Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alimenty do rak wlasnych

jw

Polecane posty

Gość alimenty do rak wlasnych

Witam mam pytanie w wyroku mam napisane za ex ma przekazywac mi alimenty do rak wlasnych do dni 10 kazdego m-ca. Jest jednak tak zlosliwy ze przelewa mi je np 10wieczorem lub w weekend jesli akurat przypada 10 a ze mamy konta w innych bankach to otrzynuje pieniadze po ok 3-5 dniach. Ostatnio powiedzialam mu ze polikwiduje konta i bedzie mi je rzeczywiscie dostarczal do rak wlasnych to odpowiedzila ze przekaz pocztowy zrobi wiadomo jeszcz dluzej bedzi szlo nie jetem pazerna sama pracuje i zarabiam ale czesc rachunkow mam do 10-12 i to utrudnia mi zycie a przeciez ni pojde do komornika ze zalega te kilka dni probowalam si edogadac ale nie jest zlosliwy i tak sie zasntanawiam jak rozwiazac te niprzyjemna dla mnie sytuacje bez zbednych klotni bo na tym mi ni zalezy. Czy liczy sie data wplywu na moj konto czy data nadania przelewu? Zazanaczam ze rozmowa z nim nic nie da....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumcajs1234
Najlepiej bluzgac jak sie nie ma nic sensownego do napisania jeeeezu dziewczyna zadala proste pytanie nie znasz odpowiedzi nie pisz po co wyzwiska opanujcie sie ludzie takie to trudne czy sprawia wam to przyjemnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriam7140
Autorko, do 10-tego, oznacza, że 10-tego masz mieć pieniądze do dyspozycji. W ręku bądź na koncie. Oznacza to, że 11-go, jeśli pieniędzy nie masz, masz pełne prawo zanieść wyrok do komornika. Ale... Podwyższysz mu koszty znacznie. Po co? Jeśli rzeczywiście tak Ci zależy na punktualności, wyślij do niego pismo listem poleconym, w grzecznym tonie zażądaj regulowania wpłat do 10-tego, zgodnie z wyrokiem i poinformuj, że w przeciwnym razie oddasz sprawę do komornika. Jeśli i na to nie zareaguje, wtedy działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"""" alimenty do rak wlasnych Witam mam pytanie w wyroku mam napisane za ex ma przekazywac mi alimenty do rak wlasnych do dni 10 kazdego m-ca. Jest jednak tak zlosliwy ze przelewa mi je np 10wieczorem lub w weekend jesli akurat przypada 10 a ze mamy konta w innych bankach to otrzynuje pieniadze po ok 3-5 dniach. Ostatnio powiedzialam mu ze polikwiduje konta i bedzie mi je rzeczywiscie dostarczal do rak wlasnych to odpowiedzila ze przekaz pocztowy zrobi wiadomo jeszcz dluzej bedzi szlo nie jetem pazerna sama pracuje i zarabiam ale czesc rachunkow mam do 10-12 i to utrudnia mi zycie a przeciez ni pojde do komornika ze zalega te kilka dni probowalam si edogadac ale nie jest zlosliwy i tak sie zasntanawiam jak rozwiazac te niprzyjemna dla mnie sytuacje bez zbednych klotni bo na tym mi ni zalezy. Czy liczy sie data wplywu na moj konto czy data nadania przelewu? Zazanaczam ze rozmowa z nim nic nie da...."""" Tak naprawdę to na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony powinnaś otrzymać alimenty do dnia 10 miesiąca . Z drugiej strony on korzysta przy przekazywaniu tych alimentów z instytucji legalnie działających w państwie. Ich działalność obwarowana jest konkretnymi warunkami. Prawo nie jest tu spójne ...i nie tylko tu. No ale mamy ustawodawców takich na jakich glosujemy lub nie głosujemy.Oraz inne instytucje ,które mają inicjatywę ustawodawczą ale też i obywatela a z niej nie korzystają . Dlaczego ....to już inny problem. Moim zdaniem w tym stanie prawnym ,on jest na prawie... bowiem korzysta z instytucji legalnie działających, na ich działanie zezwala prawo,państwo.Chyba ,że dana instytucja ma zapisane ,że przekaz pieniężny dostarcza dłużej niż jeden dzień. To wtedy Ty masz prawo otrzymać alimenty do 10 miesiąca.On bowiem powinien to uwzględnić ,korzystając z pośrednictwa danej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty do rąk wlasnych
Dziękuje ja wiem ze moge oddac sprawe do komornika ale po co to bylaby zlosliwosc z mojej strony a mi na tym nie zalezy jestem raczej idealna byla zona nie utrudniam kontakow dzieci chodza nawet jak ie maja wyznaczonych wizyt nie czepiam sie ze wracaja o 20 zamiast o 18 jesli dobrze sie bawia to dlaczego mialabym im zabraniac?:) Z bylym kontaktuje sie tylko i wylacznie w sprawie dzieci pamietam zeby zadzwonily w dzien ojca czy urodziny wiec naprawde nie chce byc upierdliwa ale te wpłaty nie wiadomo kiedy mnie wykonczaja ja lubie miec wszystko terminowo popłacone teraz 10 jest w piatek pewnie pieniadze wplyna we wtorek no nic jesli tak bedzie to pojde do prawnika zeby zajal sie ta sprawa ja nie mem zamiaru sie denerwowac i wyklocac dziekuje ze sa jeszcze normalni ludzie potrafiacy obiektywnie spoojrzec na spawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z kc pieniądze masz mieć do 10-go na koncie. Oczywiście możesz iśc do komornika, ale niewiele to pomoże. Jedynie pogorszysz swoje relacje z ex. On juz teraz robi ci na złość, potem będzie jeszcze gorzej. Zastanów się nad założeniem konta w tym samym banku, może to będzie jakies rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinka70
Jeżeli twój ex pracuje na umowę to możesz pójść z wyrokiem z klauzulą wykonalności i zażądać żeby pracodawca przelewał ci pieniądze potrącane z jego pensji. Może być awantura ale masz też takie wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×