Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mknzcla\

Mały pokoj dzienny...co wstawic

Polecane posty

Gość mknzcla\

mam 2 pokojowe mieszkanko, malutkie 2 pokoje, a w tym wiekszym mam szafe w budowana na cala sciane zeby nie zagracac calego mieszkania, sporo rzeczy wejdzie do niej, chce kupic jakas komode pod tel + kanape(moze rogówke) nie wiem czy warto wstawic stol z krzeslami bo kuchnia jest malutka i nie bedzie miejsca nawet zeby cos zjesc, albo jak ktos przyjdzie, co macie w takich malych pokojach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, jakie meble maja być w pokoju dziennym zależy od waszych przyzwyczajeń. Niektórzy nie wydają uroczystych obiadów, goście siedzą na kanapie i jedzą sałatkę. Inni lubią celebrację niedzielnego rosołku- to tylko przy stole (jedzenie zupy z talerza znajdującego sie poniżej kolan jest koszmarne). Mnie np. nie przeszkadza przyjmowanie gości w kuchni, lubie tam poczytać, wypić kawę itp. więc "paradna jadalnia" bedzie zwykle złożona na strychu :) w oczekiwaniu na duże przyjecie. Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie - jaki macie styl? Jeszcze odnośnie stołu- Ikea ma fajny pomysł- 2 biurka pod komputer zwykle stoją pod ścianą, gdy przychodzą goście- zestawia sie je dłuższymi bokami i powstaje stół. Przydatne i pomysłowe do małych wnętrz. Tzw rogówka faktycznie pomieści więcej osób niż kanapa+fotele, ale jest to duży, ciężki mebel i aby nie był przytłaczający dobrze jest wybrać jasny bądź zbliżony do ścian kolor. Jednak ja bym polecała meblować mieszkanie "pod siebie" a nie "pod gości" i stawiać na to, co sprawdza sie na co dzień. Nasze dziecko lubi z nami przebywać bawiąc się- niech ma jakąś komodę pod ręką na farbki czy zabawki. Lubimy siedzieć przy laptopie w salonie- niech bedzie to wygodne stanowisko (Ikea ma stolik, którego blat można ustawic pod katem). Lubimy czytać na kanapie, przy stole, z kawką (to ja :) )- koniecznie dobre oświetlenie i blat na odstawienie kubka. Duża szafa zajmująca całą scianę- czemu nie. Osobiscie podobaja mi sie takie, które są jak najmniej widoczne- białe. Cała sciana w okleinie drewnopodobnej jest dla mnie przytłaczajaca (ale komuś moze sie podobać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materace mocno
A może lepiej jest powiesić telewizor na ścianie ? W małym pokoju dobrze sprawdzają się wiszące półki .Często warto wykorzystać ściany przy oknie ,pod parapetem zamiast karniszy na całą długość .A w małej kuchni dobre są składane stoliki, przytwierdzane do ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×