Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mam juz 25 no i .........

Mam naprawde okropne zeby. Juz nie wiem co robic......

Polecane posty

Gość Mam juz 25 no i .........

Sa bardzo krzywe,zachodzace na siebie i na dole i u gory. Nie mam kasy na aparat:O O ile on by w ogole pomogl. Staram sie uzbierac, ale nie tak latwo odlozyc 2-3 tys zarabiajac tak malo i wydajac tyle na codzienne zycie:( Tym bardziej,ze dojda jeszcze koszty wizyt, jakies wyrwanie zeba byc moze odplatne. Rodzice itd. mi nic nie doloza. Naprawde jestem zdolowana. Jak otworze usta, to az wstyd. ZAchodza mi gorne jedynki na siebie, czy ewentualnie jest cien szansy ze takie cos poprawi wyciagany aparat ,taki za 600zl? :( Na dodatek kilka "czarnych plomb".. marze by moc je kiedys wymienic na biale:( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff6666
a ja kurwa mam mleczaka i mam 21 lat a następnego skurwysyna nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjedz zagranice i
zarob sobie na aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wieku ruchomy aparat to chyba nie pomoże, ale najlepiej zapytaj ortodontę stały możesz założyć na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajoma placila
za aparat swego syna. Lekarz zadnego zeba nie wyrwal, ale chlopak aparat nosil prawie 4 lata. I nadal ma wstawione jakies wzmocnienie (niewidoczne, od wewnatrz), zeby zeby nie wracaly do poprzedniego ustawienia. Koszt aparatu to jedno, ale dochodza do tego comiesieczne kontrole (stowka, dwie)... W sumie faktycznie to mnostwo pieniedzy, choc z pewnoscia efekt duzo lepszy niz te aparaciki do noszenia na noc itp. Bez porownania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wieku to ruchomy aparat chyba nie pomoże , najlepiej zapytaj ortodontę stały aparat możesz założyć na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudna sprawa :( A może pomyśl nad kredytem/pożyczką na ten cel? Bo skoro to dla Ciebie taki kompleks, a jest możliwość pozbycia się go, to może warto? Mój facet nosił aparat, poszło na to kasy w pizzz... du, ale efekt super, i zadowolony jest bardzo i się nie wstydzi uśmiechać, a wcześniej (podobno) miał kompleksy, nawet mi zdjęć nie chce pokazać 'sprzed' aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wieku aparat ruchomy to chyba nie pomoże , najlepiej zapytaj ortodontę stały aparat możesz założyć na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajoma placila
zacznij moze od wizyty u ortodonty i zapytaj co by Tobie polecil, co mozesz miec w ramach Funduszu, a za co musisz placic..? Dentysta wymieniajacy plomby nie musi byc az tak drogi, to zalezy od gabinetu. Ale trzeba tez uwazac by nie trafic na psuje jakiegos, zeby nowe plomby zaraz nie powypadaly... Sprobuj poszukac dobrego fachowca z Twej okolicy przez strone www.znanylekarz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wyrwane 6. Od tego momentu zęby mi się ładnie porozchodziły i nie ma po nich śladu. A przód jest prosty i ładny. Obyło się bez aparatu. Ale za to dużo wydaję na leczenie. A i dodam jeszcze że te 6 miałam wyrwane gdzieś w wielu 10 -13 lat. Więc nie wiem jak to jest później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Twoim miejscu starałabym sie jedna uzbierać na stały aparat, owszem wizyty kosztują swoje.Kolega miał krzywe zęby, wstydził się bardzo, jego aparat kosztował około 2000zł plus wizyty za około 100zł, później jakoś mniej.Za dwa miesiące zdjemuje, wygląda REWELACYJNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghgjhkjlk;l
aparat zdejmowany, malo ksoztuje, nie wiem ile ale na pewno nie kilka tysiecy,. za jakies 10 lat temu placilam ok. 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez kredyt
na zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffsfr
ciemne plomby zamienisz na białe w swoim ośrodku zdrowia na fundusz (u mnie do bialego koloru dopłaca się 10 zł, borowanie jestdarmowe), więc to masz już z głowy, podczas takiej wizyty po prostu zapytaj stomatologa jaka jest szansa na wyprostowanie zębów -na pewno coś będzie wiedział na ten temat, pomimo że to nie jego działka, moze bedzie znal namiary na niedrogiego ortodonte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maTko!
to zacisnij pasa. wiem że łatwo się mówi. ale ja zbierałam długo, aż sie wkurzyłam i odmawiałam sobie większości rzeczy. Uzbierałam w 3 miesiące. Zęby wyrwałam za darmo. aparat wyciągany Ci nic nie da. teraz mam aparacik i jestem szczęśliwa. a wizyta kosztuje 70 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o plomby to ja białe na fundusz normalni robilam, nie swiatłoutrwaldzalne, ale jednak biala....a co do aparatu to możne wogóle załozyć osobie dorosłej ten ruchomy? sama bym chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł powtarzasz się. a jak już chcesz sie tak mądrzyć to naucz sie słowa ortodonta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, takich rzeczy nie roztrząsa się na forum. Przede wszystkim nikt nie wie czy zęby "od zawsze" były krzywe czy zrobiło się to np po wyrżnięciu ósemek lub z wielu innych powodów. Aparat ruchomy prawdopodobnie nic Ci nie da, musisz iść do ortodonty i wszystkiego się dowiedzieć od lekarza a nie z forum! Moze to zabrzmi śmiesznie, ale szukaj ofert na Gruponie, moja koleżanka wstawiła sobie za połowę ceny śliczny implant, a oferty ortodontyczne także się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaja jamajka..
zdejmowany w tym wieku nie pomoze Mnie tez nie bylo nigdy na niego stac az wreszcie w lipcu zalozylam. Mam 25 lat Fakt kasa spora Mi lacznie powiedziala ortodontka ze cale leczenie wyniesie ok 6 tyś Nosze pol roku, za aparat tylko na gore placilam 1400 plus przeswietlenia, szczoreczki, jakies pierdoly no i co miesiac 120 -130 zl za wizytę... Ale odkad go mam ciagle sie smieje Nigdy tego nie pozaluje Juz mam piekne rowne zeby a jeszcze 1.5 roku.. Uzbieraj pieniadze, mozesz na raty placic naprawde warto uwierz oi postaraj sie! Zrob cos bo zale na kafe nie pomaga! Znajdz prace chociaz dorywczą bo naprawde warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam juz 25 no i .........
Dzieki Wam...To wlasnie moj kompleks, no bo wstydze sie usmiechac czy mowic. Jak ktos popatrzy mi w usta, to zobaczy.. Nie mam jakichs konskich zebow,ale to jednak dosc widoczne.Zwlaszcza te jedynki. Wyjezdzam za pare mcy za granice, moze za jakis rok uda mi sie juz zalozyc aparat..Tak bym przed 30stka skonczyla z zebami. Cięzko mi uzbierac, bo zawsze cos wyskoczy..tu prywatny ginekolog, znow jakies rachunki, duzo to jednak kasy-pare tysiecy.... Tym bardziej ze dopiero od niedawna mam "powazna" prace w zawodzie, choc tez slabo platna. No ale.. Dziekuje Wam.. Bede zbierac kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam juz 25 no i .........
Kredytu nie chce brac ,zreszta,mam umowe o dzielo ciagle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danusia

