Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość obsesyjne sikanie

OBSESYJNE SIKANIE....czy ktoś na to cierpi?

Polecane posty

Gość obsesyjne sikanie

od kilku lat ciagnie się za mną "choroba" cały czas odczuwam, ze chce mi sie siku...czesto nie potrafie wytrzymac godziny/dwóch. W sytuacjach stresujących/nerwowych nasila się to bardziej. nie pozwala mi to normalnie zyc, o niczym innym nie mysle. wychodzac z domu zawsze korzystam z wc a np za 2o min czuje ze znow mi sie chce i nie wytrzymam. przeczytalam ze nie ma na to lekarstwa. czasami z tego powodu mam mysli ze lepiej byloby nie zyc niz meczyc sie z tym codziennie przez caly dzien ;( czy jest tu osoba z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam podobnieee
ale da się z tym zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
a u jakich specjalistów byłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
ja mysle ze mam to na tle nerwowym...myslalam sobie o tym kiedys i chcialam sama sobie wytlumaczyc skad mi sie to wzielo ale nie mam pojecia...nie mialam wtedy 4 lata temu zadnej stresujacej sprawy, zadnego przezycia nic...pamietam ze z dnia na dzien mi sie to pojawilo, pozniej po roku zniknelo na kilka miesiecy i znow to mam. dluzsze wyjazdy np 2-3 godzinne odpadaja, wycieczki po jakims miescie tym bardziej...nie moge juz z tym zyc. czasami rycze z tego powodu...boje sie wychodzic z domu bo nie wiem czy np po 20 min mi sie nie zachce...mam wrazenie, ze osoby ktore mnie znaja mysla ze jestem jakas nienormalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
idz do urologa sie zbadac i zbadaj sie na endometrioze, ja tez to przerabialam przez 6 lat, na dzisiejszy dzien mam dosc, mam tez duzo innych objaw które orzychodzily i narastaly z czasem, potrm juz nie mglam normalnie funkcjonowac ale jutro juz ide na zabieg, usuwac mi beda endometrioze. Ale nie kazdy lekarz wykryje jak jest w malym stadium. Musisz isc do dobrego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
a co to jest ta endometrioza? Ja czasem czuję ból jakby jajnika, wczoraj mnie coś strasznie bolało jak stałam, jak lezałam do razu mijało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
nie bylam jeszcze u zadnego lekarza...wczoraj jechalam na uroczystosc godzine samochodem, pozniej mialam isc na 40 min do kosciola, gdy wysiadlam z samochodu to NIBY tak mi sie chcialo siku ze cofnelam sie i nie poszlam do kosciola bo myslalam ze sie posikam...nie bylo gdzie sie zalatwic wiec wstrzymywalam.... musze isc do jakiegos lekarza bo to mnie wykonczy lub sama z soba skoncze, bo nie wytrzymam tego. gdy przeczytalam ze nie ma na to lekarstwa to w ogole zrobilo mi sie slabo....modle sie do Boga, codziennie o tym wspominam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
gdzie przeczytałas takie bzdury że nia ma lekarstwa? Przecież to moze byc objaw ze stu chorób. Dopiero po wyeliminowaniu wszystkich moglabys stwierdzic, że ni e ma lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
a może kawy dużo pijesz? albo inne moczopędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
w nocy nie musze chodzic do wc. ostatnio jak miałam nerwowe dni to odczuwalam ze niby mi sie chce ale lezalam i zasnelam. fakt faktem ze jak wypije kawe/piwo to co chwile chodze do wc i ten mocz jest....ale od kilku lat mam tak, ze rano biore 3 lyki wody i wytrzymuje tak 8 godzin - oczywiscie mimo tych 3 łyków wody chodze co godzine/max 2 godziny do wc...jak wracam do domu to wypijam do wieczora jakies 2 kubki herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
