Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaulaK6

mrożonki

Polecane posty

zupy z mrożonek dobre czy nie warto ??? jak tak to jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w11.
w ostatecznosci mogą byc ja np wczoraj kupiłam na szybciocha warzywa na patelnie w biedronce,takie 750 g z ziemniakami i byłam miło zaskoczona,nie zadne smieci ale duze,jędrne waarzywa tylko jak dla mnie za duzo kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj to ja nie przepadam za tymi własnie warzywami na patelnie ja już to w lidlu kupuje czasem takie mrożone np makaron ze szpinakiem czy jakaś sałata to jest pyyszne.. aż bym zjadła:) ale takie zimno na dworze że chyba bym nie doszła do tego lidla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie na mrożonki, bo ostatnio w warzywach na patelnię miałam jakis wzmacniacz smaku. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy spojrzeć na skład żeby wybrać dobrą ja lubię, ale wybieram te lepszych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam sobie zupe kalafiorową z koperkiem wyszłaa przeeeepyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaa smacznego
" ja lubię, ale wybieram te lepszych marek " Uważasz że jak kupić np hortexa za ok 5 czy 6 zł to uważasz że jest lepsze no to kochana zdziwisz się... bo to te same warzywa co są z tańszych firm za 3 zł Wiem bo mój tato i mąż rozwożą warzywa i owoce ze skupów po takich formach i wszystkie są TAKIE SAME czyli z robalami pełno oprysku spleśniałe... jeden wielki syf owszem są leprze ale tylko na wierzchu w skrzynce a pod tak jak pisałam syf z syfu robią dzemy soki no a co leprze to na mrożonki.... Więc nie kierujcie się tym że droższe to leprze bo wcale nie prawda! płacicie tylko za firmę ;/ i za ładne opakowanie MOże te droższe są lepsze pd tym względem że nie są ciapą po ugotowaniu (tak gdzieś czytałam) ale to na pewno nie leprze warzywo tylko powtarzam to samo co w tańszej firmie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci wiedziec
mrozonki powinny byc w miare przyzwoite, tak wiec teoretycznie zupa z nich powinna byc smaczna. wiadomo, nigdy nie bedzie to to samo, co swieze warzywa, to ale co poradzic... faktyczna ich jakosc, tak jak pisze osoba wyzej, to juz niestety osobna sprawa i, bardzo niestety, nie mozemy miec nad tym kontroli... rowniez, jak wyzej wspomniano sa do "specjalistycznych" mieszanek dodawane chemikalia-ulepszacze, a sporo osob nie zwraca na to uwagi, bo i nie ma sie czemu dziwic, czlowiek mysli mrozonka warzywna to mrozonka warzywna, ale niestety, nowoczesnosc i technolgia juz wszystko potrafi rozdziewiczyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaa smacznego
racje dodają do tych mrożonek różne chemikalia i ulepszacze więc może dlatego te z hortexdu i droższe są lepsze bo mają w sobie dużo tego syfu ? a te tańsze droższe bo mają w sobie mniej ? bo wcale to na pewno nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci wiedziec
sa takie co nie maja wcale, bo przeciez nie musza. szczegolnie pojedyncze warzyw. ale te mieszanki o nazwach potraw prawdopodobnie beda mialy. no i gotowe potrawy mroznone na bazie warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaa smacznego
"sa takie co nie maja wcale, bo przeciez nie musza." Tu sie akurat z tobą nie zgodzę. Owszem nie mają oprysków warzywa ze wsi TYLKO DLA SIEBIE nie na handel. Te warzywa co idą na handel nie ma bata aby nie miały w sobie żadnego oprysku chociaż jednego ;/ Ja mieszkam na wsi więc wiem w mojej okolicy jest dużo posadzonych malin hektarami... i każdy pryska bo bez tego by ludzie nie mieli zysku... I nie możliwe jest to aby tak jak powiedziałaś są takie co nie mają bo nie muszą tak nie mają te co ja mam w grzędach ale co z tego ? jak marchew buraczki ujedzone przez robale kalafiora i brokuła wgl nie miałam w grządkach bo nie pryskałam!! niestety kapustę pryskać muszę bo całą zjadły by mi mszyce więc i wy tym roku będę pryskać kalafior... a truskawki ? muszę podlewać specyfikiem na pędraki bo tak samo by całą grządkę opierdoliły w jeden dzień ;/ (krzak nie owoce) więc moi drodzy nie kierujcie się firmą bo droższe to lepsze brak oprysku itd w tym wypadku to ni eprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci wiedziec
ale mi nie chodzilo o opryski, bo bez beda tylko drogie wazywa eco/organic, tylko, ze to srodka dodaja glutamian sodu i inne chemiczne "ulepszacze" i "przyprawy" :) z opryskami to wiadomo, no ale jak nie ma wlasnego ogrodka, to sie nie opedzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z mrożonek robię tylko
zupę jarzynową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy gdzie mieszkasz
Wydaje mi się, że o tej porze roku mrożonki są lepszym rozwiązaniem niż świeże warzywa. Ich przechowywanie wiąże się z pewnymi zabiegami ochronnymi, do tego składowane tracą właściwości. Mrożonki robione są ze świeżych, dojrzałych warzyw w okresie zbioru a więc wtedy, gdy zawierają najwięcej wartości odżywczych. Używam mrożonych warzyw do drugiego dania albo jako warzywa na ceipło, albo jako danie z warzywami i mięsem. Do tego osobno ryz albo kasza i obiad wyśmienity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×