Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ssssssssssssssssssssssakana

Co z nieszczelnymi oknami da się zrobić?

Polecane posty

Gość ssssssssssssssssssssssakana

Wynajmuję mieszkanie w dosyć nowym bloku, są okna plastikwoe ale od nich wieje. Kaloryfery rozrkęcoen ale co z tego, skoro od okien wieje i jest 17 stopni a rachunki jakbym miała saunę w środoku :( Dopiero od 5-6 dni tak jest, marznę strasznie a pracuję w domu więc nie mogę pod ciepłą koldrą leżeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A prawda jest taka, że...
Okna zamontowano nieszczelnie, pozostawiono wiele pustych miejsc podczas montażu i teraz wieje. Oklej folią i osłoń parapet kocami, czy też innymi rzeczami, spróbuj jakoś sama uszczelnić. Zgłoś właścicielowi sytuację, która cię przecież nie mało kosztuje, on powinien na to zaradzić, skoro jest GOSPODARZEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssssssssakana
Na razie nie mogę sięzn im skontaktować, a to mó jznajomy. Mieszkam tu 9 lat i pierwszy raz tak się dzieje, próbowałam zaklejać szeroką taśmą (bo jak przykleje koc? okno ma 2 metry wysokości) izolacyjną ale g..... daje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asaSAsaSAss
skąd okna są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A prawda jest taka, że...
Może uszczelki poszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssssssssakana
Kurczę, nie wiem czy uszczelka poszła czy nie... A nie wiem skąd okna, nie mam jak firmy sprawdzić, nie widzę od "mojej" strony żadne naklejki. Nie to że wieje tak, że firanki zabiera, ale jednak chłodzi. Mam grube firanki to podosuwałam do krawędzi, jak się wsadza rękę za tę "ścianę" prowizoryczną to zimno straszliwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbbkkkkkkkkkkkkkkkk
ja tez mam problem chyba z oknami. pisze chyba bo nie do konca wiem czy okno jest przyczyną. nagle jeden z pokoi zrobił mi sie mega zimny. różnica temperatur pomiedzy dwoma pokojami dochodzi nawet do 7 stopni. dzieje sie tak od czasu wymiany okna. macałam je i nie czuje zeby wiało. ale jednak ciepło gdzies ucieka. juz nie mam pomysłu. ps do autorki tematu- moje kolezanki zle osadzone okna uszczelniały wałkami wetknietymi we framuge a były one z reklamówek jednorazowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Stary sposób na uszczelnienie to poupychać watę lub grube podpaski bella (kiedyś takie były).Można też zrobić takie wałki ze starych rajstop i przymocować je tasmą.Podpatrzony sposób to na całą wnękę okienną przymocować taśmą malarską -folię malarską -tzn.przykleić ją na całej ścianie razem z parapetem.Za firanką nie będzie jej widać i nie zabierze światła,tylko okna już nie otworzysz.ale to przecież na największy mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola668
Też tak kiedyś u nas w domu było,ukręciliśmy "niewielkie wałki" z waty i szczelnie upchnęliśmy wokół ramy,utykając szczeliny,z cienkiego drutu zrobiłam "haczyki" w kształcie litery U - i tym co kilkanaście centymetrów umocowaliśmy waciane wałki.Zajrzyj też czy nie ma gdzieś otworów wentylacyjnych,przez które wieje,je też zabezpiecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella fanka
"lub grube podpaski bella (kiedyś takie były)" cały czas są, bardzo dobre i tanie, ale do obtykania okien to proponuje kupić najtańsze, a są jeszcze tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
może trzeba wyregulować okno?zawołaj moze jakiegoś sasiada ,potrzebny jest mały inbusik i można wyregulowac zeby były szczelniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9ue092ue09
jak laska pisze, że mieszka 9 lat to zdecydowanie nie kwestia złego montazu okien - pomyślcie trochę, ... słyszałam niedawno że czasem może np. ten gaz co jest między szybami uciec, albo coś jeszcze się rozszczelniło. Ja mam tradycyjne okna drewniane, i ostatno je uszczelniałam na chama- przyklejałam zwykła tasmę papierową taką jak do malowania ścian- zeby były te krawędzie u góry. Niezle trzyma i wieje znacznie mniej. Sa też specjalne folie tzw. druga szyba, kupiłam przez internet tylko zakładanie ich wymaga cierpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssssssssakana
Na razie upchnęłam woreczki foiliowe w takiej ilości w jakiej miałam i po bokach przykeliłam taśmą. Nieco lepiej jest, ale wciąż chłodno. Niestety administracja jeno "przeprasza" ale mają przeciążenie, bo wszyscy chcą mieć ciepło w mieszkaniu i nie wyrabiają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okna z szybami zespolonymi mają cięższe skrzydło niż stare skrzynkowe. Wskutek czego zawiasy-zwłaszcza w tych tańszych oknach- wymagają okresowej regulacji. Zaniedbywanie tego prowadzi do wykrzywienia sie ramy okiennej i trwałych nieszczelności. Wówczas pozostaje tylko upychanie waty i oklejanie taśmą. Tylko, ze wtedy się nie wietrzy pomieszczeń zimą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wymieniłam, jak zobaczyłam, że coś się z nimi nie tak robi - znaleźliśmy firmę www.famix.pl i myślę, że było warto. Teraz mogę cieszyć się nowymi, fajnymi oknami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy, ze wymienisz je na nowe, moge polecic CI dobre i w fajnej cenie, www.muszynscy.pl naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×