Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SleepyKitty

uczulenie na d panthenol!

Polecane posty

Witam, piszę w sprawie uczulenia na d-panthenol ogólnie sprawa wygląda tak czy jest to w ogole możliwe? Juz wyjasniam o co mi chodzi. Mam cerę mieszaną, a z tego co się orientuje d-panthenol występuje w kremach właśnie do cery mieszanej, tylko że problem polega na tym że jak posmaruje sobie buzię właśnie kremikiem z tym, to zaraz na drugi dzien występuje u mnie ogromne podraznienie na skroniach, piecze szczypie i swędzi, oraz na policzkach, buzia spuchnięta. Czy jest to w ogole możliwe - uczulenie na d-panthenol? bo w sumie nigdy o tym nie słyszałam ;/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie widzę tam Dumbo
Chyba jednak nie na to, na jakiś inny składnik. Ale tak z kosmosu, to nikt Tobie niczeo nie poradzi. Idź do przychodni alergologicznej i zapisz się na testy kontaktowe. Na kasę poczekasz pół roku, prywatnie tydzień. Wydasz ok.160zł, a będziesz wiedziała. Może masz na lanolinę? Sprawdź czy tam jest. Albo na aucerynę albo po prostu na parfum. A parfum jest w większości kosmetyków. Zrób sobie test. Tak możesz gdybać jeszcze latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie widzę tam Dumbo
eucerynę, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chodzi o to ze sprawdzałam każdy skład kremu i w każdym który byl d-panthenol to bylo uczulenie a kazdy inny krem bez niego nie wywołuje u mnie uczulenia :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie widzę tam Dumbo
Ok, ale czy widzisz tam lanolinę (lanolin), eucerynę (eucerini), parfum (fragrance), citrus acid, geraniolum, limonene? Jeśli któryś z tych, a do tego trietanolaminę (triethanolamine), to masz uczulenie raczej na to. To sprawdzisz w końcu czy są tam rzeczy, które ja podałam? Prosisz o poradę, ja Tobie radzę, a Ty nie sprawdziłaś składu. Sprawdź skład i tu odpisz. Na d-panthenol wątpię, ale zrób badania. Rozwiązanie jest takie: a) sprawdź składniki i tu podaj albo napisz czy są jakiekolwiek z tych, co podałam powyżej b) nie słuchaj mnie i idź do alergologa i zrób testy kontaktowe ok. 160zł. Ok? Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergik2014
Ja jestem uczulony na Panthenol i nie trzeba szukać innych składników na siłę. Najprostszy test to taki aby kupić sam Panthenol i się posmarować. Jeśli zamiast odczucia chłodzenia poczujesz palenie i szczypanie - masz uczulenie na panthenol. Zmyj wszystko szybko wodą i zrób kompres z mielonego zaparzonego siemienia lnianego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam panthenol? Czyli jaki? Bo czystego 100% nigdzie nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
D-panthenol to inaczej prowitamina B5, naturalnie występuje w skorze i wlosach. Nie ma mozliwosci, zeby byc uczulonym na sam panthenol, jakis dodatek owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można być uczulonym na d-pantenol? A to ciekawe, bo ja jestem. To, że występuje w ciele ludzkim, nie znaczy, że nie można mieć na to alergii. Przez pewien czas byłam uczulona nawet na kwas mlekowy, występujący m.in w kapuściana kiszonej, kosmetykach, a także moich MIĘŚNIACH PO WYSIŁKU FIZYCZNYM. Dopiero po wizycie u alergolog rozwiązała się zagadka, dlaczego po wfie dostaje pokrzywki. Udało mi się wyleczyć to niekonwencjonalne z Użyciem BiComu czy Bioptromu, nie pamiętam. W każdym razie pomogło, inaczej juz nigdy nie mogłabym uprawiać sportu bez wysypki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety też mam uczulenie na panthenol,po operacji stosowałam na rane i dostałam swędzącej wysypki):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia2222
Ja też leżę w szpitalu po wstrząsie uczulenie na panthenol...mocny obrzęk dziąswł ust twarzy całej. Duszności krtań i wymioty katar kaszel i swędzenie na całym ciele..opaliłam buzię chodząc po górach dokładnie czoło i nos i posmarowałam panthenolem i w 1 dzień straszny kaszel i katar a na 2 już szpital obrzęk i duszności...omdlałam w szpitalu....robią mi badania...podali mi adrenaline i wiele innych, potas też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Jestem atopikiem i mam uczulenie na panthenol wiec do mozliwe, nie moge rowniez używać d phantenolu wiec to tez sprawdź  jak coś.  Pozatym jesli masz jednak yczulenie uwazaj na kremy do opalania i szampony rowniez bo czesto posiadaja te skladniki. Buziaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Również jestem uczulona na Panthenol. Robiłam testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×