Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dhhhhhhd

10 miesieczniak ,,odrzucił,, mleko w butelce ? mozliwe ??

Polecane posty

Gość dhhhhhhd

Moje dziecko ma skończone prawie 10 miesiecy ,ostatnio dosłownie odrzuca go od butelki z mlekiem ,które podawałam w nocy ,,na spiąco,,.Ogólnie moje dziecko było ,,mlekolubne,, a dziś wypiło tylko rano porcje mleka ,poracje herbatki,banana i zupkę oraz biszkopty... powinien wypic jeszcze dziś ze 2 razy mleko a tu wscieka sie na widok butelki,wiec przelałam mleko do miseczki zagesciłam kaszka i zjadl z łyzki z lekkimi oporami.Owszem dziecko wyrywa się do jedzenia ,,dorosłego,, jedzenia... ale nie moge dawac mu wszystkiego ,i za kazdym razem jak widzi ,że ktos rusza szczęką :O. Więc pytam Was dośwadczone mamy czy mozliwe ,że dziecko odrzuca butle na rzecz bardziej tresciwych pokarmów? Dodam,ze dziecku wyszlo 5 zębów- kolejny zab ,,dwójka,, jest na dniach na przebiciu.. czy to wina dziasła moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mozesz juz powoli dawac dziecku dorosle jedzenie (oczywiscie bez soli i mocnych przypraw). Dziecko w tym wieku nie potrzebuje juz az tak duzo mleka w czystej postaci, dawaj jogurty, sery, kaszki (aczkolwiek kaszki to zapychacze pelne cukru lepiej dawac platki na mleku). W nocy w tym wieku jak dziecko ma juz zeby nie powinnas dawac mu mleka co najwyzej wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvmjolka
powinnaś się cieszyc, że już nie chce mleka w nocy w nocy daj wodę a w dzień wystarczy, że wypije ok 500 ml mleka mm, pod różnymi postaciami, może to byc kaszka a tak na marginesie to 10 miesięczne dziecko powinno byc już odstawiane od butli, ucz go pic przez słomkę, z kubeczka z ustnikiem lub normalnie ze zwyklego kubka, albo z butelki ze sportowym dziobkiem, lub z bidonu, wiele jest możliwości najprawdopodobniej przyczyną jest bolesne ząbkowanie a dorosłe jedzenie dawaj, oczywiście tylko to co zdrowe, im więcej pozna teraz smaków, tym mniej będziesz miała potem problemów np. dwulatka już nie przekonasz do spróbowania czegoś nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhhhhhhd
Drogie mamy ,ale chyba sa jakies normy ile dziecko powinno pić w ciągu dnia mleka ??? płynów,aby sie nawadniać ??? Moje dziecko pije na raz 180 ml mleka ,więcej mu nie przejdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakasja
dobijaja mnie teksty,zeby w nocy nie dawac jesc..sama pij wode jak glodna jestes.. jak wytlumaczyc niemowlakowi,ze nie dostanie mleka,bo mu sie zeby zepsuja? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvmjolka
10 m-czne dziecko to nie noworodek jeżeli dziecko ma przespac całą noc bez jedzenia to oczywiście musi dostac odpowiednio kaloryczną kolację inaczej będzie głodne, temat dotyczy dziecka autorki, które już nie chce jeśc w nocy, a nie całego świata polecam czytac ze zrozumieniem :) normy sa na każdym opakowaniu mleka modyfikowanego, drobnym drukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja ma 12 miesięcy i nadal
jakby mogła to wypijałaby 4 butelki mleka (dostaje dwie). Jeżeli dziecko autorki odrzuca mleko to proponuję podawać kaszki do której można dodać mleko modyfikowane , warunkiem jest to by mleko na którym zrobiona jest kaszka było to samo co mleko modyfikowane do picia (ponoć nie miesza się mlek różnych firm). Tak można robić kiedy maluch odmawia picia mleka (rada lekarki) . Można też dodawać do owoców typu banan, jabłko - dwie łyżki czystego jogurtu . Jogurt można już wprowadzić od 10 mies a twarożek od 11 mies więc straty na mleku się wyrównują a nawet profituje organizm dziecka bo dostaje coś lepszego niż mieszanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhhhhhhd
Nie żałuje dziecku mleka W NOCY. w WIEKU 3,5 miesiąca dziecko zaczęło przesypiac mi cale noce,zasypia okolo 18 czy 19 wieczorem i śpi do 7 rano.Dlatego dawałam ostatnia porcje mleka ,,na spiocha,, około 22 ,tez mnie martwi to,że ma ząbki a je na noc.Staram sie używac szczoteczki i myc dziecku zęby. Jednak czy mądrym bedzie na 13 godzin dziecko bez mleka ?? Wody moje dziecko nie lubi,prędzej herbatki granulowane z np. z lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna Ola :)
mój synek też w okolicach 9-10 m-ca odrzucił mleko. Chwilę potem kaszki ryżowe i mleczno-ryżowe :o Nie miałam pojęcia czym go karmić, ale miał chwilę przerwy- ok tygodnia jak pogodził się z kaszkami. Za kilka dni kończy roczek i z mm też się prawie pogodził- w nocy zjada 150ml i czasami rano mu daję tyle samo. Może Twoje dziecko też potrzebuje chwilę odpoczynku od mleka ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, moja miała ze 3 miesiące i mleka nie chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhhhhhhd
Dobrze,zatem może wprowadze mu do diety jogurty.. naturalne ? lada dzień kończy 10 miesiecy,wiec dawac jogurty owocowe czy własnie naturalne? napenwo nie mam zamiaru faszerowac dziecka Danonkami,tyle się słyszy,że mają cukru... i któras mama pisała o twarozku... od 11 ma jeśc sa twarozek czy z na chlebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko wez jogurt naturalny, banana, mandarynke czy inny owoc ,wrzuc w mikser i gotowe Taki bedzie mial mniej cukru niz owocowy. Poki male masz dziecko to staraj sie uczyc go dobrych nawykow, na jogurt owocowy predzej czy pozniej tez trafi Twarozek- bez znaczenia na chlebie czy sam. Jak ci wygodniej i jak mu bardziej smakuje. Daj dziecku poprobowac samemu tzn pokroj blok bialego sera na duze kwadraty, wiem wiem rozwali sie pewnie ale niech sam probuje jesc raczkami. moze i duzo sprzatania ale jaka zabawa dla dziecka+ uczy sie ze juz niedlugo bedzie musial jesc samodzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhhhhhhd
kasza dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×