Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Amelia 24.

Podajcie sprawdzone przepisy na risotto.

Polecane posty

Gość Amelia 24.

ślicznie proszę :-) Ryż arborio mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia 24.
Z czym jeszcze risotto mogę zrobić ? Będę wdzięczna za każdy przepis/wskazówkę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illnikko
Wpisz w wyszukiwarkę na tym forum, co podałam, risotto i będziesz miała masę przepisów. Albo proszę: http://durszlak.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&cref=http%3A%2F%2Fdurszlak.pl%2Fsearch.xml&cof=FORID%3A9&q=risotto&sa=Szukaj&siteurl=durszlak.pl%2F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia 24.
Illnikko dziękuję bardzo ale dużo przepisów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje najlepsze risotto to:
podsmaam pokrojona w kosteczke cebulke, troszeczke wrzucam ryz do niej na patelnie wlewam wode, troche pieczarke tez pokrojonych w malutka kosteczke, i dusze, zawsze robie na ptelni teflonowej bo sie nie przywiera, i pod przykrywka na bardzo malutkim ogniu, po zrobieniu tarkuje parmezan albo inny zolty ser na wierzch, mieszam i gotowe + oczywiscie troszeczke soli ale dopiero na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdakoralowa
Moje risotto: Na oleju smażę cebulkę oraz starte na grubej tarce warzywa:marchewkę,pietruszkę,kawałek selera,potem podlewam je wodą,gdy warzywa są już prawie miękkie ,a woda odparuje dodaję suchy ryż i kilka minut wszystko razem smażę,podlewam woda lub bulionem(jak go mam),aż ryż bezie do połowy miękki.Naczynie z ryżem i warzywami przykrywam i owijam folią aluminiowa,następnie owijam np,kocem i zostawiam na ok 1 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×