Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość świadoma przyszła mama

fitness w ciąży?

Polecane posty

Gość świadoma przyszła mama

witam, mam pytanie z trochę innej beczki. na początku ciąży miałam straszne wymioty w efekcie czego spadły mi 3kg. teraz jestem w 4mc ciąży i zauważyłam, że każdy dodatkowy kg (już ok5!) odkłada mi się na biodrach, brzuchu i udach. mam figurę typowej gruszki. od zawsze walczyłam z nadwag... bardzo chcę tego dziecka ale jednocześnie nie zapominam, że po za rolą matki nadal pozostaję kobietą! na dietę oczywiście nie przejdę. doradźcie jakieś bezpieczne ćwiczenia dla przyszłej mamy bez szkody dla maluszka. może basem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pytanie do lekarza
to pytanie do lekarza a nie na forum to czy mozesz ćwiczyć zależy od przebiegu ciąży zazwyczaj pierwsze trzy miesiace są ryzykowne bo można poronić skonsultuj się z lekarzem, on podejmie decyzję co i czy możesz ćwiczyć skoro boisz się o figurę zainwestuj w dietę ułożoną przez profesjonalnego dietetyka, zgodnie z zapotrzebowaniem dla każdego trymestru ciąży są specjalne ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, poszukaj np na allegro płyt dvd, joga, pilates dla kobeit w ciąży typowy fitness czyli siłownia, aerobic, step raczej nie są wskazane w ogóle powinno się unikać ćwiczeń na brzuch, ćwiczeń siłowych i takich przy kórych łatwo o upadek czy kontuzję ( w ciąży na skutek hormonu relaksyny stawy są mniej stabilne) większy brzuszek zaś powoduje zmianę punktu cięzkości, łatwiej wtedy o zachwianie równowagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×