mam chorobe zespół jelita drażliwego rok temu się dowiedziałam a to sikanie ciągnie się już 4/5 rok wstydze sie isc do lekarza tym bardziej ze podejrzewam ze jest to na tle nerwowym, bo jak sie zestresuje to co chwila odczuwam parcie na pęcherz i az słabo mi sie robi...nie radze sobie juz z tym a w ostatnim miesiacu ponagliło mi się to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waska w pasie
ja tak mam autorko-identycznie.jeszcze jak jestem w domu to ok ale jak gdzies jade to koniec swiata,pierwsze co to zastanawiam sie co bedzie gdy mi sie siku zachce,nie jezdze autobusem w dalsze trasy,tylko pociagiem bo boje sie,ze mi sie siku zachce,staram sie wlasciwie nigdzie zbyt daleko nie jezdzic,to utrudnia mi zycie.a dodatkowo gdy sie stresuje chce mi sie siku co chwile doslownie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
endometrioze, poczytaj sobie na wikipedi. moje objawy byly wlasnie ze musialam czesto latac po do wc. Potem jak bylam starsza mialam bolesne miesiaczki, skurcze podczas oddawania stolca, czeste zaparcia, bóle pleców. Bole pochwy, non stop zapalenie pecherza, zimne stopy, bóle glowy... Ohohoh... Czasami w nocy nawet puszczal mi mocz, a do szkoly musialam chodzic w czarncyh spodniach bo czasami mi uciekal mocz :o bylam u setki ginekologów, u róznych lekarzy, badac nerki, watrobe, badany pecherz, tarczyce, normalnie wszystko co sie da. Ale wykryl u mnie tylko jeden ginekolog moja endometrioze, lekarz z krakowa z kliniki feminam mq on tam najnowsze sprzety. Az taka ulge poczulam jak mi powiedzial ze mam nadzerki, i endometrioze... bo pod koniec mi lekarze mówili ze jestem chora psychicznie, i ze sobie w glowie ubzduralam. A mi lekarz ogólny powiedzial wlasnie jeden ze nie mozna sobie siakania ubzdurac, jak sie chce siku na okrogla to dlatego ze jest ucisk na jakis narzad, i kazal mi wlasnie isc do dobrego specjalistyod spraw kobiecych. I zostalo wlasnie wykryte u mnie. Ale musialam wydac duzo kasy na leczenie. 5000zl z zabiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
a ile sikasz razy na dzień? Ja w dzień ok. 15 razy, najgorzej jest jak pójde do łóżka i czuje ten dyskomfort, wtedy nie moge zasnać, zdarzalo mi się że wstawłam po 10 razy co chwila i szłam siku! w nocy się budze i sikam koło 2 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
to mnie dobiłas z tym zabiegiem... Na NFZ tego nie robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
ja już w domu myślę, gdzie wstapię dojade do marketu i toaleta ledwo wytrzymuję 1 g w kościele i musze siedzieć latem, wiadomo gdzies na łonie natury noc przesypiam ale ja dużo piję najbardziej goni mnie po kawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
czasami sobie myślę dlaczego mnie to spotkało...nie da się z tym normalnie życ bo co chwile trzeba latac do wc a gdy tego wc nie ma to w przeciagu kilku sekund to parcie na pecherz staje sie tak mocne ze ledwo co ide...czasami tego moczu troche jest a czasami ledwo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
dużo kobiet tak ma w pracy latają co godzinę 15 x, no musze kiedyś policzyć jak siedze w domu i cos zjem to może i 15 wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
w przeciagu dnia bardzo duzo korzystam z wc...latem to jeszcze sobie jakos to tłumacze bo wypijam 1,5 litra lub więcej wody gazowanej lub niegazowanej ale jak wiem ze danego dnia mam wyjscie to rano 3 łyki wody i nic wiecej a i tak chodze tyle samo do wc lub jeszcze częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
