Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

meliniada

odszkodowanie ZUS

Polecane posty

witam, sluchajcie moj brat mial wypadek w pracy, jest kurierem, paczka spadla mu na noge i zlamala palca rozciela dodatkowo itd.. nie mogl chodzi ponad miesiaci szanowny ZUS odmowil mu odszkodowania w uzasadnieniu podal ze naglosc zdarzenia, przyczyna zewnetrzna oraz zwiazek z praca musza byc jendoczesnie by mozna bylo mowic o wypadky przy pracy. wiec jak mam to rozumiec jego przypadek nei zalicza sie do odskzodowania? w jaki sposob zlozyc odwolanie, jeszcze jest jeden babol bo lekarz na pogotowiu dodam nie Polak, napisal ze to lewa noga a byla prawa, o to tez przyczepili sie, chirurg dopiero dobrze opisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''naglosc zdarzenia, przyczyna zewnetrzna oraz zwiazek z praca musza byc jendoczesnie by mozna bylo mowic o wypadky przy pracy. '' Jeśli faktycznie spadła paczka na nogę to wg mnie było to zdarzenie nagłe, nieprzewidziane i związane z pracą. Może protokół powypadkowy bhp-wiec w pracy źle spisał ( źle opisał przebieg i okoliczności wypadku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby wszystko dobrze okej napisal , bo to bylo z rana w godzinach pracy brejdak stal na tasmie bral paczki odwrocil sie a tu juz nastepna spadla mu na noge od razu kałuża krwi pogotowie, i do tego ta lewa prawa noga bo debil jakis nie Polak doktor go przyjal napisal ze lewa noga a to byla prawa i jak teraz odkrecic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''lewa noga a byla prawa, o to tez przyczepili sie'' Niech napisze pismo wyjaśniające do ZUS-u, że w dokumentacji z pogotowia nastąpiła pomyłka wynikająca z nieuwagi lekarza, a w każdej innej dokumentacji jest wyraźnie napisane, że była to prawa noga - dokumentacja powypadkowa sporządzona przez bhp-owca ( prawa noga), historia choroby chirurga ( prawa noga), prześwietlenia nogi jeśli takowe ma ( prawa noga) itp. I niech odwoła się od tej decyzji. Tylko pewnie jest jakiś termin na odwołanie, który musi zachować. I najlepiej niech przy napisaniu tego odwołania pomoże mu bhp-owiec z zakładu pracy. Ten pewnie nie raz miał doczynienia z wypadkami przy pracy i jest zorientowany jakie są procedury i wymogi. Trochę dziwi mnie, że zus omownie przysłał. W firmie, w której pracuje nie tak dawno pracownik miał wypadek: przy cięciu czegoś przejechał sobie po ręce ( przez nieuwagę). Doszło do rozcięcia palca, chorobowe 2 tygodnie, nie więcej i zus nie zakwestionował tego jak nie-wypadek przy pracy. I nawet dostał odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhp-owiec napisal ze to przez nieuwagę pracownika sie stalo, a bylo tak ze za szybko byly wrzucone paczki tasma za szybko jechala a brat nie nadążał zbierac paczek. dobra trzeba bedzie sie szybko zajać odwołaniem bo jest tylko miesiąc na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''bhp-owiec napisal ze to przez nieuwagę pracownika sie stalo'' '' Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują ubezpieczonemu, gdy wyłączną przyczyną wypadków było udowodnione naruszenie przez ubezpieczonego przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa'' Wg mnie to nie było umyślne, a tym bardziej rażące niedbalstwo. Ok, nieuwaga twojego brata, ale nie rażące złamanie przepisów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda111221
Warto skorzystać w takich sytuacjach z pomocy firm odszkodowawczych. Miałam problem ze swoim zdarzeniem. Zwróciłam się z prośbą o pomoc, bezpłatnie przeanalizowano moją sprawę, nie zapłaciłam ani złotówki. Finalnie otrzymałam dodatkowe świadczenia. Proponuję każdemu rozważyć taką opcję. Mi pomogła firma www.odszkodowania-ekspert.pl - może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona989
Myślałam, że nigdy nie dojdę do ładu z dokumentacją ZUS. Zastanawiałam się jak to rozwiązać i w końcu weszłam na pewne forum. Wydawało mi się, że nie znajdę rozwiązania mojego problemu ale trochę poczytałam. Wpadłam na wpis o portalu https://www.portalfk.pl/ . Bardzo mi pomógł i już nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aSunsin
Normalna sprawa, też miałem kiedyś walkę o odszkodowanie w pracy, może nie tyle z ZUS'em co z ubezpieczycielem, który za poważne obrażenia przyznał mi aż 2%. Finalnie dzięki firmie Solace skończyło się na 18%, a ubezpieczenie nie należało do najniższych więc kwota była pokaźna, odnośnie wypadków w pracy i namiarów na tą firmę poczytajcie sobie tutaj http://www.solace.pl/rodzaje-spraw/odszkodowanie-po-wypadku-w-pracy/ na pewno warto walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×