Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gryzelinka

mam bakłażana, cukinie, papryki- co z tego na obiad?

Polecane posty

Ostatnio robiłam cukinie faszerowane mięsem mielonym z warzywami, zastanawiam się- może zrobie faszerowane cukinie i papryki farszem mięsno-warzywnym a jako dodatek do tego plastry smażonego bakłażana z czosnkiem i pietruszka? Chcę zużyć wszystko, żeby się nie zmarnowało... Macie może jakiś inny pomysł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a leczo
? tez ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Ratatouille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
W leczo nie ma bakłażana ani cukinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppopopopopo
poddus wazywa z pomidorami lub koncentratem a na wierzch daj dorsza i pod przykjrywka chwile az sie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie znalam przepis na leczo z cukinia,co do baklazana sie nie wypowaidam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
http://www.we-dwoje.pl/robert;maklowicz;leczo,artykul,1648.html Leczo (Lecso) dla wielu cudzoziemców jest obok gulaszu synonimem węgierskiej kuchni. Robert Makłowicz: LeczoI znów tradycyjne przepisy każą używać słoniny lub bekonu jako bazy dania, a ja znów zastępuję je olejem słonecznikowym. Leczo gotowałem w miejscu, które kompletnie przeczy naszym stereotypowym wyobrażeniom o płaskich Węgrzech, na południe od Balatonu, koło Kaposvru, wśród przepięknych, zalesionych wzgórz Zselic. W nieodległej wiosce Nagyszakcsi, skąd wywodzili się królewscy kuchmistrzowie, odbywają się konkursy kulinarne, także ogólnokrajowe mistrzostwa w przyrządzaniu leczo. Podczas zawodów używa się oczywiście kociołków i pali pod nimi ogniska, jednak na domowy użytek z powodzeniem wystarczy nam garnek o grubym dnie i kuchenka. Osobiście zawsze używam słodkiej papryki w proszku, którą klasycznie rozpuszczam w tłuszczu z podduszoną cebulą. Jak się jednak dowiedziałem, wersja kanoniczna papryki w proszku używać nie każe - i w takiej właśnie wersji przepis podaję. Składniki: 4 duże cebule 4 łyżki oleju słonecznikowego 1 kg żółtej papryki 2 ostre zielone lub czerwone papryki 1 kg dojrzałych pomidorów 3 ząbki czosnku sól Sposób przyrządzenia: W rondlu rozgrzać olej, zeszklić na nim pokrojoną w półplasterki cebulę, dodać pokrojoną w duże kawałki paprykę oraz sparzone, obrane ze skórki i posiekane pomidory, drobno posiekany czosnek, nieco posolić. Dusić do miękkości, najpierw pod pokrywką, pod koniec odkryte, by odparować nieco ewentualny nadmiar sosu. Uważać, żeby nie rozgotować papryki na miazgę. Podawać na ciepło z ryżem albo jajkami, które wbija się do leczo kilka minut przed końcem gotowania. Doskonałe również na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Enfant Terrible, to robisz jakąś wersję ratatouille. Leczo robi się tylko z papryki, cebuli i pomidorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Ważne. To są zupełnie inne potrawy. Nie oburzałabyś się, jakby ktoś Ci podał "pierogi ruskie" z np. pieczarkami zamiast sera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, cos zwane przez osoby wymyslajace przepisy kulinarne leczo z cukinia, pasi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli byłby dobre, to nie. Jak zwał tak zwał, ważny jest smak a nie to jak zestawienie kilku(nastu) składników się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Ciekawe. To ja sobie wymieszam kapustę pekińską z oliwkami, papryką i sosem, nazwę bigos i Ci podam. Będzie Ci obojętne, jak będzie dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Calluna79, coś przez osoby nie mające pojęcia o kuchni albo którym ciężko napisać/wymówić ratatouille. Bo ratatouille cukinię czy bakłażany zawiera (za to nie zawiera mięsa), leczo nie (ale może mieć w sobie wędlinę czy mięso). Po co więc mylić te dwie potrawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaa
Ja tez robie leczo z cukinia :) wiem, ze to nie prawdziwe leczo, ale smakuje wysmienicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nadęta pomarańczo "ratatuj" :D ani nie jest skomplikowaną nazwą ani potrawą wielce egzotyczną, wiec już przestań się nadymać, bo Ci żyłka pęknie. Na marginesie: znawcy mówią, żeby eksperymentować w kuchni, tworzyć własne potrawy i modyfikowac juz istniejące, wiec Calluna ma rację pisząc o leczo z cukinią:D Ja w sumie tez, bo robię je jak leczo a nie jak ratatouille

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
Enfant Terrible, zabrakło argumentów na podpieranie swojej kuchennej ignorancji? numerowaaa, nie robisz leczo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
No widać jest i skomplikowaną nazwą, i potrawą, skoro nikt nie potrafi odróżnić takiej prostej ratatouille (to słowo ma formę żeńską) od leczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
W sumie mnie też bawi. Dalej się nie dowiedziałam czy pekińska z papryką nazwana bigosem bigosem będzie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też robie leczo z cukinią zawsze :P a dodatek często do leczo dodaję jeszcze pieczarki i fasolke szparagowa zielona :D Nic nie poradze, uwielbiam taki :) Dziekuje wszystkim za pomysly. Moze rzeczywiscie zrobie ratatuj :) Mam ostatnio mięsowstręt, więc mi to na rękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
No mam problem z rozumieniem zdań, które nie zostały napisane. Bo zacytuj mi gdzie jest odpowiedź na moje pytanie, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppopopopopo
I ja tez robie leczo z cukinia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikgla
What's in a name? That, which we call a rose By any other name would smell as sweet Co nie zmienia faktu, że jak Ci ktoś pokaże róże i nazwie tulipanem to się oburzysz. Ale w kuchni już sobie można tulipany nazywać różami i odwrotnie, bo liczy się zapach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze pomidor
dodaj kiełbasy i pomidora , wszystko pokrój , wrzuć cebulę podsmażoną i będziesz mieć pycha leczo ;) mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kikgla
do prawdziwego wegierskiego lecza daje się cukinii ;) prawie w każdym regionie , to taka potrawa "zwyczajowa " cos jak nasz kulebiak , jedni dają boczek inni pieką z kiełbasą a inni tylko ziemniaki i cebula a do zagęszczenia bułki tartej ;) podstawą na pewno jest tutaj pomidor papryka i cebula ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×