Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gibmirkraft0404

odcisk z rdzeniem

Polecane posty

Gość gibmirkraft0404

witam, od dluzszego czasu tworzyl mi sie odcisk na malym palcu u stopy ale nie bolal mnie wiec nic z nim nie robilam, po pewnym czasie zaczal mnie bolec wiec kupilam plyn na odciski, smarowalam tydzien dwa razy dziennie, zmoczylam stope, chcialam wyjac ale zdjelam tylko ta wierzchnia biala warstwe, bez rdzenia, smarowalam jeszcze kilka dni i znowu probowalam - nadal bez rdzenia, posmarowalam i zaczelo mnie piec, sama juz nie wiem czy wyjelam ten odcisk czy nie, pierwszy raz mam, czy po wyjeciu rdzen jest widoczny? nie wiem czy ciagle smarowac czy co zrobic, nie wiem juz, meczy mnie to, mam nadzieje ze ktos mial podobny problem i mi pomoze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
mnie po tym płynie wyszedł własnie z rdzeniem taki gruby i miałam spory dołek w palcu,wiec domyślam sie ze to był rdzen.Raczej juz nie smaruj tym płynem ,bo na zdrowa skóre nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gibmirkraft0404
no to ja wyjelam bez rdzenia, wiec on ciagle pewnie tam jest? ile czasu smarowalas jak Ci wyszedl odcisk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gibmirkraft0404
niech ktos napisze, kto mial cos podobnego prosze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gibmirkraft0404
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia całkiem na chodzie
Kiedyś też miałam odciski. Najbardziej pomagały mi plasterki z taką czarną kulką po środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gibmirkraft0404
kupilam te plastry, 2 dni ponosilam i zaczelam zdzierac ten odcisk, zdjelam dosc spora warstwe ale chyba nie wyjelam rdzenia bo mnie ciagle boli maly palec przy nacisku, glupio isc do lekarza z odciskiem a ja juz nie wiem co robic;/ jak sie wyjmie ten wierzch to ten rdzen jest jakis dlugi, widoczny, ? mam maly dolek w palcu ale nie jestem przekonana czy tam nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
tego rdzenia to praktycznie nie widac.Tez miałam w palcu maly dolek.Wiec prawdopodobnie nie masz juz rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lightness
Ja miałam podobny problem. Zrobił mi się taki odcisk na małym palcu u stopy.. po pewnym czasie strasznie bolał przez ten wstrętny rdzeń. Rozwiązałam ten problem może w troche dziwny sposob ale po odcisku nie ma już śladu. Kupiłam sobie takie plastry na odciski które są dostępne w każdej aptece. W opakowaniu są 4 ja użyłam 3. Wyciągnęły one część rdzenia na wierzch. wycięłam to obcinaczką do paznokci a pozaostałość ciągle wydrapywałam. Po pewnym czasie o tym zapomnialam i cały rdzeń wyszedł mi na wierzch i sam odpadł pod spodem była już zdrowa skóra :) Znowu mam ładny paluszek. Zabieg ten trwał u mnie przez 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki problem dwa lata temu. Miałam lakierowane buty a bylo to jesienia a poniewaz bylo cieplo a buty byly lakierowane stopa mi sie odpazyla delikatnie a na dodateki zrobil mi sie odcisk w bardzo trudno dostepnym miejscu bo na duzym palcu od spodu.. straszliwie mnie to bolalo. Nie moglam jednak stosowac plasterkow bo sie odklejaly jak chodzilam a zima to byl istny koszmar jak mialam zimowe buty a nie daj Boze szpilki...Bol ze szok. Poszlam z tym do lekarza. Stwierdzil ze nie mozna usunac go skalpelem chociaz to bylo jedyne sluszne rozwiazanie poniewaz odcisk uciskal na nerw duzego palca i usuwajac go ryzykowalabym uszkodzeniem nerwu. Lekarz dal mi taki specjalny plyn w ktorym kazal moczyc mi palec co wieczor po ok.15min.. po kjazdym moczeniu mialam brzytki palec bo plyn farbowal na fiolet ale skora w koncu skora w miejscu odcisku zaczela robic sie biala dlatego udalo mi sie w koncu zobaczyc gdzie jest odcisk bo wczesniej tylko widzalam dwie malenkie plamki a one mnie strasznie bolaly, a pozniej te plamki zrobily sie duze i biale i nie dwie a 4. po moczeniu musialam robic opatrunki z masci ktora tez przypisal mi lekarz i chodzilam w nich caly czas...robilam dwa razy dziennie. Co miesiac chodzilam na wizyte..po roku zaniechlam wizyt u lekarza poniewaz nie bylo zadnego efektu a On ciagle przypisywal mi te same leki... i tak w kolo.Pewnego razu strasznie wieczorem po kapieli zaczal mnie swedziec ten palec.. a dodam jeszcze ze moczenie i masc sprawialy ze skora zrobila sie biala i sie zluszczala ale nadal bol by ten sam,,, po roku jak juz mowilam zaczal mnie meczyc ten palec.. zaczelam go drapac.. a tu ulga.. pierwszy raz swedzial przerazliwie a nie bolal... i nagle pod paznokciem poczulam jakby kamyk... wyciagnelam rdzen..pozniej kolejy..to byk,y dwa wieksze.. a pozniej na sile pensetka wydlubalam doslownie pozostale.alez to byla ulga... pamietam ja do dzis,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mogłaś wypalić tego odcisku rozżarzonym gwoździem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy iść do dermatologa, dermatolog wymraża odciski, nic to nie boli, a już po 1 wizycie jest ulga, osobiście miałam dwa odciski na stopach,po ktorych już nie ma śladu, nie ma co stosowac jakis barbarzyńskich metod ze średniowiecza, kiedy od tego jest specjalista. Przed wizytą trzeba się upewnić, że dany dermatolog ma ciekły azot i robi wymrażania, bo nie każdy ma to w swoim gabinecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie zrobil na stopie pomiedzy malym ostatnim palcem tez plastry i Nic.poszlam do Chirurgie i wczoraj mialam zabieg ze znieczuleniem,wycial rufen i wyslali do Laboratorium mam opatrunek Jak duza glowa lalki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelOnka
Mi się zrobił odcisk z rdzeniem od beznadziejnych butów. Na początku sama chciałam to usunąć, ale tylko pogorszyłam sprawę. Dlatego poszłam z tym do Centrum Podologicznego w Rzeszowie i tam usunęli mi tego odciska. Lepiej nie robić takich rzeczy na własną rękę, bo nie ma to sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem kiedy i jak to sie stalo i jak nie musz e to nie chcem wiedziec chcem to naprawic mam dla kogo zy..chcem byc po waszej stronie to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to nic przyjemnego. Dobrze jest na pewno zastanowić sie nad tym czy buty, które nosimy sa odpowiednie bo czesto odciski wyniakaja z nieodpowiednio dobranego dla siebie obuwia. Szczególnie u dzieci ( dziecko czesto nie powie czy buty są dla niego za ciasne i przez to mogą tworzyć im sie na małych stopach odciski). Jest wiele mozliwości usunięcia

