Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pompipmpipum

Łucja - imię dla dziewczynki - co sądzicie?

Polecane posty

Gość gość
Ja uważam że bardzo piękne a zdrobnienia to np: Łusia Lucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każde imię jest dobre o ile nie masz do niego uprzedzenia -może cię drażnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łucusia,Łucyjka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śliczne imię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kluseczka123
Też mam córkę Łucję , może właśnie dlatego, że "Opowieści z Narnii to moja ulubiona książka. Nigdy nie dałabym córce innego imienia, jest kobiece, niespotykane i niewymyślne. W szkole jest jedna jedyna, bo w klasie same Zuzie, Oliwki i Wiktorie. Mówimy na nią Lusia, Lusiaczek, Luśka i czule Kluseczka. W szkole dzieci mówią pełnym imieniem Łucja albo Łucuś. Jedyną irytującą rzeczą jest mylenie imienia Łucja z Lucyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja przyjaciółka ma na imię Łucja także mi się bardzo dobrze kojarzy...jest piękna,ma wielkie serce i jest bardzo porządna i poukładana,nie to co ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ladne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblijne to też Marek, Łukasz, Jan, Mateusz, Maria, Magdalena, Szymon. Inni święci to np. Paweł, Piotr, Antoni, Tadeusz, Józef, Zofia, Czy one są brzydkie?! Nie pasuje to, o zgrozo, psy nazywać imionami ludzkimi, szanowni niezorientowani w terenie, bez kultury i z dużą dozą chamstwa obywatele RP!!! Jak można mówić tak prostacko o imieniu czyjejś córki i tak rodziców i to dziecko obrażać!!! A imię takie piękne. Strasznie mi tu plastikiem śmierdzi w niektórych wypowiedziach na tym forum. My Polacy to nigdy chyba z zaścianka nie wyjdziemy... i zawsze będą nas traktować jak najbardziej zakompleksiony naród na świecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łusia
Moim zdaniem jest cudowne, tylko dla tego, że ja mam tak na imię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okropne imię. tak samo jak Klara. obydwa imiona kojarzą mi się z jakimiś zakonnicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o klara. ta sie ma nazywac moja cora.ale lucja tez sliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klara mnie się kojarzy z okularnicą, albo siostrą zakonną. nazywajcie sobie dzieci jak chcecie. na szczęście to nie ja bede musiała życ z takim imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łucja, takie sztywne imię aczkolwiek kojarzy mi się z kimś do kogo ma się szacunek. Znam dwie Łucje - 1 babka od religii z Liceum, taka święta stara panna ale dobry człowiek a druga to kolezanka z pracy, bardzo ogarnięta, inteligentna, elegancka i profesjonalna dziewczyna i bardzo ładna z klasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 2-letnia corcia ma na imię Łucja i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mówimy do niej roznie, Łucja, Łusia, Łuśka, Łucyjka, Łusiulek :) ale nie znosze jak moja kolezanka mowi Lusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
Ja mam 6 letnia córkę Łucje i jest to najpiękniejsze imię , zdrobniale mówimy do niej Lusia klusia czasem Lucynka ;) najcześciej jednak pełnym imieniem sie do niej zwracamy . Łucja to taka indywidualistka ma swoje zdanie na każdy temat ciagle śpiewa i tańczy i potrafi każdego sobie urobic ;))) przeczytałam kiedyś w opisie tego imienia ze Łucja to indywiduum i chadza własnymi ścieżkami i tak dokładnie jest u nas!!! Cudowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łusiulek???? OMG!!! Jak łosiulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi się podoba to imię. Właśnie jestem w trakcie wybierania imienia dla córki i chciałabym jej dać na imię Łucja. Waham się jednak bo moja starsza córeczka ma na imię Alicja- czy nie są zbyt podobne Alicja/Łucja? Co sądzicie? Poza tym zdrobnienia Alusia/Lusia... Czy dzieci będą wiedziały do której się zwracam? A może dać imię inaczej brzmiące, choć b.popularne Hania? Pomóżcie bo czasu coraz mniej na decyzję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slicznie!!! Moja siostra ma Łucję. Na poczatku wszyscy sie spinali z tym Imieniem ale szybko im przeszlo. Ja jestem za tym zeby nadawac dzieciom proste ladne imiona ktore niekoniecznie sa super popularne. Wole Łucje niz kolejana Lene czy Lile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne, kobiece imię z klasą. Moja córcia ma tak na imie. Mały lobuz. Zresztą koleżanka- szalona motocyklistka też łobuziara. A ja zdrabniam -Lusia, Luśka, Lusiaczek, Łucjuszek, Lucienne, Lula, Kluska, Lusinda, Łucyjka, Łucek....oj można tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ładniejsze niż kolejna Julka, Lena, Wiktoria czy Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obrzydliwe i obciachowe imię. Zdrobnienia jeszcze gorsze- kojarzą mi się z dnem społecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie podoba mi się, ale lepsze niż te wszystkie oklepane Maje-Sraje, Julie-Pierdziulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładne imię - o ile się nie zdrabnia na siłę, a u nas w kraju jest taka tendencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka takie będzie miała :) ładne i nieczeste, pół piaskownicy Ci nie przyjdzie jak zawolasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My na naszą Łucję wołamy Łucyjka, Łucysia, Łusia, Łucylek/ Łuculek, a siostrzyczka wymyśliła Usia, kiedy nie potrafiła jeszcze wymówić Łucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imię dla dziewczynki. Kilkanascie lat temu wzięłam sobie takie imie na bierzmowaniu....i zawsze mowilam, ze tak nazwe swoja corke. Teraz gdy jestem juz w połowie ciąży i prawdopodobnie będzie to coreczka odrobinę sie waham... No cóż mam jeszcze trochę czasu zeby sie zastanowic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łucja - ladne :-) Lilianna tez fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam - imię jak dla starej babci, i ogólnie nieładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osttanio robi się coraz popularniejsze, zupełnie nie rozumiem fenomenu tego imienia. znam już trzy małe dziewczynki (0-3 lata) o tym imieniu, wiec znowu jakas moda przyszła na to imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio bardzo modne, ale ja nie jestem modna więc mi tak średnio sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×