Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oyjoppppp;

roladki mięsne na wiele sposobów

Polecane posty

Gość oyjoppppp;

Z jakim farszem je robicie,z jakiego mięsa i z jakimi sosami ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOHOHOHOOOOOOO
z róznym, z różnego i z przeróżnymi :D:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyjoppppp;
A jakie są twoje ulubione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam roladki robię z różnych mięs , można pierś z kurczaka,łopatkę od szynki ,indorka to co masz lub kupisz,a do środka to już własna fantazja,ja podsmażam pieczarki z cebulką ,to co mam w lodówce można sera dać kukurydzę itd ,doprawić do smaku zawinąć w mięsko obtoczyć podsmażyć i udusić smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej robię ze schabu,szynki i wołowiny,farsze to albo jak pani powyżej pieczarki duszone z cebulą,albo cebula i boczek,albo marchewka i kiszony ogórek,sos to albo koperkowy,albo grzybowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjcslk
.... łopatkę od szynki " to było dobre:D jak i co przez to rozumiesz?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
schab,łopatka,karkówka,filet z indyka,cielęcina,wołowina - z tych najczęściej robię,a jeśli chodzi o farsz to: grzyby,pieczarki,cebulka+szynka,szpinak,mięso mielone z natką pietruszki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
piersi z kurczaka farsz-por,ser,smietana. schab farsz-po,papryka,ogórek kisz schab farsz-fasolka szparagowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holewka jasana
Najlepsze wołowe,z marchewką i ogórkiem kiszonym a sos grzybowy!!!Podane albo z kluskami śląskimi albo kasza gryczaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam jeszcze wersję rolad wołowych z zrumienioną na boczku cebulą i miąższem chleba, do duszenia należy wrzucić kilka grzybków (a można nawet wiecej niż kilka ;) ) Z drobiowych to popularne połączenie ser+pieczarki, mozarella i suszone pomidory, szynka i ser, można taka roladę owinąć cieniutkim boczkiem. Wieprzowe najczęściej robię - smaruje sie mięso musztardą, farsz składa sie z kiełbasy, ogórka, cebuli, papryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wam się to podoba?
ruda22-fajne pomysłu na roladki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsko,mięsko miałam na myśli,ale mnie rozbawił twój komentarz,nie postawiłam przecinka ,teraz zawsze będę miała w lodówce łopatkę szynki hiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×