usuwanie mechaniczne

specjalne preparaty w aptece

wymrażanie

https://e-butydladzieci.pl/blog/odcisk-na-stopie-u-dziecka - wiecej informacji jest na tej stronie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim odciskiem warto udać się do podologa, bo leczyć na własną rękę to można po kilka miesięcy, jak i nie lat..... Ja też stosowałam różne preparaty przez 3 miesiące na ten odcisk - bez efektu. W końcu udałam się do podologa w Przychodni Leczenia Ran i Pielęgnacji Stóp w Warszawie. Jedna wizyta i po sprawie... Polecam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak iśc do podologa, ja w takich przypadkach chodze do pani Joanny Kowalewskiej. Ma Gabinet Zdrowej Stopy u nas w Warszawie na ul Sady Żoliborskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam napisać anonimowy post, bo mam dość wstydliwy na pozór problem i naprawdę nie wiem już co robić…

Otóż mam problem ze swoimi stopami. Bardzo wiele butów, szczególnie latem (nosząc klapki) mnie obciera, przez co powstają ogromne odciski, wypełnione płynem. Początkowo myślałam, że po prostu źle dobieram obuwie (odciski miałam na podeszwach stop, po bokach, przy palcach, no dosłownie wszędzie.

W tym roku zdecydowałam się na kupno Birkenstocków Arizona, bo wiele dziewczyn z podobnym problemem je zachwalało. Dobrałam odpowiedni rozmiar, wyregulowałam paski…. I siedzę właśnie z miską zimnej wody

Noszę zazwyczaj sneakersy, oddychające - śmieję się, że jednymi z niewielu butów, które mnie nie obcierają są zwykłe trampki z deichmanna za 50zł. Ale ile można chodzić w trampkach lub sneakersach…

https://www.bolec.info/boleslawiec/informacje/kategoria/32921/modne-i-wygodne-czarne-mokasyny-damskie

A chciałabym kupić jakieś ładne mokasyny

Co radzicie zrobić? Z roku na rok mam wrażenie, że jest coraz gorzej, a mi kończą się pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×