam radę ;) Acha i mój mały też kaszle tak jakby kaszlał i kichał jednocześnie, brak kataru, gardło czyste nie wiem może alergia na pierz który mam w pościeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEXIA moja niunia często kaszle i na snie i w dzień czasami sie zastanaiałam czy nie jest chora ale na taką nie wygląda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma mowy o zasnieciu samej w łózeczku jest wrzask na całego nawet m ja wczoraj próbował uczyc i przetrzymac ale wygrała płaczem:((( nie wiem co jej jest na chora nie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kolezanki!....................................................................................................................................................................................mój P. w sobote mnie pozytywnie zaskoczył. :) powiedział, ze miał zamiar w te święta się oświadczyć ale widzi, że średnio chcę to postanowił przełożyć na przyszły rok. :) i tak wczoraj pomyślałam, że MEGISU z mężem, będzie śpiewała na moim weselu a NETKA fotki strzelała hehe :) która z was dobrze kucharzy? :D................................................................................................................................................na spacer wychodze normalnie. na pol h. mysle, ze starczy. ubieram tak: body na ramiaczkach lub z krotkim, rajstopki, gruby dziany sweterek, kombinezon, szalik, rekawiczki, czapka, spiworek i pokrowiec na gondole. na spacer smaruje ziajka, w domu zawsze po kapieli (co 2 dzien) buzke traktuje oliwka. a na codzienn nic...................................................................................................................................................................................BETI- mam tak samo ale nie zaluje, zev mala jest zaluje tylko, ze juz nie wyjde spontanicznie jak kiedys, jeden tele i juz jestes w barze. co rok w wakacje wybieralismy sie na 2 dniowy splyw, plynelismy po 20km, wieczorem ognisko, spanie w namiotach, leczenie kaca, spontaniczny seks...juz tego nigdy nie bedzie. teraz musimy sie nauczyc cieszyc, wolnymi chwilami, wakacjami na nowo, we 3 :).....................................................................................................................................................................................kapalam mala w oilatum, ale cos ja wysypalo. przerzucilam sie na bambino ale srodnio pachnial, wczoraj postanowailam sprobowac johnson i jest swietny, ladnie pachnie, skora gladka. mysle, ze zostaniemy przy tym. jeszcze sprobuje z babydream.......................................................................................................makijaz robie codziennie, przy karmieniu. karmie na siedzaco, lustro stawiam na parapecie kosmetyki obok i sie maluje spokojnie. na szczescie nie musze uzywac podkladow bo mam ciemna karnacje, tylko krem rozswietlajacy, tusz, i bronzer na policzki.............................................................................................................................wczoraj zrobilam sobie mus jablkowy i dalam pol lyzeczki dla malej, chyba jej posmakowalo bo caly czas patrzyla jak jem hehe :)........................................................................................................................moj P. dzien przed mikolajkami, sie upewnial czy nie obchodzimy mikolajek? haha powiedzialam, ze nie bo wczesniej mowil, ze on nie obchodzi ;] a ze prezent mialam kupiony (kalendarz adwentowy) to postanowilam dac i tak. w nocy kiedy spal, wlozylam kalendarz do kominka (zawsze rano przed pojsciem do pracy pali w kominku). efekt byl taki ze z pracy wrocil z prezentami dla mnie i malej :) wiec HANDZIA jak twoj maz mowi, zebys nic nie kupowala to i tak kup, zrobi mu sie glupio, ze dla ciebie nic nie ma.......................................................................................................hahaha