Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

manusia30

koszt ociepenia domu

Polecane posty

może ktoś wie ile kosztuje ocieplenie domu jednorodzinnego (cena za metr kwadrat.). Myślalam otynkować , ale ściany tak przepuszczają ciepło ,że chyba ocieplę. Jestem ciekawa ile będzie to kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
a zadzwonić do byle jakiej firmy ocieplającej na terenie twojej miejscowości to nie łaska?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś ocieplal w zeszłym roku? podobno najdroższy jest tynk nakładany na steropian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
pierdoły pleciesz. Nie masz o temacie zielonego pojęcia. Po pierwsze czy cchcesz ocieplać słomą snopkiem siana styropianem. Treaz tak jakiej grubości styropian dalej czy z tynkowaniem. Jaki rodzaj tynku. Zamiast siedzieć i zadawać głupie pytania telefon w łape i dzwoń. Z byka się urwałas skąd kto może wiedzieć jakie masz wymagania zwiazane z tym ocieplaniem. Są różne materiały i różne ceny. Wczoraj się urodziłaś czy jak. Ludzie to są denni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty taki znawca to napisz konkrety, a nie krytykuj dobra. Baran się odezwał. Nudzi ci się to załuż swój topik i tam obrażaj innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
napisz konkrety odnosnie materiału grubości styropianu i typu tynku to ci napisze jakie są ceny. Tak jakby pytać o cenę butów. To ja ci zadam pytanie i na nie KONKRETNIE odpowiedz tak samo jak ty oczekujesz konkretnej odpowiedzi: JAKA JEST CENA BUTÓW?? proszę bardzo odpowiadaj KONKRETNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola22zślaska
a co to jest ociepenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro się znasz to doradż ,tak podobno robią profesjonaliści, co do butów to nie moja branża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
nie jestem w stanie ci doradzić ponieważ ty nie jesteś w stanie się okreslić co do szczegółow, które są mi potrzebne do dokonania wyliczeń. Każdy profesjonalista ci tak odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy steropian 5 czy 10 , który lepszy, czy 10 nie za gruba? no i podobno na to nakłada się siatkę ,póżniej tynk . Tyle wiem ale o kosztach nie mam zielonego pojęcia. W mojej miejscowości nie matakiej firmy, chciałam się mniej więcej zorientować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
wujek google: opieplanie domów na terenie ( tutaj wpisz albo miejscowość albo województwo),. wyświetli się kilka może nawet kilkanaście firm. Wybierz dziewczyno na chybił trafił ze dwie. Tel w łape zadzwoń i spytaj. Już 10 razy bys to zrobiła i miała pełną INFORMACJE od ręki to tutaj wypisujesz pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech.................
Az mnie wkurwiłaś kobieto A SKĄD KTOŚ MA WIEDZIEĆ JAKI STYROPIAN CI TRZEBA ?? Jaką masz grubość murów chuj wie... Czym chcesz ocieplac huj wie. Jaka konstrukcja huj wie. Czy chcesz to potem pomalować, czy położyć grinplast huj wie. Ale mniej więcej koszt to 500- 2 tyś za m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co dało się, szkoda, że tyle wólgaryzmów i to się nazywa profesjonalizm. Zapomniałam ,że na kafe mało poważnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech.................
To ty jestś nie powazna. Weżmiesz 5 tke styropian siatke i bez tynku i masz 50pln za metr Więc obecnie masz rozbierzność 50 - 2 tyś chyba kosmiczna nie ?? Bo chuj wie co ty chcesz. Można klinkier kłaść można marmur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjajajajjajajajjajajjaj
ty też zbyt poważna ze swoimi pytaniami to raczej nie jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem laikiem w takich sprawach , przecież nie muszę się znać na tym , dlatego pytam , zanim zadzwonię do jakiejś firmy, żeby coś niecoś wiedzieć. Żeby kitów mi tu nie wciskali, ale uprzejmy jesteś wszyscy budowlańcy tacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa lata temu brukowałam plac i wszystko mi wyjaśnili, co trzeba i doradzili , chyba serio zadzwonię do jakiejś firmy, bo tu nie ma na kogo liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ech to ty jesteś niepoważny piszę o zwykłym ocieplaniu ,steropian siatka i zwykły tynk. Jakie marmury porąbało cię czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech.................
