Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość waves94

włosy kręcone

Polecane posty

Gość waves94

hej! otóż mam kręcone włosy, ciemnego koloru i nie wiem już jak sobie z nimi radzić...jeszcze 2 lata ciągle chodziłam w kitkach, kokach lub warkoczach,ale stwierdziłam,że pora skorzystać z tego,że mam kręcone włosy i zacząć chodzić w rozpuszczonych,ale tu pojawia się problem.2 lata temu miałam włosy do ramion,teraz (po intensywnym zapuszczaniu i tylko niezbędnym podcinaniu końcówek) moje włosy sięgają mi za łopatki - na ogół,bo (nie wiem,czy tak ma każda posiadaczka dłuższych kręconych włosów) moje włosy potrafią jednego dnia sięgać mi za ucho a następnego prawie do pasa (od razu po kąpieli,jak są wyciągnięte).zmieniają swą długość,co jest dosyć wkurzające!po umyciu wycieram dokładnie włosy,czeszę je i czekam aż trochę przeschną,żeby zrobić 2 warkocze,bo tylko w ten sposób następnego dnia mam długie loki (nie suszę suszarką,bo miałabym szopę i już nic nie mogłabym z nimi zrobić).następnego dnia jak wstaję rozplątuję warkocze i rozdzielam poszczególne loki,żeby było ich więcej i stosuje na nie brylantynę lub pastę z firmy joanna (czarno - czerwone opakowania).niby jest dobrze,ale włosy są sklejone,czuć,że są czymś zrobione,muszę je układać,bo nie są takie swobodne.jak np.zakręcę głową to lecą wszystkie - są takie właśnie sklejone.beznadziejne!próbowałam nie robić warkoczy i w mokrych iść spać,ale to była dopiero tragedia!włosy skracały mi się maksymalnie i miałam takiego barana do ucha.nigdy więcej! teraz borykam się z problemem suchości na moich włosach.stosowałam już różne maseczki,odżywki,ale nic nie pomogło.teraz biorę skrzypovitę - może ona wzmocni mi włosy,które wreszcie będą wyglądały na zadbane a nie suche.i w związku z tym wszystkim mam kilka pytań.co mogłabym zastosować na te moje suche włosy?jak sobie z nimi radzić na codzień?czy jedynym wyjściem jest ta cała ceremonia z czesaniem,robieniem wzrkoczy itd.?gdyby chociaż po tym wszystkim były takie ładne to ok,ale wcale nie są...pomocy! z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może wałki ...
... zamiast warkoczy sprawdzą się lepiej. Na przykład takie gąbkowe, coby w nocy nie uwierały. Albo włosów nie myj na noc tylko rano. Oczasmycia idź wczreśniej spać i wcześniej wstawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loczek90
Również mam kręcone włosy. Mam z nimi wiele problemów, bo nie wiem jak je układać i pielęgnować by włosy były uniesione, a loki elastyczne i nie rozwalały się tak szybko. próbowałam już różnych sposobów. W tej chwili używam odżywki Pantene pro-v podkreślających skręt loków oraz pianki Taft do włosów kręconych lub odżywki Wella pro series (nawilżającej i zapobiegającej puszeniu), kremu Joanna podkreślającego skręt loków i pianki Taft. Piankę wgniatam w wilgotne włosy (przesuszone jedynie ręcznikiem) i pozostawiam do wyschnięcia. Gdy użyję suszarki z dyfuzorem loki mają zupełnie inny kształt, może nie są brzydsze ale na pewno nie sa tak gładkie, bardziej się puszą no i są mniej trwałe. Zaleta jest fakt, że po wysuszeniu sa bardziej uniesione u nasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włosy kręcone fajnie wyglądają krótko obcięte i łatwo je wtedy utemperować ;) Są też pianki do prostowania włosów, jeśli masz bardzo kręcone, całkiem ich nie wyprostują, ale trochę pomogą. Dobry fryzjer też na pewno Ci doradzi ciekawe upięcie czy fryzurę z którą nie bedziesz miała problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waves94
dzięki za wszelkie podpowiedzi, dalej będę kombinować, żeby jakoś w miarę wyglądać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwonkowa
Dziewczyny mozecie sobie kupić sól morską do włosów- ona pomoze nadac fajnego skrętu włosom i włosy sa naprawde fajne , takie delikatne w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffuuuuzzj
iwwwonkowa, figa prawda, kupiłam coś takiego po jednym użyciu z włosów było siano, strasznie toto wysusza, nie polecam nikomu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, dziwne, mi po tej soli robią się fajne, delikatne fale. Może zależy jakie kto ma włosy i jak reagują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitty898
