Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klawiaturkaa1

Pieczone pierogi

Polecane posty

Gość klawiaturkaa1

Mam pytanie, czy ktoś przygotowywał kiedyś pierogi z piekarnika? Mam zamiar jutro zrobić. Pytanie dotyczy ciasta - czy ktoś zna przepis na ciasto bez drożdży? Czy jedyne pierogi jaki wyjdą w piekarniku MUSZĄ zawierać drożdże? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam z ciasta drożdzowego i ziemniaczanego. Drożdżowe- pyszne, proste. Ziemniaczane- pyszne i upierdliwe. W przepisie nie było nic o uprzednim wystudzeniu ziemniaków, a ze nigdy nie robilam takiego dziwa to usiłowałam zrobic z świeżo ugotowanych. Efekt- ciasto kleiło się do rąk, stołu, wałka niezależnie od ilości dodanej mąki. Jak dotąd nie miałam okazji by wypróbować je zrobione z ziemniaków ugotowanych poprzedniego dnia, a uważam, zę problem by ustapił. Tak więc: 1 kg ziemniaków 2 szkl maki pszennej łyżka margaryny (pewnie moze być i cśo innego, tak jest w oryginalnym przepisie) jajko do posmarowania pierogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjhyfy
Kup gotowe ciasto francuskie, zwyklego ciasta jak na pierogi bym nie piekla bedzie twarde, mozesz tez uzyc ciasta kruchego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawiaturkaaa1
Dziękuję za odpowiedzi :) zrobię tradycyjne - gotowane i część farszu przeznaczę na te drożdżowe - boję się,że nie wyjdą więc wolę mieć w zapasie gotowane ) Dziękuję też za przepis na ziemniaczane - na pewno wypróbuję! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne są pierogi z ciasta
kruchego - uwielbiam je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdakoralowa
a jadłyście farsz pierogowy w waflu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jałam farsz jak do ruskich
zawinięty w wafla i opanierownay jeszcze dobre to było nawet, ale farsz musi być pikantny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×