Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sinead

Kupiłam ciasto francuskie i nie wiem co z nim zrobić.

Polecane posty

Nie znalazłam w internecie ciekawych przepisów. Nie chce nic na słodko, pasztecików ani też parowki w cieście. Co mogę dobrego z tego ciasta zrobic, tylko, zeby nie było zbyt wykwintne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz zrobic twz mumie :-) piers z kurczaka nafaszeruj pieczarkami,albo ananasm, albo czym tam chcesz,oprusz przyprawami, poloz na niej plaster szynki i sera zoltego, taka piers poloz na srodku plata ciasta, ciasto natnij na calej dlugosci poziomo co ok 2 cm po obu stronach piersi, zaplec przekladajac ponacinane paski prawo lewo, posmaruj rozmaconym jajkiem i do piekarnika (190-200 stopni) na okolo 30 minut, do tego lekka salatka i danie gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To może tO:
Tartę ale pizza. Na ułożone na blasze ciasto wlej sos pomidorowy( najlepiej taki z oliwą i czosnkiem, w kartonikach sprzedają go) szpinak podsmażony z czosnkiem, na maśle, dobrze posolony i popieprzony, na to kawałki mozzarelli. Zapiecz, zjedz. Pyszne i szybkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też zrobić rybę w cieście francuskim. Na cieście układasz filet z łososia albo innej ryby, solisz, przyprawiasz, na to nakładasz szpinak podsmażony z czosnkiem i serem feta w śmietanie, zawijasz ciato, smarujesz jajkiem i pieczesz 40 min w 200 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokroj na 8 czesci, i na kazdej połóz łyzke szpinaku, roki prostokącika zawin do góry, wyjdzie taka paczuszka. Szpinak, np. mrozony rozdrobniony rozmroz, przesmaz na patelni z czosnkiem i przyprawami jak lubisz i wtedy nakladaj na ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani powyżej nie
Krokiety z pieczarek i żółtego sera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×