mi sie nie robia fale, ale za to moge je ulozyc jak chce - wlasnie to zalezy od wlosow, jak sie ma proste wlosy to trzeba je podkrecic, wtedy beda fale:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruderkaa
sól morska faktycznie nieźle działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewikkks
Sól morska nie robi praktycznie nic, też się dałam nabrać na tę reklamę. Zupełnie jakbym niczym włosów nie potraktowała. Ściema i tyle. Już domowy żel lniany daje 100 razy lepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeCka
wszystko zależy od włosów i od soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej polecam produkt z firmy z.one concept milk_shake a dokładnie Curl Passion Designer jest to fluid do stylizacji włosów kręconych . Jest rewelacyjny włosy się nie puszą a loki są sprężyste. Naprawde polecam wypróbujcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie zakręcone dziewczyny. Może Wy będziecie umiały mi pomóc bo jestem załamana zmiana na mojej głowie :-( zawsze miałam kręcone włosy po tacie. Nic nie musiałam z nimi robić umylam rozszczesalam potem troszkę pianki i schly naturalnie. Pp godzinie były piękne wyraźne loczki. Odkąd urodziłam córeczkę plus zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (nie wiem co jest przyczyną) moje włosy oszalaly! Zrobiły się z nich nijakie fale. Próbowałam je odzywic różnymi sposobami i dalej nic :-( doradzcie mi coś proszę bo jestem zdesperowana i tęsknię za moimi włosami. Czy jest szansa że mój skręt jeszcze powróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do uzytkowniczki wyżej- tez mialam problem ze swoimi kreconymi wlosami i jest znacznie lepiej jak zmienilam pielegnacje. najpierw zmienilam szampon na divine curls z inoaru. a po jakims czasie dokupilam jeszcze ich odzywke. moze i tobie pomoze, bo ja sadzilam, ze juz nic nie ujarzmi moich wlosow, a tu prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Powiedz mi proszę gdzie dostanę ten szampon? Mieszkam w Anglii ale nie widzę tu na stronach, mogę zamówić z Polski tylko gdzie? I jak cenowo? Ja z kolei od kilku dni używam balsamu do włosów motion lotion i efekt świetny tyle że cena dość wysoka ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam bardzo kręcone włosy i zdecydowałam się na brazylijską keratynę inoar fryzjerka mi zaproponowała i jestem baaardzo zadowolona taka wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o najlepsze szampony pod takie tematy, to polecam - https://www.fryzomania.pl/blog/?p=1271 Włosy kręcone również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie zapewnicie jej, to trudne oczekiwać, że będą we właściwej kondycji, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymajcie namiary na 5 najlepszych kosmetyków przeznaczonych do takich włosów - https://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=1295 Odpowiedniej jakości kosmetyki robią dużą różnicę i na takie warto stawiać. A naprawdę każdy typ włosów to inne potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę o każde włosy należy dbać. Krótkie czy długie, kręcone, proste, każde powinny mieć odpowiednio dobrany szampon do pielęgnacji i odżywkę do ich wzmocnienia. Do tego dochodzą jeszcze kłopoty z przetłuszczaniem się, łamaniem lub wypadaniem włosów. Dla moich najskuteczniejszą kuracja był Biotebal, zapobiegający nadmiernemu wypadaniu. Moja siostra na przesuszone, więc robi sobie wzmacniające kompresy. Co kobieta, to inny kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość elwira
Hej dziewczyny pomozcie che zmienic fryzure mam krotkie krecone wlosy jak sa dlugie wygladaja jak taka szopa .A jak sie zetne wlosy wygladam jak taka mala owieczka lub pudel chce cos zmienic zeby ludzie sie zemnie nie smiali i mi w koncu przestali dokuczac moge wam podeslac zdj jak chcecie jak wyglada moja fryzura .Czekam na wasze pomysly?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×