Ja też tak miałam do tego zgryz.... Wzięłam się w garść i poszłam do stomatologa we Wrocławiu na Hallera do Maxdent - u i  powiedziałam co mnie boli i oczekiwałam, że ktoś mnie będzie oceniał , że zwlekałam tyle czasu - a tu miłe zaskoczenie " bierzemy si do roboty". Po 4 miesiącach regularnego chodzenia wyleczyłam wszystkie żeby i finalnie założyłam aparata 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

O tak podejście lekarza też jest kluczowe i też jak byłam mała i chodziłam do stomatologa to wiecznie musiał mi dogryźć , że mam bardzo krzywe zęby i jak to chodzić z czymś takim.  Takie słowa niestety zostają na całe życie i jeszcze bardziej zniechęcają do wizyt.  Po latach zdecydowałam się za namową koleżanki na konsultację do ortodonty do Gabinetu w Olsztynie w Rojek Dental.  Lekarz bardzo miły i nie oceniał, nie krytykował i doradził mi jaki aparat był by dla mnie odpowiedni.  Podjęłam leczenie i  jestem na półmetku i wiem, że mój kompleks za niedługo zniknie całkowicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to aby zadbać o zdrowy i ładny uśmiech nigdy nie jest za późno. Moja koleżanka dopiero niedawno zaczęła dbać o zęby. Chodzi do Eurodental w Warszawie. Tam ma kompleksową opiekę stomatologiczną. Jest też ortodonta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mak-kay

Byłem w podobnej sytuacji i moim najlepszym wyborem było pójście do stomatologa i rozpoczęcie leczenia. Oczywiście wiele zawdzięczam gabinetowi Steczko ( http://www.steczkodentysta.pl ) i specjalistom z tego gabinetu którzy wykonali niezłą robotę. W każdym razie mało nie zapłaciłem ale było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×