Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieobyta

Przed jakimi świętami kościelnymi obowiązkowo chodzicie na groby rodzinne?

Polecane posty

Gość ktoś tu kręci i konfabuluje
sprawdzałam :-) czytałam całą ustawę tego dotyczącą - chyba, że na parafialnym z księdzem możesz się inaczej umówić - w ustawie jest wyłącznie 20 lat ale niech ci będzie, bo kłócić się o to zamierzam ;-) 🖐️ w ogóle fajnie, że normalnie ktoś tu się odzywa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie ma większego znaczenia, ale nie chcę byc posądzona, że piszę głupoty ;). Więc proszę sprawdź sobie jak to jest na cmentarzach wrocławskich, a konkretnie na Osobowickim Osobowicka 59 Wrocław 71 325 22 88 Można zadzwonić i spytać się ;) Oczywiście nie jest to obowiązkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do winveritas
Pisałaś - mądrej głowie dość po słowie :P oj oj "czasem raz w roku a czasem raz w tygodniu " --->> znaczy, że to raz w tygodniu to jest w tym tygodniu, który wypada w ten jeden raz w roku? Naprawdę tak to zinterpretowałaś? Wszystko na ten temat. "a na grobie swojego męża nie byłam od 18 lat....." ---->> taki był dobry, że ból byłby zbyt wielki, gdybyś poszła na jego grób czy też taki był zły, że nawet po śmierci nie chcesz go "widzieć"? Kolejna nadinterpretacja - jego grób jest ponad 2000 km od miejsca gdzie mieszkam.... No i co - głupio ci? A może w końcu zrozumiesz jak głupi to jest temat. Ponawiam - zrób ankietę, będzie przynajmniej miarodajna. Co do tradycji rodzinnych - tradycją może być klaps w każdy poniedziałek dziecku na dzień dobry albo .... (szerokie pole dla fantazji) - wymyślajcie sobie takie tradycje, a co mi tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Wrocławia za daleko
a swoją drogą ciekawe jak interpretują ustawę - (to pytanie retoryczne - uprzedzam jakby się jaka dociekliwa znalazła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieobyta
A zimą? Czy chodzicie odśnieżać groby zimą? I jak to jest na cmentarzach komunalnych? Latem koszą trawę, a czy zimą odsnieżają groby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikolina
Dziewczyno z tobą jest coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteś nieobyta i dupiata
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieobyta
Kto by pomyślał, że taki prosty temat wywoła aż tyle agresji. Może napiszecie dlaczego tak was to denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno
czy ty nie rozumiesz ,że robisz z siebie idiotkę na własne życzenie.Jakim durniem trzeba być by pytać innych ,kiedy masz iść na cmentarz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieobyta
Czytaj ze zrozumieniem, przecież pytam kiedy wy chodzicie. :-P A czy na Gromnicznej chodzicie na groby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no, trzymajcie mnie
Ta nieobyta, autorka tematu, jest naprawdę jakaś pomylona i niedorozwinięta! Zapomniałaś zapytac czy na trzech króli chodzimy na groby :P :P :P I w czasie pełni księżyca :P :P :P aaa i jeszcze zapytaj czy myjemy ręce przed pójściem na cmentarz. Ależ to głupia baba ta nieobyta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :-P :-P :-P :-P
A myjecie ręce po powrocie z grobów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliski kocyk
A podczas roztopów chodzicie i strząsacie topiący sie śnieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co te głupoty piszecie
nie umiecie normalnie odpowiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolaaniaA
Typowo na swieta kościelne, hmmmm chyba bardziej jak są swieta BN, Wielanoc itd a szczegolnie jak jest rocznica smierci... Na inne typowo swieta koscielne nie chodze... https://www.bebiko.pl/home/konkurs/rozwoj-maluszka/#galeria/1089 W WOLNEJ CHWILI DAJCIE PROSZĘ GŁOS NA WIERSZYK DLA NIKOLI. DZIEKUJE :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zwykle chodzimy jedynie we wszystkich świętych, ale moi rodzice chodzą na groby swoich rodziców również w wielkanoc i boże narodzenie + rocznica urodzin. Myślę że jak nasi rodzice odejdą też tak będziemy robić, jednak to nie jest obowiązkowe, a jedyni jakoś tak serce podpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkowo w Święto Zmarłych i wcześniej zrobić porządek, w Wielkanoc, w Boze Narodzenie i oprócz tego jeszcze ze dwa razy z okazji np mszy za zmarłych z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooooodnosiiiiiiimy
podnosimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×