Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

doktorG

Potrawy z soczewicy

Polecane posty

Potrawy z soczewicy - zna może któraś jakieś fajne przepisy? Ale koniecznie bez mięsa (nie jadam). Byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę. Owszem, w Googlach jest tego trochę, ale wolałabym coś, co już zostało wypróbowane i komuś smakowało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veterranka
To co komus smakuje niekoniecznie bedzie smakowac tobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie. Chodziło mi o to, że może ktoś ma jakieś już sprawdzone przepisy. Lepiej zrobić coś, co ktoś już robił i mówi, że wychodzi ok, niż coś zupełnie "w ciemno", prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię pierogi z soczewicą (farsz to ugotowana zielona soczewica, pieczarki, cebula zrumieniona na patelni sól pieprz) Soczewicę dodaję do takiego dania ala fasolka po bretońsku, daję różne strączkowe i między innymi soczewicę. Placuszki z soczewicy (ugotowaną soczewicę przeciskam przez praskę, jajko, mąka, mąka ziemniaczana, sól pieprz, potem można panierować i do tego sos grzybowy, pomidorowy jaki lubisz) Soczewicę jako po prostu danie, do tego ziemniaki bądź kasza, do tego jeszcze jakieś warzywa. Zupa krem z soczewicy I wszystko co mi przychodzi do głowy, można dodawać do kaszy, do ryżu, myślę że spokojnie można dołożyć do innych warzyw i nafaszerować naleśniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAKES - GRECKA ZUPA Z SOCZEWICY Skladniki: - pol szklanki oliwy z oliwek - 2 duze cebule (pokrojone w kostke) - 2 zemby czosnku (wycisniete przez praske) - 2 srednie marchewki (pokrojone w kostke) - 1 szklanka suchej zielonej soczewicy - listek laurowy - litr wody - puszka krojonych pomidorow - lyzka oregano - sol i pieprz - 2 lyzki czerwonego octu winnego - garsc czarnych oliwek bez pestek (ilosc wg. upodoban i stanu posiadania) Wykonanie: 1. W garnku podgrzewamy oliwe i dusimy w niej cebule z czosnkiem kilka minut. 2. Dodajemy marchewke, soczewice, listek laurowy i wode, gotujemy pol godziny. 3. Dodajemy pomidory, przecier, oregano, sol i pieprz, gotujemy 15 mminut. 4. Po ugotowaniu dodajemy ocet i wrzucamy oliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię pierogi z soczewica.Zieloną soczewicę gotuję,przepuszczam przez maszynkę,doprawiam solą,pieprzem i czosnkiem-i farsz gotowy. A dziś mam sałatkę z soczewicą: -gotowana soczewica zielona -kukurydza --papryka marynowana -pomidor -czosnek -jajko na twardo sól,pieprz,curry, łyżka majonezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos a'la leczo
i zamiast mięska czy kiełbaski jest soczewica,pycha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×