Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Buenossss

Len jaki to materiał ?

Polecane posty

Gość Buenossss

Chcę kupić sukienkę lnianą tylko tak się zastanawiam jaki to materiał ? Może to głupie pytanie ale nie posiadam żadnych lnianych rzeczy ;) dlatego pytam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci wiedziec
len wystepuje w roznych stopniach miekkosci i jakosci. oraz w mieszankach. czasem jest twardy jak koci ogon, czasem lekki jak muslin. jest materialem zdrowym i naturalnym. sukienki z lnu czesto maja stylonowe podszewki, takze wtedy to juz i tak nie masz tej przewiwnosci. w lecie chlodzi, w zimie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja przykładna mamusia
len jest rośliną i z jej łodyg robi się włókna lniane z których robi sie materiał len 100% albo mieszanki z lnem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
naturalny i świetny na lato :) len 100% ma jedną wadę, mnie się i ciężko go rozprasować, lepsze pod tym względem są mieszanki z bawełną albo wiskozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam. Mam bluzkę lnianą i w sklepie wyglądała ładnie a po wypraniu już nigdy nie udało mi się jej porządnie wyprasować, nawet na mokro niby jest dobrze a po chwili zagniecenia wyłażą z powrotem. Sukienka moze być lniana ale z domieszką np stretchu albo czegoś innego, wtedy warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
No ale to gniecenie się to urok lnu. Można kupić len dekatyzowany, ale on też się gniecie. I to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci wiedziec
urok pogniecionego lnu? zdecydowanie tak :D mam kilka letnich ciuszkow z cienkiego lnu i nigdy bym ich nie prasowala, bo jak sie ladnie powiesi na wieszaku, bedzie w miare gladkie, ale taki natuuralne. zreszta to zalezy od stylu ubierania indywidualnej postaci. ja np. nie nosze odprwasowanych, sztywnych, biurowo-koscielnych ciuchow, wiec u mnie prasowanie czegokolwiek w sumie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×