Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

..ona...1234

Witam czy jest ktos w stanie pomóc?

Polecane posty

Mam takie pytanie bo nie wem czy powinnam od razu dzwonic do lekarza czy po prostu nie panikowac.. otoz od dwoch dni gdy sie rano obudze mam lekkie bóle brzucha jak na @. nie sa one silne i nie dokuczaja mi jakos specjalnie. dodam ze jestem 1 11 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnmse
Nie denerwuj sie, bo to pewnie macica się powiększa,ale dla pewności ja zadzwoniłabym d gina. warto w ciazy mic takiego, do którego mozna zawsze zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnmse
Poleż sobie a o 15 zadzwoń. To juz w sumie niedługo. No chyba że ból jest mocny to na pogotowie. uwazam,że lepiej wyjsc na histerycvzkę niz stracić dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ból nie jest bardzo mocny i juz przechodzi...jest bardzo lekki jakbym miala dostac @. moze poczekam lepiej na mojego lekrza, do szpitala nie pojde bo nie mam az takich mocnych ani nie plamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie regularnie coś boli a wszystko jest ok. Macica i wiązadła się rozciągają. Możesz spróbować wciąż no -spę i poleżeć powinno minąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moyew
"I trymestr Pierwsze dni i tygodnie ciąży to intensywny rozwój i wzrost Twojego dziecka. Cały twój organizm reaguje na obecność tej małej istotki w twoim brzuchu, a szczególnie domek dziecka macica. Staje się ona przytulnym mieszkaniem na całe 9 miesięcy. Ale żeby maluszkowi było wygodnie, musi rosnąć razem z nim. I ty to czujesz! Rosnąca macica rozciąga trzymające ją więzadła, zaczyna uciskać na inne narządy leżące w pobliżu, np. pęcherz moczowy. Teraz centrum twojego organizmu jest właśnie tutaj w dole brzucha. To tutaj, pod wpływem zmian hormonalnych, dopływa najwięcej krwi, przez co narządy są obrzmiałe i bardzo tkliwe. Możesz mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej; uczucie „ciągnięcia, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy podobne jak na miesiączkę, ale raczej bezbolesne. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi, rozdrażnienie. Mogą też pojawić się bóle niezwiązane z ciążą, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia jelitowe, kolka nerkowa, co wymaga wizyty u specjalisty. Jak wiadomo, w pierwszym trymestrze jest duże ryzyko poronienia, płód jest bardzo czuły na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dlatego nie wolno bagatelizować pewnych sygnałów wysyłanych przez organizm. Jeśli bóle mają charakter bolesnych regularnych skurczy, należy udać się do ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę dolegliwości i w miarę możliwości zastosuje leczenie. Każde krwawienie czy plamienie w ciąży, nawet jeśli nie towarzyszy mu ból, wymaga konsultacji lekarskiej! To może być objawem zagrażającego poronienia!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×