Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Edyciak

co na stare odmrożenia?

Polecane posty

Witam, chciałam się z wami podzielic moim problemem, może ktoś się spotkał z czyms takim i będzie mógł doradzić. Otóż jakieś 4 lata temu odmroziłam sobie nieco palce stóp i od tamtej pory rokrocznie zimą problem powraca.. mianowicie, w momencie, kiedy zziebniete stopy się nagrzewają, miejsca dawniej odmrożone stają sie nabrzmiałe, czerwone i okropnie swędzą! Najgorzej jest w nocy albo gdy chodze w pomieszczeniu w kozakach (uczelnia).. Czy znacie jakis sposób, zeby sobie poradzic z tym problemem raz na zawsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon Zawodwiec
Może spróbiuj naprzemiennej kapieli tej nogi. 2 naczynia, jedno z imna woda drugie z bardzo ciepła i tak przc jakies 15 minut codziennie moczyc raz w tej raz w tej. W aptece mozesz tez kupic masci rozgrzewajace na odmrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, co lepsze, czy to rozgrzewać czy raczej chłodzące oklady robić.. bo rozgrzewać to by trzeba było, gdybym to teraz odmroziła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
na odmrożenia jest b.dobra maść z jemioły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój chłopak znalazł gdzies w internecie, ze na stare odmrożenia pomaga moczenie stóp w bardzo goracej wodzie z dodatkiem obierzyn z ziemniaków.. no i wczoraj sobie wymoczyłam tak, myslałam, ze sobie te stopy poparzę w ten sposób, ale chyba pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam temat mam ten sam problem - ktoś cos poleca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janko

grolpik, pod podanym przez Ciebie linkiem są informacje na temat pierwszej pomocy w przypadku odmrozenia, natomiast chodzi nam o stare odmrozenia. 

Ja jestem bezradny, mam odmrozenie sprzed siedmiu lat - dłoń i palec. Wystarczy tylko odrobina zimna i robią mi się ogromne rany, występuje silny świąd, skóra jest bardzo zaczerwieniona. Byłem u wielu dermatologow, ale każdy mi powiedział, że tak już musi być i nie ma na to rady, tak już zostanie do końca życia, nie można tego leczyć. Jestem tym sfrustrowany, że jestem bez pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znalazłam w pierwszym wydaniu "Apteki pana Boga" Marii Treben, owijać często ziołami szwedzkimi, chyba nawet jak jest skóra popękana, właśnie to robię na palce stóp. W bardzo wielu sytuacjach mi te zioła już pomogly, więc mam nadzieję, że tym razem też, ale wczesniej natłuścić smalcem lub maścią nagietkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×