Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam przepisikuu

Przepis na cienkie ciasto na pizze MA KTOŚ ?

Polecane posty

Gość szukam przepisikuu

jak w temacie :) zeby było takie jak w knajpach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
2 szklanki maki 1 szklanka wody 3 łyżki oliwy drożdże ( 1/4 kostki lub pół opakowania sypkich) szczypta cukru, drożdże zalać połową szklanki ciepłej wody, dodać cukier zamieszać, odstawić na kilka minut, Wlać do mąki. Wymieszać, wyrobić dodając oliwę. Zostawić na chwilę, w tym czasie przygotować blachę itp. Jeśli mąkę białą zastąpisz pełnoziarnistą, masz prawie połowę kalorii mniej a smak jest też fajny. Pizza z mąki pełnoziarnistej super smakuje z sosem pomidorowym z pomidorów z puszki, szpinakiem i mozarella. Na to, po upieczeniu świeża rukola i mniam mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale masz problem kup
gotowy spod na ciasto i tyle:-o wszystkie sa cienkie ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko a Ty nie
to cisto jest baaaardzo cieniutkie jak papierek ale przy dokladnym rozwalkowaniu miesci sie na blache z piekarnika 1 i 3/4 szkl maki pszennej 2lyzki oleju 1/4kostki drozdzy pol szkl wody pol lyzeczki cukru szcypta soli zrobic zaczyn i dodac reszte skladnikow , rozwalkowac . Piec okolo 15min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozycz29
Preferowałbym gotową pizze z pizzerii - www.pizzaportal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka pietruszka
Kurczę, widzę, że nie tylko ja mam ochotę na pizzę ostatnim czasem:) cisto pizzowe zawsze robię tak samo, dzielę na części i rozwałkowuję na taka grubość jaka mi potrzebna. nadmiar ciasta można zamrozić i nie trzeba jakiś specjalnych proporcji na cienką pizzę. Przepis: - 1,5 szklanki mąki pszennej - 1,5 szklanki mąki orkiszowej pełnoziarnistej - paczuszka suchych drożdży - łyżeczka cukru, 2 szczypty soli, 3 łyżki oliwy, - jajko - niecała szklanka letniej wody można zrobić z samej białej mąki. http://jedzipijnazdrowie.blogspot.com/2012/08/pizza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×