Kurwa mać blondynka czy ki chuj. Nie jestem budowlancem. Ale ty po prostu tak ciemna jesteś że masakra. SĄD JA MAM KURWA WIEDZIEC CO TY CHCESZ. I żadna firma ci nie powie. Kaza ci przyjechać i wybrać czym chcesz wykończyć. Pokażą ci tynki itd. Powiedzą że można robić albo wełną albo styropianem. Namówią cie do dego na co maja większe zniżki. Potem wezmą drogi klej i tyle. A to czym wykonczysz zależy kurwa od ciebie. I nikt na tym świecie nie powie ci co ty chcesz z domem zrobić pomalować go w kwiatki czy stojące penisy. Popatrz na elewacje domów zrób zdjęcie powiesz chce taki i cie wycenią. A jak nie to www.google.pl wpisujesz elewacja i zakładka zdjęcia i idź w huj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech.................
Zwykłego tynku masz ok 15 typów. Od kuleczek - greinplastopodobne przez mineralne, akrylowe, potem masz proste z dziurami z porami z sraniami. I tu już masz rozbierzność w wykończeniu od 50 - 300pln na samym tanim tynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko nie ciskaj sie ale
ale pierwsza odpowiedz była niestety trafna .:) Powinnas zadzwonić do firmy w twojej okolicy i szacunkowo sie dowiedziec co i jak potem do jeszcze kilku i wybrac ...Bo to faktycznie zależy od regionu . Ja 2 lata temu ocieplałam dom styropian 10 i firma zaspiewała cos około 18 tys :O ale mieszkam na wybrzeżu i ceny tutaj to kosmos ...W końcu znalezli sie ludzie i ocieplili mi dom za 10 tys ale mąż im pomagał Oczywiście koszt bez materiału :O Musisz miec steropian ,klej ,siatkę i korytka na dole ... szukaj dzwoń i targuj sie w tych czasach to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anhelicca
zgadzam się z przedmówcą, to zależy ile masz m2, jaki materiał wybierasz, czy styropian czy wełnę, jaka grubość? mi np ocieplali dom 2 lata temu, mam 200m2 i wystarczyła warstwa 12 cm styropianu kropkowanego, co ciekawe rachunki za ogrzewanie przed ociepleniem wynosiły ok +/- 1100 zł , po - 600 zł, więc różnica jest kolosalna i moim zdaniem warta zainwestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doliczcie jeszcze koszt wynajmu rusztowań, który nie jest mały. Jeżeli ktoś jest spod Wrocławia, polecam http://euro-rusztowania.pl/ - nie zdzierają za wynajem i można spokojnie pożyczyć sprzęt np. do ocieplenia domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wyglupiajcie sie ze styropianem 5. Ja kłade za miesiąc styropian 15 , a na to tynk. Koszt to 32 zł za metr kwadratowy - sama robocizna plus dodatkowo materiał (jeszcze nie wiem ile to wyjdzie, ale nie zamierzam na tym oszczędzać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Średnio od 120 do 140 brutto za metr kwadratowy, grubość 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę,że najlepiej będzie wykorzystać cennik ocieplania domu, www.estyropian.pl/kalkulator-kosztow - tu maja coś takiego i korzystaliśmy z niego przy własnym ocieplaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdek0
Przede wszystkim powinnaś poczytać o różnych sposobach ocieplania. Jeśli interesuje Cię styropian, tutaj znajdziesz trochę informacji: http://www.astex-tynki.pl/systemy-ocieplen/styropian/ Jeśli chodzi o koszty materiałów, to różnią się oczywiście w zależności od firmy. Najlepiej zrobić mały wywiad wśród znajomych, może ktoś Ci poleci firmę, która produkuje materiały dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie wychodzi. U mnie dobrze sprawdziło się ocieplenie za pomocą płyt warstwowych. U mnie zajęła się tym firma http://www.gor-stal.pl/ i znakomicie sobie z tym poradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×