niewiem, bo nie licze, ale jakies 10-12 razy, czasami mniej czasami wiecej... a ten dyskomfort znam podczas próby usniecia. byly takie czasy ze wogule nie spalam, musialam sie zwlaniac z pracy, bo nie szlo nawet wyjsc z domu :( idz zbadaj nerki... ale nie u jednego tylko u paru, bo jeden moze nie wykryc nic a drugi lub nawe dziesiaty wykryje jak jest dobrym lekarzem lub jak ma dobry sprzet. watrobe tez mozesz zbadac, brzuch i.t.d. zbadalambym ten na twoim miejscu wlasnie sprawy kobiece, jajniki, i pochwe, zrobila wymaz z pochwy. Polecam lekarza http://klinika.ginekologiczna.com.pl/oferta.php zrobi ci on urologie, wymazy, usg pochwy i cytologie i.t.d. ale dodam ze leczenie u niego jest dosc kosztowne. a propo to ile masz lat? i jak dlugo sie meczysz. Bo ja od zawsze sie mecze a mam 20 lat. jutro zabieg dzieki bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
sama sobie tlumacze, ze przecież nie chce mi sie siku, że to moje schizy a nie faktycznie pęcherz ale to nic nie daje. wykończe sie bo długo tak nie wytrzymam a mam zaledwie 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
dużo kobiet tak ma w pracy latają co godzinę 15 x, no musze kiedyś policzyć jak siedze w domu i cos zjem to może i 15 wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
mam 34 lata, problem z tym sikaniem od dawna, ok. 5 lat moze więcej? Od paru lat w zaostrzonej formie. Na leczenie prywatne mnie nie stac, no moze 100 zł na mc ot mogłabym wydac, ale to góra, 5000 to mój chyba półroczny dochód... :( Z pracą nie mam własnie problemu bo nie pracuję. Chyba nie dałabym rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waska w pasie
aha i najwazniejsze wszystkie badania,posiew,cytologia etc idealne,zadnych zapalen pecherza,internista stwierdzil,ze to od nerwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha ii ach
tak, ale to bardziej psychologiczne chyba jest. Ja po prostu muszę mieć zawsze dostep do "siku", mnie muszę z tego korzystać, ale dostep mieć muszę! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
da sie na nfz :) na twoik miejscu bym pierw poszla na nfz... zrób zbadanie pochwy moga byc nadzerki wymaz z pochwy usg jajników ugs nerek, watroby, brzucha oddaj mocz i sprawdz bakterie niech ci pobiora krew czy masz bakterie w moczu, czy watroba, nerki i.t.d dobrze funkcjonuja zrób przeswietlenie macicy z przodu i od tylu i z boku bo moze kosc ogonowa sie ocierac o macice czyjakos tak wymaz z precherza (ciezko o to badanie) bo to ci musza wsadzic cos do pecherza i wziasc wymaz, a nie kazdy lekarz ci tak zrobi (moga byc tam bakterie których zwykly antybiotyk nie usunie) zrób sobie badania na hormony, tarczyce i,t,,d mozna tak w nieskonczonosc, ja tyle badam mialam robionych i u tylu lekarzy bylam, niektórzy mi mówili ze jestem nie normalna, az sie poddalam, nie chcialam wychodzic z domu bo po co, by kibla szukac?! jak przezcierz mam go w domu... No ale odzyskalam sile do walki i poszlam wlasnie do tego otóz ginekologa i juz przepisal mi leki na stany zapalne, poczulam ulge... jutro ide na zabieg i potem bede sie leczyc farmalogicznie przez pól roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
cięzko stwierdzic, bo czasem moze byc połączenie choroby plus jakiegoś znerwicowania na jej tle. Mozna czuc dyskomfort jak chce się siku stale i nie ma np. gdzie zrobic? Z jakiegoś jednak powodu chce się własnie siku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
malutka- jesteś b. niska? Bo ja tak, mam tylko 152... Może wzrost ma też jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
boję się iść do lekarza, bo po 1. jeszcze nigdy u ginekologa nie byłam bo jakoś niby nie bylo potrzeby no i przedewszystkim wstyd...po 2 boje się że stwierdzą, iż jestem jakaś nienormalna i te problemy z sikaniem to na tle psychicznym po 3 że mi powiedzą że nie mogą nic z tym zrobić... nie chce isc na studia a jedynym powodem jest to ze nie wytrzymam 4 h na wykładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×