Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość typ mąki 650

typ mąki-czy ważny?

Polecane posty

Gość typ mąki 650

mam zamiar upiec chleb turecki taki do kebaba, w przepisie jest podana mąka typ 650, z ciekawości zerknęłam na tę co mam w domu i mam 450, czy łatwo jest dostać makę 650? a jeśli upiekę z innego typu to co wówczas? nigdy nie zwracałam na to uwagi więc pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytacja nieeee....
Mąka 650 różni się od tej 450 tym, że ma więcej białka. Jak ja piekę chleby to używam tej co ma min 11 gr białka na 100 gr mąki. Na opakowaniu powinnaś mieć skład i ile czego jest. I taki mąki zwykle i te do pieczenia chlebów czy innych drożdżowych jest pełno w sklepach. Czytaj etykiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytacja nieeee....
Trochę o mące z mojego ulubionego bloga. Mąka Dobre i lekkie ciasto drożdżowe upieczecie na mące pszennej o dużej zawartości białka (tzw. mąka chlebowa) - około 12 g białka/100 g. Im więcej białka, w mące, tym więcej glutenu, a on jest odpowiedzialny za wygląd ciasta. Ale nie tylko. Jeśli macie problemy z zakupem takiej mąki, nie martwcie się. Ciasto na pewno się uda również na najbardziej popularnej mące pszennej o zawartości białka około 9 g/100 g. Najlepsza do ciast drożdżowych jest mąka pszenna typ 550 (w UK - zaopatrzcie się w plain flour lub strong white flour - mąka chlebowa). Jeśli chcecie upiec drożdżowe z mąką razową (pełnoziarnistą) najlepiej dla struktury ciasta zastąpić nią połowę zawartej w przepisie mąki pszennej (lub mniej). Ciasto nie będzie już tak puszyste, ale na pewno smaczne i zdrowsze. Wchłonie również więcej płynu podczas wyrabiania, dlatego warto mieć pod ręką dodatkową łyżkę mleka lub wody. Ciasto z mąką pełnoziarnistą potrzebuje również więcej czasu na wyrośniecie. Mąkę przed każdym użyciem warto przesiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze by tak myslec troche?!
im niższy typ mąki tym jest ona bardziej oczyszczona a tym samym pozbawiona walorów odzywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×