Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kinia 88

Jaki ekspres kupić Senseo czy Dolce Gusto ?

Polecane posty

Gość Kinia 88

Który z nich robi lepszą kawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwy domowych pantofli
nie opłaca się bo kapsułki drogie ;) najlepsza kafetiera-moka do kawy albo porządny ekspres ciśnieniowy jak np krups ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
mam senseo i kawa jest zdecydowanie tańsza tylko trudniej dostępna w zwykłych sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najtaniej i równie smacznie - kupić normalny ciśnieniowy czajnik do kawy na gaz (taki kanciasty) i sypie się do niego normalną mieloną kawę a nie jakieś sztuczne kapsułki i kawka wychodzi palce lizać, a trwa to 5 minut własnie idę sobie zrobić, bo mi smaka narobiłyście nie jestem kawoszem, ale po powrocie z Włoch zatęskniłam za smakiem takiej kawy, jaka jest we Włoszech i już wypiłam cała paczkę kawy samodzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten kanciasty czajnik na gaz
to właśnie moka lub mukka (zamiennie używane nazwy) i zasada działania jest podobna jak w ekspresach ciśnieniowych ;) najlepsza to ze stali nierdzewnej np Bialetti(ja akurat mam okrągłą) albo żeliwna jak przed wojną włosi mieli , aluminium zachodzi tak ,że szorowanie nie pomaga a po za tym jest szkodliwe i za kilka miesięcy taka moka nadaje się do wyrzucenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aluminiowych nie widziałam mam ze stali nierdzewnej, też okrągły, ale jednak teraz widzę zalety kanciastego, jak chcę sobie odkręcić jeszcze gorący do umycia a tu nie ma jak dobrze złapać ale smak kawy z takiego czajniczka jest wg mnie taki sam, jak z ekspresu ciśnieniowego, pomijając oczywiście kwestię samej kawy (ziarna), która musi być dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ekspresu jedyna różnica
z ekspresu ciśnieniowego jedyna różnica to taka ,że ta kawa ma taką swoja piankę;) kafetierkę zawsze można pod bieżącą zimną woda ostudzić ;) aluminiowe to ja widzę w każdym sklepie gospodarstwa domowego i hipermarketach są po kilkanaście złotych nawet ale naprawdę nie warto , bo z nich kawa wychodzi niedobra i woda zostaje w naczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surowy kalafior
są jeszcze ceramiczne , ale sitko i naczynko na wodę aluminiowe też szajs i nie polecam bo wcale nie tanie ;) made in china

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja szczerze poelcam dżezwę
do zrobienia prawdziwej kawy "po turecku" http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCezwa od lat tak robię i z pogardą :D omijam wszystkie wypasione ekspresy za ciężką kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżezwa wygląda ciekawie. Podobny- spolszczony- sposób to gotowanie kawy na wolnym ogniu przez ok kwadrans - wychodzi znośna, na pewno lepsza niż zalewajka. Ciekawe jaka wychodzi z takim oryginalnym naczyniem. Osobiście używam takiego tygielka jak Ewa. Tanie urządzenie i robi pyszna kawę. Jak sie ma espresso to można każą wymyślną kawę zrobić, trójkolorową jak w reklamie Dolce Gusto też- trzeba tylko umiejętnie dolewać mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko z rana....
Tygielek daje się tylko na gaz? Głupie pytanie, ale nie mam gazu tylko kuchenkę na prąd i planuje kupić indukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie linka do strony
żeby kawy "jak z reklamy" robić, wystarczy ubić gorące mleko, tworzy się taka fajna całkiem trwała pianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój tygielek ma dno w takie okręci, to na płytę się nei nadaje, ale to by trzeba było popatrzeć, musi mieć idealnie płaskie dno - wtedy będzie się nadawac na płytę elektryczną widziałam też takie na prąd, jak czajniki elektryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, ze na płycie elektrycznej da radę- trzeba tylko uważać by nie spalić plastikowej raczki (dno tygielka jest o wiele mniejsze od typowego pola grzejnego- trzeba go postawić z boku). Co do indukcji to nie mam doświadczeń z nią, ale są dostępne jakieś podkładki pod zwykłe garnki, więc chyba pod tygielek tez się nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie linka do strony
średnica tygielka może się okazać za mała do pól grzewczych kuchni indukcyjnej - sprawdź to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygielek do kawy miałam
a mi się kiedys spalił typowy tygielek do kawy mosiężny w środku czymś powlekany z drewniana rączką :( w komplecie z czajnikiem na herbatę , za długo stały na gazie i denko odpadło strata nie do opisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygielek do kawy miałam
spaliło się dno i się skruszyło i odpadło , nieszczęście :( w Brazylii gotuja kawę ok godziny z dużą ilością cukru też w podobnym naczyniu ;) ta kawa jest tak mocna ,że starczy jedna na cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AromaCaffee_eu
Jeżeli chodzi o ekspres do kawy,jak i pozostałe akcesoria, to wszystko znajdziecie u nas http://www.aromacaffee.eu/ mamy szeroki wybór i atrakcyjne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dolce gusto ale uwazam ze powinno byc troce wiecej kaw smakwoych, znudziły mi sie juz niektore no i mogłyby kapsułki byc troce tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×