Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bootsyyy

zupa chrzanowa, zupa czosnkowa - wasze przepisy

Polecane posty

Gość bootsyyy

zajadałam się gdzieś w knajpce takimi zupami, sama ich nigdy nie robiłam, znalazłam jakieś pzrepisy na necie... sa bardzo proste ale zastanawiam się czy wyjdzie mi takie cudo jakie jadłam :) jakie wy macie pzrepisy na chrzanową i czosnkową? na necie - słoiczek chrzanu, wywar np. z białej kiełbasy, przyprawy,śmietana... proste ale czy wyjdzie? czosnkowa - bulion warzywny , 6 ząbków czosnku, przyprawy, śmietana ew. serek topiony do zabielenia, pietruszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Dawno już jak robiłam tę zupę,więc nie wiem czy dobrze sobie przypomnę wszystkie składniki. Gotowałam wywar jarzynowy z dużą ilością jarzyn: marchewki,pietruszki,seler i pora,gdy warzywa miękkie już były,wyjęłam je z wywaru. Do wywaru dałam ok 100 gram dobrej wędzonki,pokrojonej w małą kostkę i 3 białe kiełbasy pokrojone w kostkę,wtarłam sporo chrzanu,bo taki jest lepszy niż gotowiec,ale skoro nie znajdziesz korzenia,to chyba może być taki ze słoiczka:( - Chwilę wszystko podgotuj,zmiksuj na papkę ugotowane pietruszki,seler i por i dodaj do zupy,to doda jej smaku i zagęści.Dodaj nieco soku z cytryny,kilka łyżek śmietany 30%,przypraw solą,pieprzem białym i majerankiem.Podawaj z ugotowanym na twardo jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z powodu tego,ze
Zupa powyżej super,a ja podam ci moją metodę na zupę czosnkową: gotuję wywar warzywny także z dużą ilością warzyw typu:marchew,cebula,seler,pietruszka i 5 ząbków czosnku, dodaję też miąższ z 2-3 kromek chleba żytniego wszystko po ugotowaniu miksuję i dodaję do smaku sól,pieprz.Kupuję mięso mielone z łopatki lub szynki i przyrządzam je jak na mielone,dodaję 2-3 ząbki czosnku drobno siekanego,jajko,bułkę tartą ,formuję kulki wielkości orzecha włoskiego i smażę je na złoty kolor ze wszystkich stron i z nimi podaję tę zupę.Posypuję pokrojoną natką pietruszki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bootsyyy
mniaaaaam dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bootsyyy
przyznam ze poszłam troche na łatwizne i ugotowałm na rosołku :P ale dodadałam główkę czosnku na mały garnek część podsmażona lekko na masełku, część świeżo wyciśnięta go garnka, zabieliłam śmietaną, jezuuuu sam czosnek nadaje niebotyczny aromat i smak :D miałam w kawałku dobra szynkę - pokroiłam ja na drobne kwadraciki, podsmażyłam na masełku aż skwierczała i dodałam, żeby coś pływało ;) takie jakby chude skwareczki, posypałam zielonym... wyszło pysznieeee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie z chrzanem ze sloiczka wychodzi wg mnie lepsza, dodaje zawsze chrzan Polonaise, ma wyrazisty smak wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza zupa czosnkowa to tzw. zupa krem:) ja zawsze gotuje ją na swoim bulionie (włoszczyzna+mięso drobiowe i przyprawy), a dodaje 10 ząbków czosnku (tylko polski - jest ostrzejszy niż ten chiński), cebulę, ziemniaki, z 5 plasterków boczku, pół łyżeczki majeranku, torche sera (może być parmezan), a potem wszystko blenduje - idealna! Jeśli lubisz ostre smaki możesz spróbować też z japońskim rosołem z warzywami. Ja lubie ten z http://www.sushi-tokyo.pl/nasza-oferta, ale dobre są też wszelkiego rodzaju zupy krewetkowe czy cebulowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×