skad ja to znasm z tym mleczkiem, u mnie tak samo :)........................................pozniej wam pokaze zdjecie ciecia bo mam dosc duza wypulkosc po lewej stronie, gin mowil, ze powinno zejsc ale nic sie nie rusza. moze ktoras z was tez ma i doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!długo by pisać,tyle się wydarzyło-musieliśmy się wyprowadzić z wynajmowanego-mieszkamy tymczasem u rodziców R(moja fajna teściowa :(),z Kacperkiem wszystko dobrze,tylko my jesteśmy psychicznie wykończeni-wędzideło przy języczku podcięte,usg przezciemiączkowe zrobione-jest ok.jutro szczepienie a 14 grudnia logopeda!dziewczyny dziękuję za wsparcie i za chęć pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale niestety moja córka musiała iść mieszkać do swojego taty bo tutaj nie ma miejsca-5 dorosłych osób,mały i 2 psy średnie-mam doła bo jeśli się nic nie zmieni to po raz pierwszy w życiu będziemy spędzać osobno święta!szkoda gadać na to wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka strasznie mi przykro ze tak to wyglada... pamietaj ze gdybys potrzebowała jakies pomocy to cos poradzimy:***** Megisu chyba troche za bardzo mała rozpiescilismy:((( i co teraz?? jak ja oduczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :] juz odpisuje na Wasze pytania i zaraz napisze co u nas :] ROBWALKA fajnie, że sie odezwalaś! Trzymam BARDZO kciuki aby wszystko dobrze się skończyło, pamiętaj, że jak cos to chętnie pomożemy - ja też się do tego dołańczam! ............................................................................................. ALEXIA mam nadzieję, że lekarz coś doradzi w kwestii wagi, wyobrażam sobie jak musisz się tym denerwować i stresować, ale mam nadzieję, że da się to szybko skorygować i Mała znów będzie ładnie przybierać na wadze. co do kwestii spania, to Dagmara w nocy śpi fajnie, natomiast przez dzień. ze dwa razy po 20 minut i to jest max, ale jawidoczniej tyle jej wystarcza, za to nadrabia w nocy. Dagmara też kaszle, ale to chyba z powodu nadmiaru śliny, który ostatnimi czasy się u niej pojawił i poprostu nie jest w stanie jej polknąć. MAMA28 - Dagmara od kilku dni łapie pieluszkę i podnosi ją do góry. Poczas karmienia czy spania lapie kocyk, póki co grzechotek jeszcze nie łapie, ale pewnie wszystko lada dzień :). Co do dolegliwości po porodzie to już kiedyś pisałam o strasznym bolu kolan. Jak długo siedzę to nie potrafię potem wstać, a najgorzej jest rano, po długim leżeniu... Pytałam lekarza i mówił, że to normalne i do pol roku powinno wszystko wrócić do normy. skleroze też mam. pytać o coś m. a on mówi, że przed chwilą o to pytałam... MEGISU wracaj szybko do zdrowia! co do spacerów to dziś nie wychodzę bo na termometrze -10. w gazecie "dziecko" czytałam, że gdy temp spada poniżej minus 5 to nie wychodzić jak się nie musi. Na obecną pogode ubieram Dagmarę tak: body z dlugim rękwam, pól śpiochy sweterek, spodenki z dresu i na to bluza z polaru z kapturem, spodnie ocieplane, buciki, rękawiczki, czapka, wkładam do śpiworka z futerkiem i przykrywam kocykiem i na to pokrowiec z wozka. po powrocie do domu Dagmara jest cieplutka :) HANDZIA moj m. też za każdym razem gdy Daga płacze mówi, że mam jej dac cyca. w takich momentach czuję się jak dojna krowa... mimo, że bardzo się cieszę z faktu karmienia piersią, ale przecież nie może to być metoda na wszystko... mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam, a jesli tak to przepraszam Tak jak pisałam w sobote byłam z m na 18 kuzyna. Dagmara została u babci. impreza była na 17 więc przed wyjściem nakarmiłam ją. ok godziny 19 byłam spowrotem w domu u mojej mamy, by mała wykąpać i nakarmić no i uśpić, bo zasypia tylko przy cycku i tutaj szok! godzina 20.30 a Dagmara już spała, a ja liczylam że gdzies kolo 22 wrócimy na salę. Na imprezie było super, mimo, że wysiadło ogrzewanie (wynajęta sala) także trochę zmarzłam, ale potańczyłam :). w domu byliśmy coś po 1 w nocy. cały czas myślałm, czy Dagmara się nie obudzi i tak strasznie do niej tęskniłam. po powrocie do mojej mamy u której spaliśmy, jak tylko zobaczyłam moją śpiącą myszkę, to aż łezki ze szczęścia mi poleciały :). Dagmara obudziła się o 1.50, pojadła i spadła dalej az do wpoł do 8 :). wczoraj popołudniu wróciliśmy do domu i mnie dopadło wyziębienie z dnia poprzedniego. źle się czułam bardzo. o 17.30 położyłam się z małą by ją nakarmić i zasnęłyśmy. ja obudziłam się o 20, mała 10 minut póxniej, nie miałam sily jej kąpąc więc znowu ją nakarmiłam i zasnęła. spała do 21 z 3 pobudkami na jedzenie. ja wzięłam gorącą kąpiel, wypiłam 3 ciepłe harbaty i jest w miarę ok. :) tak, jak pisałam wczesniej Daga łapie pieluszki i kocyk, grzechotek jeszcze nie. wydaje coraz więcej dźwięków i to coraz głośniej. coraz dłużej utrzymuje główkę, chociaż nie tak wysoko jak np. Olimpia od Megisu (widziałam na NK) :]. wiem, że każde dziecko rozwija się swoim tempem. to chyba tyle u nas :) pozdrawiam gorąco w ten mroźny dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wcięlo mi kropki :( i z mojego posta wyszla jedna wielka kupa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu jabłuszko daję starte, mam swoje z działki , niczym nie dosładzam i tak pół łyzeczki czasami łyzeczkę. Zuzia urodziła się 1.09.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) dodałam kilka fotek na nk. ROBWALKA- strasznie mi przykro z powodu Twojej sytuacji:( naprawde az nie wiem co powiedzieć. gdyby czegoś Ci brakowało dla dziecka, napisz koniecznie, jesli tylko bedziesz chciała postaram sie pomóc..................................................................................................................................................................................co do kosmetyków to ja kąpię od urodzenia w johnsonie i nic jej nie jest. wiec nie bede juz nic kombinowac i zostanie poki co ten płyn.....................................................................................................................................................................................alexia przykro mi ze twoja dzidzia nie przybiera na wadze, wiem ze sie martwisz ale najlepiej zasiegac rady lekarza. wiem, ze dziecko powinno przesikac 6 pieluch w ciagu dnia i to bedzie oznaczało ze prawidłowo je i niczego mu nie brakuje. mowie tu o pieluchach tetrowych, tak mi połozna powiedziałaa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Dziewczyny przezyłam ostatnio jakas traume normalnie;/ pojechałam do szkoły a miałam jakis kryzys z pokarmem i nie dałam rady odciagnac dla małej wiec zostało MM. i wyobraźcie sobie, że nakarmiłam ją o 6 rano , pojechałam do skzoły a ona nie chciałą wogole jesc tego MM. pluła i naciągało ją. nie zjadła ani 5 ml. jedyne co to przez cąły dzien dwa razy wypiła herbatke po 60 ml. ja przyjechałam ze szkoł dopiero o 20. dziecko nie jadło od 6 rano do 20 wieczorem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! myslałam ze sie zapłacze nad nią! M nie było bo pojechał gdzies z pracy na cały dzien, a mama mi nie zadzwoniła ze młoda nic nie je. jak przyjechałam to ona była taka ospała i słaba ze myslałam ze cos jej sie stanie:( przystawiłam ją do piersi to jak sie zassała to mało sie nei udusiła bo nei miała czasu oddychac tylko musiałą jesc. ;( Na noc wypiłam dwie herbatki na laktacje i rano juz mogłam odciagnac zeby jej zostało na cały dzień. normalnie szok.....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kremu na rozstępy to nic się nie zmieniło..więc słaby i w sumie drogi. Ale dziś zgrzeszyłam.... zjadłam paczkę chipsów i to dużą! leżała w szafce ze słodyczami.. i tak zajrzałam... i niestety przegrałam tę walkę :( jestem zła.... a na obiad Zupa krem brokułowa z grzankami :) Robwalka jestemsy z tobą, daj znac jak możemy cie wesprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×